slovnyk.ua slovnyk.ua
  • Написати
  • Словник
  • Сервіси
    • Звертання
    • Транслітерація
    • Наголоси  Бета версія
  • Словникарня
  • Правопис 2019
  • Форум
Увійти
Вхід
ЗАБУЛИ ПАРОЛЬ?
Реєстрація

Авторизуючись, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Реєстрація
Відмінити

Для завершення реєстрації необхідно буде пройти за отриманим посиланням.

Реєструючись, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Скинути пароль
Відмінити

Для зміни пароля необхідно буде пройти за отриманим на вказану адресу посиланням і ввести новий пароль.

А
Б
В
Г
Ґ
Д
Е
Є
Ж
З
И
І
Ї
Й
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ь
Ю
Я

марко

марко - іменник, середній рід, неістота, невідмінюване
ВІДМІНОКОДНИНАМНОЖИНА
Називниймаркомарко
Родовиймаркомарко
Давальниймаркомарко
Знахідниймаркомарко
Орудниймаркомарко
Місцевийна/у маркона/у марко
Кличниймаркомарко

Марко - чоловіче ім'я
ВІДМІНОКОДНИНАМНОЖИНА
НазивнийМаркоМарки
РодовийМаркаМарків
ДавальнийМаркові, МаркуМаркам
ЗнахіднийМаркаМарків
ОруднийМаркомМарками
Місцевийна/у Марку, Марковіна/у Марках
КличнийМаркуМарки

§ 38. Велика літера у власних назвах (п. 1): Марко
§ 106. Імена та прізвища (прізвиська) (п. 1, б): Марко
§ 107. Похідні прикметники (п. 4, а): Марко

марка

МАРКА1, и, ж. 1. Знак оплати поштових, гербових і т. ін. зборів у вигляді маленького чотирикутного папірця з зазначеною на ньому ціною та певним зображенням. О. Артемій.. написав зверху на пакеті, що посилається з Богуслава, приліпив марку, написав писарів адрес і одіслав на богуславську поштову станцію (Н.-Лев., IV, 1956, 190); Ось він у мене в руках, той лист.. Марка російська і штемпель Порт-Артур! (Фр., IV, 1950, 348); Його [лист] згорнули вчетверо і поклали в конверт - без марки, бо на фронт (Смолич, Мир.., 1958, 77); Поштові марки введено в обіг 125 років тому (Хлібороб Укр., 11, 1965, 47).

2. з означ. Знак, клеймо на виробах, товарах із зазначенням місця їх виготовлення, якості тощо. Народ обступив машину з усіх боків, вже стерли порох з трактора й лемешів, вже прочитали вітчизняну марку (Довж., І, 1958, 82); Штапельні тканини херсонської марки своєю приємною розцвіткою відразу привернули увагу.. покупців (Рад. Укр., 2.VІ 1962, 3); Справа честі радянських людей - добитися того, щоб кожний вітчизняний виріб був зроблений відмінно, по-радянському, щоб марка "Зроблено в СРСР" була найкращою в світі (Ком. Укр., 12, 1964, 14); // Сорт, тип виробу, товару. На столику вся холодна кухня.. І кілька бутельок вина. Самі добірні марки (Фр., IV, 1950, 347); Лабораторія [заводу "Запоріжсталь"] розробила технологію виплавки й розливання всіх марок сталей (Наука.., 9, 1956, 2).

@ Високої (першої, найвищої, найкращої і т. ін.) марки - високої, найкращої якості. - Це коньяк найкращої марки, і його мали використати для цукрової глазурі на .. торти (Гашек, Пригоди.. Швейка, перекл. Масляка, 1958, 505); Під маркою чого - під виглядом чогось. Використовуючи всі її [мови] надбані віками скарби, треба очищати її від архаїзмів, провінціалізмів і того хвацького словесного "новаторством, яке під маркою побутових словечок засмічує нашу мову (Довж., III, 1960, 168); Тримати (витримати, дотримати і т. ін.) марку - підтримувати свою гідність, репутацію. - Саме тому й турбуюся за вас. Щоб ви, так би мовити, до кінця витримали марку! (Донч., V, 1957, 223).

3. У Німеччині та Фінляндії - грошова одиниця, що дорівнює відповідно 100 пфенігам і 100 пенні. [Анзорге:] Плету до пізньої ночі, а як заслабну, то й пропаде моя марка й шість пфенігів (Л. Укр., IV, 1954, 218); Змінявся шелест марок в їх руці На шелестіння стерлінгів і франків (Бажан, Вибр., 1940, 159).


МАРКА2, и, ж. 1. У середньовіччі - сільська громада в деяких країнах Західної Європи.

2. У Франкській державі VIII - IX ст. і середньовічній Німеччині - прикордонний укріплений округ із військовим управлінням.

марка - іменник, жіночий рід, неістота, однина і множина
ВІДМІНОКОДНИНАМНОЖИНА
Називниймаркамарки
Родовиймаркимарок
Давальниймарцімаркам
Знахідниймаркумарки
Орудниймаркоюмарками
Місцевийна/у марціна/у марках
Кличниймаркомарки

§ 9. Чергування О — І, Е — І (п. 2, 1, прим. 2): марка

§ 8. Чергування О — І, Е — І (п. 2, а, прим. 2): марка, марок
§ 47. І відміна (Б, п. 2, в, прим. 1): марка, марок

Про Словник

СЛОВНИК.ua містить тлумачний словник української мови - понад 130 000 тлумачень із СУМ* та понад 21 000 тлумачень, доданих командою та користувачами СЛОВНИК.ua. Словоформи (орфографічний словник української мови) для більше ніж 260 000 слів. Сервіс звертання містить понад 2600 імен та по батькові. Сервіс транслітерації містить офіційну "паспортну" (КМУ 2010) транслітерацію онлайн. СЛОВНИК.ua містить Помічника, який допоможе вам уникнути суржику та підкаже правильне слово. База "антисуржика" містить понад 700 слів та виразів. Також на нашому сайті розміщено зручний новий правопис Української мови 2019 онлайн з пошуком. А ще у нас є сервіс "Наголоси", що розставляє наголоси в українських текстах.

* СУМ - Словник української мови в 11 томах. Дозвіл на використання люб'язно надано Інститутом Мовознавства ім. О.О.Потебні.

На зв'язку     
  • Email: slovnyk.ua@gmail.com

Slovnyk.ua - тлумачення, орфографія, транслітерація онлайн, звертання, новий правопис онлайн.     © 2005-2021 - slovnyk.ua

  • Словник
  • Звертання
  • Транслітерація
  • Наголоси
  • Словникарня
  • Правопис
  • Форум