Права на ВЕСЕЛУМ належать Словник UA та користувачам-авторам словникових статей. Ви можете вільно використовувати ВЕСЕЛУМ для некомерційного та особистого користування. У разі, якщо ви надаєте до ВЕСЕЛУМ публічний доступ у рамках некомерційного проекту, прохання вказувати slovnyk.ua та автора статті як першоджерело (бажано посиланням на відповідну словникову статтю на slovnyk.ua).
Дата генерації файла: 2020-12-01
Кількість словникових статей: 143
АВТОКЕФАЛІЯ, -ї, ж. Це статус помісної церкви, як самостійної, самокерованої, адміністративно незалежної частини від інших православних церков, але єдиної з ними канонічно.
Автор: Myroslava Debeliuk
АГЕНТКА, -и, ж. Жін. до агент.
Автор: VolodymyrLysak
АДВОКАТЕСА, -и, ж. Адвокатка. Жін. до адвокат.
Автор: VolodymyrLysak
АДВОКАТКА, -и, ж. Жін. до адвокат. Те саме, що адвокатеса.
Автор: VolodymyrLysak
АДРЕСАНТКА, -и, ж. Жін. до адресант.
Автор: VolodymyrLysak
АЙТІШНИК, -а, ч., розм. Працівник IT галузі. Зараз айтішники мають величезний попит у всьому світі.
Автор: VolodymyrLysak
АКВІТАНІЯ, -ї, ж. Історична область у південно-західній Франції.
Автор: Shine
АЛОДІАЛЬНИЙ, -а, -е., юр., іст. Володіння майном (землеволодіння) за безумовним правом власності, напротивагу БЕНЕФІЦІЇ чи ФЕОДУ.
Автор: Shine
АМЕРИНД, -а, ч. Американський індіанець, індіанка (Північна Америка, Канада).
Автор: Shine
АМОНТИЛЬЯДО, невідм., с. Іспанський херес.
Автор: Shine
АНТИВІДБЛИСКОВИЙ, -а, -е. Фізична характеристика, властивість матеріалу, речовини запобігати утворенню відблисків світла на різноманітних поверхнях.
Автор: Shine
АНТИНЕВРАЛГІЧНИЙ, -а, -е., фарм. Призначений для лікування або запобігання невралгії.
Автор: Shine
АНТИНЕВРОЗНИЙ, -а, -е., фарм. Властивість лікувального, профілактичного препарата.
Автор: Shine
АПОФЕНІЯ, -ї, ж. Схильність помічати закономірності там, де їх насправді немає.
Автор: Ілля Журухін
АРИТМЕТИКА, -и, ж. Арифметика.
Автор: VolodymyrLysak
АРХІТЕКТОРКА, -и, ж. Жін. до архітектор.
Автор: VolodymyrLysak
АСТРОЛОГИНЯ, -і, ж. Жін. до астролог.
Автор: VolodymyrLysak
АСТРОНАВТКА, -и, ж. Жін. до астронавт.
Автор: VolodymyrLysak
АУДИТОРКА, -и, ж. Жін. до аудитор.
Автор: VolodymyrLysak
АШКЕНАЗИ, -и, ч. Субетнос у євреїв. Нащадки вихідців із середньовічної Німеччини або східноєвропейських країн.
Автор: Shine
АШКЕНАЗІ, -і, ч. Те саме, що ашкенази.
Автор: Shine
БАГАТОКОРИСТУВАЦЬКИЙ, -а, -е. Розрахований на декількох користувачів. ** Багатокористувацький режим гри - те саме, що мультиплеєр.
Автор: Владислав Чумак
БАЛЕТМЕЙСТЕРКА, -и, ж. Жін. до балетмейстер.
Автор: VolodymyrLysak
БЕНДІ, невідм., ч. Хокей з м'ячем.
Автор: Лера Зубок
БЕНЗАМІД, -у, ч., хім. Біла тверда речовина з хімічною формулою C₆H₅CNH₂. Це найпростіша похідна аміду бензойної кислоти.
Автор: Shine
БЕНЗЕДРИН, -у, ч. Амфітамін, стимулятор центральної нервової системи. Аналог гормонів адреналіну та норадреналіну.
Автор: Shine
БЕНІН, -у, ч. Респу́бліка Бені́н — держава на заході Африки, що межує на сході з Нігерією, півночі з Нігером і Буркіна-Фасо, на заході з Того, південь країни омивається Гвінейською затокою. Площа країни становить 112,6 тис. км². Населення сягає оціночно 8,4 млн осіб. Столиця — Порто-Ново.
Автор: Shine
БІГУМА, -и, ж. Бітумна мастика для ремонту дорожнього полотна.
Автор: Shine
БОДИГАРД, -а, ч. Особистий охоронець. Президент пересувався завжди в супроводі багатьох бодигардів.
Автор: VolodymyrLysak
БОМБАЗИН, -а, ч. Бомбази́н, бумазе́я, заст. барха́н — щільна бавовняна тканина саржевого, рідше полотняного переплетення з начосом на одній, зазвичай виворітній, стороні. Чорний бомбазин колись використовувався для траурного одягу, але матеріал вийшов з моди на початок 20-го сторіччя.
Автор: Shine
БУГЕНВІЛІЯ, -ї, ж., бот. Бугенвілія — рід вічнозелених рослин родини ніктагінові. Поширені у Південній Америці.
Автор: Shine
БУЛІМІЧНИЙ, -а, -е. Прикм. до булімія.
Автор: Shine
ВИГОРОДКА, -и, ж. Невеличке переважно технічне приміщення на судні, відгороджене від приміщень загального призначення - трюму, машинного відділення тощо.
Автор: Serginio
ВИГРАН, -у, ч. розм. Найбільший духовий клавішний музичний інструмент, що складається з набору труб, у які нагнітається повітря. Те саме, що орган, вирган. На словах, як на вирганах, а на дїлї, як на цимбалах. (Укр. присл., 1893–1898, Словарь росийсько-український М.Уманець, А.Спілка.).
Автор: DoubleMusician
ВИНИЩУВАЛЬНО. Присл. до винищувальний.
Автор: Shine
ВИРГАН, -у, ч. розм. Див. вигран. В розмовах на вирган мов грала. (Словарь української мови, 1909р., Б. Грінченко).
Автор: DoubleMusician
ВІДЕОГРА, -и, ж. Це електронна гра, в ігровому процесі якої гравець використовує інтерфейс користувача, щоб отримати зворотну інформацію з відеопристрою.
Автор: Myroslava Debeliuk
ГАЛАКТОЗИДАЗА, -и, ж., біол. ** β-ГАЛАКТОЗИДАЗА - білок, що утворюється шляхом індукції Lac-оперону E.coli.
Автор: Erik Markus
ГАЛАКТОЗИДПЕРМЕАЗА, -и, ж., біол.** β-ГАЛАКТОЗИДПЕРМЕАЗА - білок, що утворюється внаслідок індукції Lac-оперону E.coli.
Автор: Erik Markus
ГАРДТЕЙЛ, -а, ч. проф. мото. Різновид велосипедної і мотоциклетної підвіски, за якої транспорт має лише передню амортизаційну вилку, притому заднє колесо не має підвіски.
Автор: Богданко Дайджанич
ГРЕЗЕТОВИЙ, -а, -е. ** Грезетовий одяг - одяг зроблений з грезету (шовкова або шерстяна тканина з дрібним візерунком того ж кольору). А на ґанку стоїть баба його: в соболевій вона тілогрійці, грезетова на маківці кічка.
Автор: Mashka Marmilashka
ДВОЄДУМНІСТЬ, -ості, ж. Твердження, що приховує більш ніж одне пояснення.
Автор: Oleksa Sitizen
ДЕБІЛ, -а, ч. (від лат. Debilis - «слабкий»). Означає людину з певним ступенем розумової відсталості (дебілізм, дебільність). У розмовній мові є грубим і образливим, допустимо тільки в медичній термінології.
Автор: Michael Gr.
ДИКТОГРАФ, -а, ч., тех. Високочутливий телефонний пристрій для прихованої передачі або ж запису розмови. Пристрій для прослуховування.
Автор: Shine
ДИСПЕРГУЮЧИЙ, -а, -е. Здатний до тонкого подрібнення та розподілу в якомусь об’ємі твердого матеріалу, рідини або газу, в результаті якого виникають дисперсні системи: порошки, суспензії, емульсії, аерозолі.
Автор: Mirra Petrenko
ДІАГРАФ, -а, ч., тех. Пристрій для малювання, що дозволяє механічно відтворити контур, план, схему в бажаному маштабі.
Автор: Shine
ДОВКІЛЛЯ, -я, с. 1. Навколишнє середовище у відношенні до особи чи групи осіб, які в ньому перебувають. Поняття «право на безпечне для життя і здоров'я довкілля» найбільш широко визначено у ст. 293 Цивільного кодексу України. І хоча визначення самого терміну «довкілля» в статті відсутнє, з її змісту вбачається, що довкілля — це все, з чим стикається людина в процесі свого існування: природне середовище, предмети використання та вжитку, умови повсякденного існування тощо (Форум права, 2010, № 1).
// Природне навколишнє середовище, сукупність усіх живих і неживих об'єктів, що зустрічаються у певному регіоні без впливу людини. Гідроспоруди повинні мати значний запас міцності, стійкості до циклічних навантажень під час паводків.., оскільки їх руйнування може призвести до значної шкоди довкіллю, народному господарству і навіть до людських жертв (Наукові праці НЛТУ України, 2008, № 6).
// Оточуючі люди щодо особи. І з цього самого страху, який не залишав їй, у її власних очах і в очах заздрого довкілля, права на помилку, вона й застрягла з Вадимом так небезпечно довго.. (Оксана Забужко, Музей покинутих секретів, 2009).
2. рідко. Навколишня місцевість; околиця. Тварини метнулись на вершок горбка і глянули на довкілля, що лежало в прозорому ранковому освітленні (Джордж Орвелл, Колгосп тварин, пер. Чернятинського, 1947)
Автор: Ikassom
ДОСТОІМЕННИЙ, -а, -е, діал. Те саме, що шанований.
Автор: Словник UA
ДОСТОЙМЕННИЙ, -а, -е. ** Достойменні місця - визначні місця.
Автор: Словник UA
ДОСТОТНИЙ, -а, -е. рідко. Подібний; один в один.
Автор: Oleksa Sitizen
ДУМА, -и, ж. ** Боярська дума — орган влади спочатку Великого князівства Московського й згодом Московського царства. Походить від давньоруської Боярської ради, що у Московії з кінця 15 сторіччя перетворилася на постійний дорадчий орган при московському великому князі (з 1547 — при царі). До її складу входили путні бояри (відали окремими галузями двірцевого княжого господарства) та особи, що відали адміністративним управлінням держави (тисяцькі, окольничі та інші).Автор: Lada Nevmerzhitskaya
ЕПАНАСТРОФА, -и, ж. Риторика; повтор зі зміною. Епаналепсис, повтор слів у зворотному порядку. Я кохаю тебе, тебе кохаю я.
Автор: serge yatsenco
ЕПОЛЕТНИК, -а, ч., зоол. Вид птахів ряду горобцеподібних, родини трупіалових.
Автор: Shine
ЖБАНОК, -нка, ч. Глечик (глиняний, дерев'яний або металевий).
Автор: Александр Деркач
ЖИВОНАРОДЖЕННЯ, -я, с. Спосіб відтворення потомства тваринами, при якому розвиток зародка відбувається поза тілом самки, в зовнішньому середовищі, під захистом яєчних оболонок; характерний для багатьох представників всіх типів безхребетних і більшості видів риб, земноводних, плазунів і птахів.
Автор: Даша Полищук
ЖИГАВКА, -и, ж., діал. Кропива.
Автор: Kawaii
ЗАБУРИТИСЯ, -рюся, -ишся, док. Заглиблюватися кудись. Листолапка забурилася у кущ папороті, яка здавалася менш колючою, ніж ожинові зарості поруч, і спинилася посередині, вдихаючи міцний зелений запах, який її оточував.
Автор: Громосерда
ЗАВІС, -у, ч. Суміш рідини з твердими частинками, які перебувають у завислому стані; суспензія. Завіси нестійкі: частинки, що в них містяться, поступово, залежно від питомої ваги, осідають на дно посудини або спливають наверх (Хімія, 10, 1956, 135).Автор: Софія Федина
ЗНЕБУТИ, -уду, -удеш, док. Втратити, загубити, позбутися.
Автор: Oleksa Sitizen
ІНФОРМАТИКА, -и, ж. Теоретична та прикладна (технічна, технологічна) дисципліна, що вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також методи і (технічні) засоби її створення, перетворення, зберігання, передачі та використання в різних галузях людської діяльності.
Автор: Бука Ярема
ЇДЬ, -і, ж., зах. Отрута.
Автор: Danylo Semerak
КАДАВЕР, -а, ч. (лат. cadaver). Труп, що використовується в наукових цілях.
Автор: Serginio
КАЛІБАН, -у, ч., літ. Потворний дикун, син відьми Сікораксі в п'єсі Вільяма Шекспіра "Буря".
Автор: Shine
КАНЦЛЕРСТВО, -а, с. Перебування на посаді канцлера.
Автор: Shine
КАНЬЙОННИЙ, -а, -е. Прикметник до каньйон.
Автор: Shine
КАПІТАЦІЯ, -ї, ж. Порядок оплати внесків, грантів постачальникам медичних послуг, школам та постачальникам інших послуг, при якому сума вираховується за кількістю пацієнтів, студентів або клієнтів. Оплата здійснюється незалежно від того, чи звертається пацієнт за послугами і вираховується за усередненим очікуваним використанням послуг із загальних податків, які він оплатив у державний бюджет.
Автор: Andrii Zadorozhnii
КЕЙКУОК, -а, ч. Англ. cakewalk, буквально "прогулянка з тортом". Афроамериканський танок під банджо, гітару чи мандоліну. Попередник регтайму та джазу.
Автор: Shine
КЕЛЬТИЦИЗМ, -у, ч., лінгв. Слово або зворот, запозичені з кельтських мов.
Автор: Shine
КИСТЄПОДІБНИЙ, -а, -е. Схожий формою на кисть.
Автор: Shine
КОАЛІТ, -у, ч. Низько-температурний кокс, що використовується як бездимне паливо.
Автор: Shine
КОМПОЗИТ, -а, ч. 1. Слово, утворене способом поєднання основ, здебільшого за допомогою сполучного голосного. 2. Композиційний матеріал; штучно створений неоднорідний суцільний матеріал, що складається з двох або більше компонентів з чіткою межею поділу між ними.
Автор: Юля Биленко
КОНФІРМАНТ, -а, ч. Той, хто готується або ж кого готують до конфірмації.
Автор: Shine
КРАПІ, невідм., ж., зоол. Північноамериканська прісноводна риба.
Автор: Shine
КРАКЕЛЮР, -у, ч., мист. Мереживо тріщин на предметах старовинного живопису чи кераміки. Як результат висихання, усідання олійних фарб та термічної чи іншої деформації на поверхні керамічної емалі.
Автор: Shine
КРУЗАДО, невідм.,, с. Грошова одиниця в Бразилії з 1988 по 1990. Дорівнювала 100 сентаво.
Автор: Shine
ЛАБА, -и, ж. 1. діал. Лапа. 2. заст. Те саме, що педаль. 3. розм. Лабораторна робота.
Автор: Oleksa Sitizen
ЛАБЗЮК, -а, ч. Жебрак.
Автор: Словник UA
ЛАБЗЮЧКА, -и, ж. Жінка-жебрачка.
Автор: Yang Lin
ЛАВЕ, невідм., розм., с. Гроші, кошти, бабки, бабло.
Автор: VolodymyrLysak
ЛАХУДРА, -и, ж. Тварина або людина з лахами у волоссі. // Жінка чи тварина з непричепуреним волоссям.
Автор: Andriy Vasilchenko
ЛЕКАНОРА, -и, ч., біол. Рід лишайника.
Автор: Shine
ЛЕТОВИЩЕ, -а, с. 1. Місце зльоту й посадки літальних апаратів.
2. Аеропорт
3. Аеродром
4. Злітна смуга
Автор: Oleksa Kachmarskyi
МАЙДАЛАТИ, -аю, -аєш, недок., заст. Те саме, що махати.
Автор: Oleksa Sitizen
МЕДСЕСТРИЧКА, -и, ж. Зменш.-пестл. до медсестра; медична сестра. Медсестричка засміялася і пішла разом з лікарем до палати.
Автор: Toga Himiko
МЕШТИ, -шт, мн., діал. Взуття.
Автор: Hennadii Samoliuk
МІЛІСЕКУНДА, -и, ж. Одна тисячна доля секунди.
Автор: Oleksandr Ruchko
МІНІГРА, -и, ж. Маленька гра.
Автор: VolodymyrLysak
МІНІСПІДНИЦЯ, -і, ж. Коротка спідниця, зазвичай вище колін більше ніж на 15 см.
Автор: VolodymyrLysak
МІНІСТЕРКА, -и, ж. Жінка-міністр.
Автор: VolodymyrLysak
МІТ, -у, ч. Міф.
Автор: VolodymyrLysak
МОНОЦИТОГЕННИЙ, -а, -е, біол. ** Моноцитогенне розмноження - форма нестатевого розмноження, результатом якого є утворення одноклітинного організму.
Автор: Erik Markus
МУЛЬТИПЛЕЄР, -а, ч. Те саме що й багатокористувацький режим гри - режим гри, де водночас грають декілька гравців. Протилежне однокористувацькому режимі грі.
Автор: Владислав Чумак
НАДДОРОГИЙ, -а, -е. Дуже дорогий, надто дорогий. Через спрощення при поєднанні слів НАДТО втратило частину слова і трансформувалось у префікс НАД.
Автор: Олена Володимирівна
НАЧАСНИЙ, -а, -е. Такий, що на часі; актуальний.
Автор: Oleksa Kachmarskyi
НЕЗЛІЧУВАНИЙ, -а, -е. Який неможливо злічити, порахувати. В англійській мові іменники, що позначають речовину, рідину, абстракцію, тощо, є незлічуваними, тобто не мають форми множини.
Автор: teacherigor
НЕПОГІДЬ.-я. Те саме, що непогода. Від сонця свят і непогоді буднів, Щоб не змінилися безцінні фарби, В твою скарбницю я складаю скарби, Які дає мені моє полудне (О. Теліга); Непогіддя те зимове, Хвища та зима, Де панове, де рабове? Вже давно нема (А. Малишко);Автор: Alina Simiion
НУБ, -а, ч. Початківець.
Автор: VolodymyrLysak
НЬЮЙОРКІВЕЦЬ, -вця, ч. Людина, що проживає у місті Нью-Йорк; житель Нью-Йорка. Такого красунчика ми з Галею ще не бачили... Мабуть, то був якийсь відомий нью-йорківець.(із Інтернету)
Автор: Олександра Хвостова
ОДРУК, -у, ч. Друкарська помилка, хибодрук.
Автор: VolodymyrLysak
ОЛУЖНЕНИЙ, -а, -е., хім. Розчин, речовина, середовище, що набули лужних властивостей; стали лужними.
Автор: Shine
ОЦИФРУВАННЯ, -я, с. Переведення інформації в цифрову форму. Більш технологічне визначення: цифрова трансмісія даних, закодованих у дискретні сигнальні імпульси.
Автор: Назар Городиський
ПЕРЕДАНОК, -ку, ч. 1. Те, що передається, предмет передавання. а) У переданку хворому до лікарні містились консерви, фрукти та чиста білизна; б) телепереданок новин. 2) Засіб/інструмент передавання. Важіль перемикання переданків (автомобіля);
Автор: Оптимізатор
ПІДЛУЖНЕНИЙ, -а, -е., хім. Розчин, речовина, середовище, що частково набули лужних властивостей; стали злегка лужними.
Автор: Shine
ПІДЛУЖНЮВАТИ, -юю, -юєш, недок., хім. Злегка надавати лужних властивостей речовині, розчину, середовищу.
Автор: Shine
ПІКІНЕР, -а, ч. Воїн, що озброєний пікою.
Автор: Владислав Чумак
ПЛИЦЯ, -і, ж. 1. Лопать (колеса).
2. заст. Черпак, ківш, яким відливають воду з човна; дерев'яний черпак для зерна або борошна, залізний черпак для вугілля.
Автор: hugeJ
ПОЛІЦИТОГЕННИЙ, -а, -е. біол. ** Поліцитогенне розмноження - форма нестатевого розмноження. Характерна риса: утворення дочірніх організмів відбувається не на материнській особині, а на відокремленому від неї вегетативному органі, або ж на відокремлених багатоклітинних частинах.Автор: Erik Markus
ПОТАЙМИР, -у, ч., інд.-авт. Інший вимір, інший світ. Високі думи промайнули, в потаймиру - водовир стражденних літ (ЗД:84); і десь там гасне потаймир, а між торосами крижин я сам-один і враг-вражин (П-2:15).
Автор: Дмитрий Кобзин
ПРЕССЕКРЕТАР, -я, ч. Речник; фахівець із зв'язків із засобами масової інформації.
Автор: VolodymyrLysak
ПРОАКТИВНИЙ, -а, -е. Здатний вільно розпоряджатися свободою вибору, бути ефективним та досягати успіхів; відповідальний за власне життя, свій настрій, свої досягнення та помилки.
Автор: mariia
ПРОТИНЕВРОЗНИЙ, -а, -е., фарм. Те саме що антиневрозний.
Автор: Shine
ПРОТИНЕВРОЛОГІЧНИЙ, -а, -е., фарм. Те саме що антиневралгічний.
Автор: Shine
РАБЕРМАУНТ, -а, ч. проф. мото. Клясична схема мотоциклетної задньої підвіски з видимими боковими амортизаторами.
Автор: Богданко Дайджанич
РЕЧЕНЕЦЬ, -ця, ч. 1. Строк. Реченець умовленої сплати вже минув (Фр., VII, 1951, 115); Буває, наприклад, і так, що хтось позичить кому гроші, а той не має заплатити чим на реченець, от і продають землю... (Коцюб., І, 1955, 112); Надійшов реченець виїзду до війська (Ков., Світ.., 1960, 68).
2. Крайній строк; дедлайн.
Автор: Oleksa Kachmarskyi
РОЗСКЛУВАННЯ, -я, с., фіз., хім. Процес утворення кристалічних структур всередині або на поверхні аморфного скла.
Автор: Shine
СЕНСИЛА, -и, ж. зоол. Сенсорний орган у деяких тварин, який, як правило, має вигляд волоска.
Автор: Nataly Matushkina
СЕНТАВО, невідм., с. Розмінна монета у багатьох країнах (переважно іспано- або португаломовних). 1/100 крузадо, крузейро тощо.
Автор: Shine
СЕРЕЖКОВИЙ, -а, -е. Те саме, що сережкоподібний.
Автор: Shine
СЕРЕЖКОПОДІБНИЙ, -а, -е. Схожий на сережку.
Автор: Shine
СЕРЕЖКОЦВІТ, -у, ч., бот. Цвіт родин рослин (березові, букові, горіхові тощо), у яких тичинкові дихазії зібрані у сережкоподібні суцвіття.
Автор: Shine
СИНЕМАСКОП, -а, ч., кіно. Виробничий та прокатний формат широкоформатного кіно. Розроблений в кінокомпанії "20th Century Fox" у 1953 році. Співвідношення сторін зображення 2,66:1. Формат використовували з 1953 до 1967 рік.
Автор: Shine
СОЦМЕРЕЖА, -і, ж. Скор. від соціальна мережа.
Автор: VolodymyrLysak
СПЕЦПРИЗНАЧЕНЕЦЬ, -ця, ч. Представник силових органів спеціального призначення.
Автор: VolodymyrLysak
СПОРОУТВОРЕННЯ, -я, с. (також СПОРОГЕНЕЗ). Вид моноцитогенного нестатевого розмноження організмів, для якого характерне утворення спор. Трапляється у бактерій (рідше в одноклітинних та найпростіших).
Автор: Erik Markus
СТУПИР, -я, ч., діал. 1. Товкач. 2. Те саме, що педаль.
Автор: Oleksa Sitizen
ТИФОЗІ, невідм., ч., розм. Спортивний уболівальник в Італії.
Автор: Лера Зубок
ТОМОС, -а, ч. Указ синоду і/або глави помісної православної церкви з важливих питань церковного устрою або віровчення
Автор: Myroslava Debeliuk
ТОРЕРО, невідм., ч. Учасник кориди. Те саме, що тореадор.
Автор: xks 08
ТРИКОРТ, -у, ч., заст., Те саме, що трико.
Автор: Oleksa Sitizen
ТРУПІАЛОВІ, -і, мн., зоол. Родина птахів.
Автор: Shine
УЖАЛЕННЯ, -я, с. Дія за значенням ужалити і ужалитися.
Автор: Nataly Matushkina
УКРАЯТИ (ВКРАЯТИ), УКРАЮВАТИ (ВКРАЮВАТИ) Встановлювати края, обмежувати краями. Украяти землю - нарізати ділянку землі, відділену від сусідньої ділянки краєм, межею.
Автор: Igor Novykov
УПРИЩЕРТЬ, присл. Врівень з краями; врівень.
Автор: Anthony Bondarenko
УРОДЛИВИЙ, -а, -е. 1. Гарний, красивий, вродливий. Не родись богатий та вродливий, а родись при долі та щасливий. А виросла як панна, чорнобрива, уродлива. 2. Здатний, обдарований. Там такий був чоловік на все вродливий. 3. Урожайний. Лани мої уродливі.Автор: Алексей Буханцов
ФАГОТИПУВАННЯ, -я, с. Визначення приналежності виділеного бактеріального штампу до того чи іншого фаготипу
Автор: Aktivniy Uzer
ФЕЙЛ, -у, ч. Провал, велика невдача.
Автор: VolodymyrLysak
ХАМУЛА, -и, ж., заст., Те саме, що гіпопотам.
Автор: Oleksa Sitizen
ХИБОДРУК, -у, ч. Одрук, друкарська помилка.
Автор: VolodymyrLysak
ХУРДИҐАРНЯ, -і, ж. В'язниця.
Автор: Oleksa Sitizen
ЦЬОГОРІЧ, присл. Цього, поточного року; у цьому році.
Автор: VolodymyrLysak
ЧЕРЕВЦЕВИЙ, -а, -е. Прикм. до черевце.
Автор: Shine
ШИТИК, -а, ч. діал. Шкіряний пояс; ремінь
Автор: Влада Повх
ШПАЦІР, -у, ч., розм. Те саме, що прогулянка.
Автор: Oleksa Sitizen