ВЕСЕЛУМ - Відкритий Електронний Словник Ентузіастів Любителів Української Мови

Права на ВЕСЕЛУМ належать Словник UA та користувачам-авторам словникових статей. Ви можете вільно використовувати ВЕСЕЛУМ для некомерційного та особистого користування. У разі, якщо ви надаєте до ВЕСЕЛУМ публічний доступ у рамках некомерційного проекту, прохання вказувати slovnyk.ua та автора статті як першоджерело (бажано посиланням на відповідну словникову статтю на slovnyk.ua).

Дата генерації файла: 2020-12-01

Кількість словникових статей: 143

АВТОКЕФАЛІЯ, -ї, ж. Це статус помісної церкви, як самостійної, самокерованої, адміністративно незалежної частини від інших православних церков, але єдиної з ними канонічно.

Автор: Myroslava Debeliuk

АГЕНТКА, -и, ж. Жін. до агент.

Автор: VolodymyrLysak

АДВОКАТЕСА, -и, ж. Адвокатка. Жін. до адвокат.

Автор: VolodymyrLysak

АДВОКАТКА, -и, ж. Жін. до адвокат. Те саме, що адвокатеса

Автор: VolodymyrLysak

АДРЕСАНТКА, -и, ж. Жін. до адресант.

Автор: VolodymyrLysak

АЙТІШНИК, -а, ч., розм. Працівник IT галузі. Зараз айтішники мають величезний попит у всьому світі.

Автор: VolodymyrLysak

АКВІТАНІЯ, -ї, ж. Історична область у південно-західній Франції.

Автор: Shine

АЛОДІАЛЬНИЙ, -а, -е., юр., іст. Володіння майном (землеволодіння) за безумовним правом власності, напротивагу БЕНЕФІЦІЇ чи ФЕОДУ.

Автор: Shine

АМЕРИНД, -а, ч. Американський індіанець, індіанка (Північна Америка, Канада).

Автор: Shine

АМОНТИЛЬЯДО, невідм., с. Іспанський херес.

Автор: Shine

АНТИВІДБЛИСКОВИЙ, -а, -е. Фізична характеристика, властивість матеріалу, речовини запобігати утворенню відблисків світла на різноманітних поверхнях.

Автор: Shine

АНТИНЕВРАЛГІЧНИЙ, -а, -е., фарм. Призначений для лікування або запобігання невралгії.

Автор: Shine

АНТИНЕВРОЗНИЙ, -а, -е., фарм. Властивість лікувального, профілактичного препарата.

Автор: Shine

АПОФЕНІЯ, -ї, ж. Схильність помічати закономірності там, де їх насправді немає.

Автор: Ілля Журухін

АРИТМЕТИКА, -и, ж. Арифметика.

Автор: VolodymyrLysak

АРХІТЕКТОРКА, -и, ж. Жін. до архітектор.

Автор: VolodymyrLysak

АСТРОЛОГИНЯ, -і, ж. Жін. до астролог.

Автор: VolodymyrLysak

АСТРОНАВТКА, -и, ж. Жін. до астронавт.

Автор: VolodymyrLysak

АУДИТОРКА, -и, ж. Жін. до аудитор.

Автор: VolodymyrLysak

АШКЕНАЗИ, -и, ч. Субетнос у євреїв. Нащадки вихідців із середньовічної Німеччини або східноєвропейських країн.

Автор: Shine

АШКЕНАЗІ, -і, ч. Те саме, що ашкенази.

Автор: Shine

БАГАТОКОРИСТУВАЦЬКИЙ, -а, -е. Розрахований на декількох користувачів. ** Багатокористувацький режим гри - те саме, що мультиплеєр.

Автор: Владислав Чумак

БАЛЕТМЕЙСТЕРКА, -и, ж. Жін. до балетмейстер.

Автор: VolodymyrLysak

БЕНДІ, невідм., ч. Хокей з м'ячем.

Автор: Лера Зубок

БЕНЗАМІД, -у, ч., хім. Біла тверда речовина з хімічною формулою C₆H₅CNH₂. Це найпростіша похідна аміду бензойної кислоти.

Автор: Shine

БЕНЗЕДРИН, -у, ч. Амфітамін, стимулятор центральної нервової системи. Аналог гормонів адреналіну та норадреналіну.

Автор: Shine

БЕНІН, -у, ч. Респу́бліка Бені́н — держава на заході Африки, що межує на сході з Нігерією, півночі з Нігером і Буркіна-Фасо, на заході з Того, південь країни омивається Гвінейською затокою. Площа країни становить 112,6 тис. км². Населення сягає оціночно 8,4 млн осіб. Столиця — Порто-Ново.

Автор: Shine

БІГУМА, -и, ж. Бітумна мастика для ремонту дорожнього полотна.

Автор: Shine

БОДИГАРД, -а, ч. Особистий охоронець. Президент пересувався завжди в супроводі багатьох бодигардів.

Автор: VolodymyrLysak

БОМБАЗИН, -а, ч. Бомбази́н, бумазе́я, заст. барха́н — щільна бавовняна тканина саржевого, рідше полотняного переплетення з начосом на одній, зазвичай виворітній, стороні. Чорний бомбазин колись використовувався для траурного одягу, але матеріал вийшов з моди на початок 20-го сторіччя.

Автор: Shine

БУГЕНВІЛІЯ, -ї, ж., бот. Бугенвілія — рід вічнозелених рослин родини ніктагінові. Поширені у Південній Америці.

Автор: Shine

БУЛІМІЧНИЙ, -а, -е. Прикм. до булімія.

Автор: Shine

ВИГОРОДКА, -и, ж. Невеличке переважно технічне приміщення на судні, відгороджене від приміщень загального призначення - трюму, машинного відділення тощо.

Автор: Serginio

ВИГРАН, -у, ч. розм. Найбільший духовий клавішний музичний інструмент, що складається з набору труб, у які нагнітається повітря. Те саме, що орган, вирган. На словах, як на вирганах, а на дїлї, як на цимбалах. (Укр. присл., 1893–1898, Словарь росийсько-український М.Уманець, А.Спілка.).

Автор: DoubleMusician

ВИНИЩУВАЛЬНО. Присл. до винищувальний.

Автор: Shine

ВИРГАН, -у, ч. розм. Див. вигран. В розмовах на вирган мов грала. (Словарь української мови, 1909р., Б. Грінченко).

Автор: DoubleMusician

ВІДЕОГРА, -и, ж. Це електронна гра, в ігровому процесі якої гравець використовує інтерфейс користувача, щоб отримати зворотну інформацію з відеопристрою.

Автор: Myroslava Debeliuk

ГАЛАКТОЗИДАЗА, -и, ж., біол. ** β-ГАЛАКТОЗИДАЗА - білок, що утворюється шляхом індукції Lac-оперону E.coli.

Автор: Erik Markus

ГАЛАКТОЗИДПЕРМЕАЗА, -и, ж., біол.** β-ГАЛАКТОЗИДПЕРМЕАЗА - білок, що утворюється внаслідок індукції Lac-оперону E.coli.

Автор: Erik Markus

ГАРДТЕЙЛ, -а, ч. проф. мото. Різновид велосипедної і мотоциклетної підвіски, за якої транспорт має лише передню амортизаційну вилку, притому заднє колесо не має підвіски.

Автор: Богданко Дайджанич

ГРЕЗЕТОВИЙ, -а, -е. ** Грезетовий одяг - одяг зроблений з грезету (шовкова або шерстяна тканина з дрібним візерунком того ж кольору). А на ґанку стоїть баба його: в соболевій вона тілогрійці, грезетова на маківці кічка.

Автор: Mashka Marmilashka

ДВОЄДУМНІСТЬ, -ості, ж. Твердження, що приховує більш ніж одне пояснення.

Автор: Oleksa Sitizen

ДЕБІЛ, -а, ч. (від лат. Debilis - «слабкий»). Означає людину з певним ступенем розумової відсталості (дебілізм, дебільність). У розмовній мові є грубим і образливим, допустимо тільки в медичній термінології.

Автор: Michael Gr.

ДИКТОГРАФ, -а, ч., тех. Високочутливий телефонний пристрій для прихованої передачі або ж запису розмови. Пристрій для прослуховування.

Автор: Shine

ДИСПЕРГУЮЧИЙ, -а, -е. Здатний до тонкого подрібнення та розподілу в якомусь об’ємі твердого матеріалу, рідини або газу, в результаті якого виникають дисперсні системи: порошки, суспензії, емульсії, аерозолі.

Автор: Mirra Petrenko

ДІАГРАФ, -а, ч., тех. Пристрій для малювання, що дозволяє механічно відтворити контур, план, схему в бажаному маштабі.

Автор: Shine

ДОВКІЛЛЯ, -я, с. 1. Навколишнє середовище у відношенні до особи чи групи осіб, які в ньому перебувають. Поняття «право на безпечне для життя і здоров'я довкілля» найбільш широко визначено у ст. 293 Цивільного кодексу України. І хоча визначення самого терміну «довкілля» в статті відсутнє, з її змісту вбачається, що довкілля — це все, з чим стикається людина в процесі свого існування: природне середовище, предмети використання та вжитку, умови повсякденного існування тощо (Форум права, 2010, № 1).

// Природне навколишнє середовище, сукупність усіх живих і неживих об'єктів, що зустрічаються у певному регіоні без впливу людини. Гідроспоруди повинні мати значний запас міцності, стійкості до циклічних навантажень під час паводків.., оскільки їх руйнування може призвести до значної шкоди довкіллю, народному господарству і навіть до людських жертв (Наукові праці НЛТУ України, 2008, № 6).

// Оточуючі люди щодо особи. І з цього самого страху, який не залишав їй, у її власних очах і в очах заздрого довкілля, права на помилку, вона й застрягла з Вадимом так небезпечно довго.. (Оксана Забужко, Музей покинутих секретів, 2009).

2. рідко. Навколишня місцевість; околиця. Тварини метнулись на вершок горбка і глянули на довкілля, що лежало в прозорому ранковому освітленні (Джордж Орвелл, Колгосп тварин, пер. Чернятинського, 1947)

Автор: Ikassom

ДОСТОІМЕННИЙ, -а, -е, діал. Те саме, що шанований.

Автор: Словник UA

ДОСТОЙМЕННИЙ, -а, -е. ** Достойменні місця - визначні місця.

Автор: Словник UA

ДОСТОТНИЙ, -а, -е. рідко. Подібний; один в один.

Автор: Oleksa Sitizen

ДУМА, -и, ж. ** Боярська дума — орган влади спочатку Великого князівства Московського й згодом Московського царства. Походить від давньоруської Боярської ради, що у Московії з кінця 15 сторіччя перетворилася на постійний дорадчий орган при московському великому князі (з 1547 — при царі). До її складу входили путні бояри (відали окремими галузями двірцевого княжого господарства) та особи, що відали адміністративним управлінням держави (тисяцькі, окольничі та інші).

Автор: Lada Nevmerzhitskaya

ЕПАНАСТРОФА, -и, ж. Риторика; повтор зі зміною. Епаналепсис, повтор слів у зворотному порядку. Я кохаю тебе, тебе кохаю я.

Автор: serge yatsenco

ЕПОЛЕТНИК, -а, ч., зоол. Вид птахів ряду горобцеподібних, родини трупіалових.

Автор: Shine

ЖБАНОК, -нка, ч. Глечик (глиняний, дерев'яний або металевий).

Автор: Александр Деркач

ЖИВОНАРОДЖЕННЯ, -я, с. Спосіб відтворення потомства тваринами, при якому розвиток зародка відбувається поза тілом самки, в зовнішньому середовищі, під захистом яєчних оболонок; характерний для багатьох представників всіх типів безхребетних і більшості видів риб, земноводних, плазунів і птахів.

Автор: Даша Полищук

ЖИГАВКА, -и, ж., діал. Кропива.

Автор: Kawaii

ЗАБУРИТИСЯ, -рюся, -ишся, док. Заглиблюватися кудись. Листолапка забурилася у кущ папороті, яка здавалася менш колючою, ніж ожинові зарості поруч, і спинилася посередині, вдихаючи міцний зелений запах, який її оточував.

Автор: Громосерда

ЗАВІС, -у, ч. Суміш рідини з твердими частинками, які перебувають у завислому стані; суспензія. Завіси нестійкі: частинки, що в них містяться, поступово, залежно від питомої ваги, осідають на дно посудини або спливають наверх (Хімія, 10, 1956, 135).

Автор: Софія Федина

ЗНЕБУТИ, -уду, -удеш, док. Втратити, загубити, позбутися.

Автор: Oleksa Sitizen

ІНФОРМАТИКА, -и, ж. Теоретична та прикладна (технічна, технологічна) дисципліна, що вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також методи і (технічні) засоби її створення, перетворення, зберігання, передачі та використання в різних галузях людської діяльності.

Автор: Бука Ярема

ЇДЬ, -і, ж., зах. Отрута.

Автор: Danylo Semerak

КАДАВЕР, -а, ч. (лат. cadaver). Труп, що використовується в наукових цілях.

Автор: Serginio

КАЛІБАН, -у, ч., літ. Потворний дикун, син відьми Сікораксі в п'єсі Вільяма Шекспіра "Буря".

Автор: Shine

КАНЦЛЕРСТВО, -а, с. Перебування на посаді канцлера.

Автор: Shine

КАНЬЙОННИЙ, -а, -е. Прикметник до каньйон.

Автор: Shine

КАПІТАЦІЯ, -ї, ж. Порядок оплати внесків, грантів постачальникам медичних послуг, школам та постачальникам інших послуг, при якому сума вираховується за кількістю пацієнтів, студентів або клієнтів. Оплата здійснюється незалежно від того, чи звертається пацієнт за послугами і вираховується за усередненим очікуваним використанням послуг із загальних податків, які він оплатив у державний бюджет.

Автор: Andrii Zadorozhnii

КЕЙКУОК, -а, ч. Англ. cakewalk, буквально "прогулянка з тортом". Афроамериканський танок під банджо, гітару чи мандоліну. Попередник регтайму та джазу.

Автор: Shine

КЕЛЬТИЦИЗМ, -у, ч., лінгв. Слово або зворот, запозичені з кельтських мов.

Автор: Shine

КИСТЄПОДІБНИЙ, -а, -е. Схожий формою на кисть.

Автор: Shine

КОАЛІТ, -у, ч. Низько-температурний кокс, що використовується як бездимне паливо.

Автор: Shine

КОМПОЗИТ, -а, ч. 1. Слово, утворене способом поєднання основ, здебільшого за допомогою сполучного голосного. 2. Композиційний матеріал; штучно створений неоднорідний суцільний матеріал, що складається з двох або більше компонентів з чіткою межею поділу між ними.

Автор: Юля Биленко

КОНФІРМАНТ, -а, ч. Той, хто готується або ж кого готують до конфірмації.

Автор: Shine

КРАПІ, невідм., ж., зоол. Північноамериканська прісноводна риба.

Автор: Shine

КРАКЕЛЮР, -у, ч., мист. Мереживо тріщин на предметах старовинного живопису чи кераміки. Як результат висихання, усідання олійних фарб та термічної чи іншої деформації на поверхні керамічної емалі.

Автор: Shine

КРУЗАДО, невідм.,, с. Грошова одиниця в Бразилії з 1988 по 1990. Дорівнювала 100 сентаво.

Автор: Shine

ЛАБА, -и, ж. 1. діал. Лапа. 2. заст. Те саме, що педаль. 3. розм. Лабораторна робота.

Автор: Oleksa Sitizen

ЛАБЗЮК, -а, ч. Жебрак.

Автор: Словник UA

ЛАБЗЮЧКА, -и, ж. Жінка-жебрачка.

Автор: Yang Lin

ЛАВЕ, невідм., розм., с. Гроші, кошти, бабки, бабло.

Автор: VolodymyrLysak

ЛАХУДРА, -и, ж. Тварина або людина з лахами у волоссі. // Жінка чи тварина з непричепуреним волоссям.

Автор: Andriy Vasilchenko

ЛЕКАНОРА, -и, ч., біол. Рід лишайника.

Автор: Shine

ЛЕТОВИЩЕ, -а, с. 1. Місце зльоту й посадки літальних апаратів.

2. Аеропорт

3. Аеродром

4. Злітна смуга

Автор: Oleksa Kachmarskyi

МАЙДАЛАТИ, -аю, -аєш, недок., заст. Те саме, що махати.

Автор: Oleksa Sitizen

МЕДСЕСТРИЧКА, -и, ж. Зменш.-пестл. до медсестра; медична сестра. Медсестричка засміялася і пішла разом з лікарем до палати.

Автор: Toga Himiko

МЕШТИ, -шт, мн., діал. Взуття.

Автор: Hennadii Samoliuk

МІЛІСЕКУНДА, -и, ж. Одна тисячна доля секунди.

Автор: Oleksandr Ruchko

МІНІГРА, -и, ж. Маленька гра.

Автор: VolodymyrLysak

МІНІСПІДНИЦЯ, -і, ж. Коротка спідниця, зазвичай вище колін більше ніж на 15 см.

Автор: VolodymyrLysak

МІНІСТЕРКА, -и, ж. Жінка-міністр.

Автор: VolodymyrLysak

МІТ, -у, ч. Міф.

Автор: VolodymyrLysak

МОНОЦИТОГЕННИЙ, -а, -е, біол. ** Моноцитогенне розмноження - форма нестатевого розмноження, результатом якого є утворення одноклітинного організму.

Автор: Erik Markus

МУЛЬТИПЛЕЄР, -а, ч. Те саме що й багатокористувацький режим гри - режим гри, де водночас грають декілька гравців. Протилежне однокористувацькому режимі грі.

Автор: Владислав Чумак

НАДДОРОГИЙ, -а, -е. Дуже дорогий, надто дорогий. Через спрощення при поєднанні слів НАДТО втратило частину слова і трансформувалось у префікс НАД.

Автор: Олена Володимирівна

НАЧАСНИЙ, -а, -е. Такий, що на часі; актуальний.

Автор: Oleksa Kachmarskyi

НЕЗЛІЧУВАНИЙ, -а, -е. Який неможливо злічити, порахувати. В англійській мові іменники, що позначають речовину, рідину, абстракцію, тощо, є незлічуваними, тобто не мають форми множини.

Автор: teacherigor

НЕПОГІДЬ.-я. Те саме, що непогода. Від сонця свят і непогоді буднів, Щоб не змінилися безцінні фарби, В твою скарбницю я складаю скарби, Які дає мені моє полудне (О. Теліга); Непогіддя те зимове, Хвища та зима, Де панове, де рабове? Вже давно нема (А. Малишко);

Автор: Alina Simiion

НУБ, -а, ч. Початківець.

Автор: VolodymyrLysak

НЬЮЙОРКІВЕЦЬ, -вця, ч. Людина, що проживає у місті Нью-Йорк; житель Нью-Йорка. Такого красунчика ми з Галею ще не бачили... Мабуть, то був якийсь відомий нью-йорківець.(із Інтернету)

Автор: Олександра Хвостова

ОДРУК, -у, ч. Друкарська помилка, хибодрук.

Автор: VolodymyrLysak

ОЛУЖНЕНИЙ, -а, -е., хім. Розчин, речовина, середовище, що набули лужних властивостей; стали лужними.

Автор: Shine

ОЦИФРУВАННЯ, -я, с. Переведення інформації в цифрову форму. Більш технологічне визначення: цифрова трансмісія даних, закодованих у дискретні сигнальні імпульси.

Автор: Назар Городиський

ПЕРЕДАНОК, -ку, ч. 1. Те, що передається, предмет передавання. а) У переданку хворому до лікарні містились консерви, фрукти та чиста білизна; б) телепереданок новин. 2) Засіб/інструмент передавання. Важіль перемикання переданків (автомобіля);

Автор: Оптимізатор

ПІДЛУЖНЕНИЙ, -а, -е., хім. Розчин, речовина, середовище, що частково набули лужних властивостей; стали злегка лужними.

Автор: Shine

ПІДЛУЖНЮВАТИ, -юю, -юєш, недок., хім. Злегка надавати лужних властивостей речовині, розчину, середовищу.

Автор: Shine

ПІКІНЕР, -а, ч. Воїн, що озброєний пікою.

Автор: Владислав Чумак

ПЛИЦЯ, -і, ж. 1. Лопать (колеса).

2. заст. Черпак, ківш, яким відливають воду з човна; дерев'яний черпак для зерна або борошна, залізний черпак для вугілля.

Автор: hugeJ

ПОЛІЦИТОГЕННИЙ, -а, -е. біол. ** Поліцитогенне розмноження - форма нестатевого розмноження. Характерна риса: утворення дочірніх організмів відбувається не на материнській особині, а на відокремленому від неї вегетативному органі, або ж на відокремлених багатоклітинних частинах.

Автор: Erik Markus

ПОТАЙМИР, -у, ч., інд.-авт. Інший вимір, інший світ. Високі думи промайнули, в потаймиру - водовир стражденних літ (ЗД:84); і десь там гасне потаймир, а між торосами крижин я сам-один і враг-вражин (П-2:15).

Автор: Дмитрий Кобзин

ПРЕССЕКРЕТАР, -я, ч. Речник; фахівець із зв'язків із засобами масової інформації.

Автор: VolodymyrLysak

ПРОАКТИВНИЙ, -а, -е. Здатний вільно розпоряджатися свободою вибору, бути ефективним та досягати успіхів; відповідальний за власне життя, свій настрій, свої досягнення та помилки.

Автор: mariia

ПРОТИНЕВРОЗНИЙ, -а, -е., фарм. Те саме що антиневрозний.

Автор: Shine

ПРОТИНЕВРОЛОГІЧНИЙ, -а, -е., фарм. Те саме що антиневралгічний.

Автор: Shine

РАБЕРМАУНТ, -а, ч. проф. мото. Клясична схема мотоциклетної задньої підвіски з видимими боковими амортизаторами.

Автор: Богданко Дайджанич

РЕЧЕНЕЦЬ, -ця, ч. 1. Строк. Реченець умовленої сплати вже минув (Фр., VII, 1951, 115); Буває, наприклад, і так, що хтось позичить кому гроші, а той не має заплатити чим на реченець, от і продають землю... (Коцюб., І, 1955, 112); Надійшов реченець виїзду до війська (Ков., Світ.., 1960, 68).

2. Крайній строк; дедлайн.

Автор: Oleksa Kachmarskyi

РОЗСКЛУВАННЯ, -я, с., фіз., хім. Процес утворення кристалічних структур всередині або на поверхні аморфного скла.

Автор: Shine

СЕНСИЛА, -и, ж. зоол. Сенсорний орган у деяких тварин, який, як правило, має вигляд волоска.

Автор: Nataly Matushkina

СЕНТАВО, невідм., с. Розмінна монета у багатьох країнах (переважно іспано- або португаломовних). 1/100 крузадо, крузейро тощо.

Автор: Shine

СЕРЕЖКОВИЙ, -а, -е. Те саме, що сережкоподібний.

Автор: Shine

СЕРЕЖКОПОДІБНИЙ, -а, -е. Схожий на сережку.

Автор: Shine

СЕРЕЖКОЦВІТ, -у, ч., бот. Цвіт родин рослин (березові, букові, горіхові тощо), у яких тичинкові дихазії зібрані у сережкоподібні суцвіття.

Автор: Shine

СИНЕМАСКОП, -а, ч., кіно. Виробничий та прокатний формат широкоформатного кіно. Розроблений в кінокомпанії "20th Century Fox" у 1953 році. Співвідношення сторін зображення 2,66:1. Формат використовували з 1953 до 1967 рік.

Автор: Shine

СОЦМЕРЕЖА, -і, ж. Скор. від соціальна мережа.

Автор: VolodymyrLysak

СПЕЦПРИЗНАЧЕНЕЦЬ, -ця, ч. Представник силових органів спеціального призначення.

Автор: VolodymyrLysak

СПОРОУТВОРЕННЯ, -я, с. (також СПОРОГЕНЕЗ). Вид моноцитогенного нестатевого розмноження організмів, для якого характерне утворення спор. Трапляється у бактерій (рідше в одноклітинних та найпростіших).

Автор: Erik Markus

СТУПИР, -я, ч., діал. 1. Товкач. 2. Те саме, що педаль.

Автор: Oleksa Sitizen

ТИФОЗІ, невідм., ч., розм. Спортивний уболівальник в Італії.

Автор: Лера Зубок

ТОМОС, -а, ч. Указ синоду і/або глави помісної православної церкви з важливих питань церковного устрою або віровчення

Автор: Myroslava Debeliuk

ТОРЕРО, невідм., ч. Учасник кориди. Те саме, що тореадор.

Автор: xks 08

ТРИКОРТ, -у, ч., заст., Те саме, що трико.

Автор: Oleksa Sitizen

ТРУПІАЛОВІ, -і, мн., зоол. Родина птахів.

Автор: Shine

УЖАЛЕННЯ, -я, с. Дія за значенням ужалити і ужалитися.

Автор: Nataly Matushkina

УКРАЯТИ (ВКРАЯТИ), УКРАЮВАТИ (ВКРАЮВАТИ) Встановлювати края, обмежувати краями. Украяти землю - нарізати ділянку землі, відділену від сусідньої ділянки краєм, межею.

Автор: Igor Novykov

УПРИЩЕРТЬ, присл. Врівень з краями; врівень.

Автор: Anthony Bondarenko

УРОДЛИВИЙ, -а, -е. 1. Гарний, красивий, вродливий. Не родись богатий та вродливий, а родись при долі та щасливий. А виросла як панна, чорнобрива, уродлива. 2. Здатний, обдарований. Там такий був чоловік на все вродливий. 3. Урожайний. Лани мої уродливі.

Автор: Алексей Буханцов

ФАГОТИПУВАННЯ, -я, с. Визначення приналежності виділеного бактеріального штампу до того чи іншого фаготипу

Автор: Aktivniy Uzer

ФЕЙЛ, -у, ч. Провал, велика невдача. 

Автор: VolodymyrLysak

ХАМУЛА, -и, ж., заст., Те саме, що гіпопотам.

Автор: Oleksa Sitizen

ХИБОДРУК, -у, ч. Одрук, друкарська помилка.

Автор: VolodymyrLysak

ХУРДИҐАРНЯ, -і, ж. В'язниця.

Автор: Oleksa Sitizen

ЦЬОГОРІЧ, присл. Цього, поточного року; у цьому році.

Автор: VolodymyrLysak

ЧЕРЕВЦЕВИЙ, -а, -е. Прикм. до черевце.

Автор: Shine

ШИТИК, -а, ч. діал. Шкіряний пояс; ремінь

Автор: Влада Повх

ШПАЦІР, -у, ч., розм. Те саме, що прогулянка.

Автор: Oleksa Sitizen