Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Посилання на цікаві або корисні матеріали.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Танка »

Шановні форумці! Сьогодні о 15-00 на ІНТЕРі "Гріх". Сподіваюсь, що це фільм Олега Бійми за однойменною п'єсою Володимира Винниченка (юо ще є російський фільм за Горьким).
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Танка »

Щойно приготувалася дивитись фільм. Розчарована - це російський серіал.
Перепрошую.
Шкода, що на ІНТЕРі не знайшлося бодай однієї години для хорошо українського кіно.
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Танка »

Виявляється, у 1991 році на студії "Укртелефільм" знято фільм "Мина Мазайло" за однойменною п'єсою Миколи Куліша. Режисер - Сергій Проскурня. У ролях - Лариса Кадирова, Наталя Лотоцька, а також колоритна Тамаря Яценко в ролі тьоті Моті з Курська.

Сьогодні наше обласне телебачення давало цей фільм. Хочеться сказати добре слово на адресу ЛОТ - Луганської Обласної Телерадіокомпанії. На цьому каналі є багато цікавого і корисного, на цьому каналі кажуть не луганчани, а луганці...
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Лаврін »

Танка писав:
Сер жовтня 21, 2009 4:09 pm
На цьому каналі є багато цікавого і корисного, на цьому каналі кажуть не луганчани, а луганці...

А що Ви хотіли: Донбас був, є і буде питимою українською землею! І українців там, котрі щиро люблять свою землю, напевно не менше, ніж, приміром, на Заході України, там, у "П'ємонті" абощо.

Борис Грінченко, Василь Стус - можна сказати, вірні сини своєї малої батьківщини.

Цікаво прочитати буде оте...
http://www.radiosvoboda.org/content/article/950923.html
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Листопад »

Танка писав:
Сер жовтня 21, 2009 4:09 pm

Виявляється, у 1991 році на студії "Укртелефільм" знято фільм "Мина Мазайло" за однойменною п'єсою Миколи Куліша. Режисер - Сергій Проскурня. У ролях - Лариса Кадирова, Наталя Лотоцька, а також колоритна Тамаря Яценко в ролі тьоті Моті з Курська.


Цікаво було б подивитись. Пригадалися декілька "шедевральних" фраз тьоті Моті "з прекрасним, та не модним тепер прізвищем Расторгуєва" ("то лі дєло Мєталова чи Темброва, наприклад"):

"Да етого нє может бить, потому што етого нє может бить нікада".

"Не так давно я прочитала, щоб ви знали, товариші, одну дуже цікаву книжку. Я прочитала всю книжку, і в тій книжці прочитала буквально все, що було написане і надруковане в тій книжці. Буквально все. А найбільш я прочитала, щоб ви знали, таке глибокодумне місце: життя - то є все... І оце воно мені зараз чомусь згадалося: життя - то є все... Так!"

"По-моєму, прілічнєє бить ізнасілованной, нєжелі українізірованной".

Колега-операторка зацікавилася, знайшла "Мину Мазайла" в мережі й роздрукувала. Читатиме.
Рекламуємо українську класику! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Танка »

З'явилася інформація, що правоохоронці нарешті звернули увагу на телевізійний "лохотрон". Начебто відкрито кримінальні справи, і "лохотрон" піде геть з ефіру.

От якби цей час на телеканалах віддали літературним передачам та хорошому українському кіно!
А що, помріяти не можна? /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" />
perohanych
Новоприбулий
Повідомлень: 2
З нами з: П'ят січня 02, 2009 9:26 am

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення perohanych »

Листопад писав:
Чет жовтня 22, 2009 4:09 pm


Колега-операторка зацікавилася, знайшла "Мину Мазайла" в мережі й роздрукувала. Читатиме.
Рекламуємо українську класику! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Народ, працюйте над українською Вікіпедією, в якій вже майже 170 000 статей. У нас уже більше 1200 осіб, які вносили редагування протягом останнього мысяця. За числом статей ми на 16 місці у світі, за якістю на 12-му. Зауважу, що за числом стате й поляки на 4-му, а росіяни на 10-му. Виявляється статті Мина Мазайло у Вікіпедії до сьогодні не було.

Отже заходьте на http://uk.wikipedia.org і сміливо поправляйте існуючі і створюйте нові статті!
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Основознавець »

perohanych писав:
Вів жовтня 27, 2009 4:09 pm
Отже заходьте на http://uk.wikipedia.org і сміливо поправляйте існуючі і створюйте нові статті!
Я б не сказав, що якість висока. Хто взагалі це перевіряє? Судячи лише з помилки у Вашому дописі можна побачити її відповідну якість, хоча так, інколи бувають хороші статті, не заперечую.
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення Танка »

Листопад писав:
Чет жовтня 22, 2009 4:09 pm

Колега-операторка зацікавилася, знайшла "Мину Мазайла" в мережі й роздрукувала. Читатиме.
Рекламуємо українську класику! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Є така сторінка
www.chtyvo.org.ua,
де можна знайти дещо, зокрема й прозу Галини Тарасюк, до якої (прози) я нещодавно доторкнулась.

В базарному романі "Мій третій і останній шлюб" героїня дає свій рецепт популяризації української мови:



Читайте на здоров'я!
PataFromOzz
Новоприбулий
Повідомлень: 2
З нами з: П'ят листопада 06, 2009 12:36 pm

Українська класика в кіно, на телебаченні, в житті

Повідомлення PataFromOzz »

Ваш допис не стосується до української класики. Отже, це відхилення від теми та флуд. Зверніть увагу на пп. 3.4.1 та 3.4.2 Правил форуму! Наразі маєте зауваження. Повідомлення стер. Дмитро
Відповісти