Таллінн, Алма-Ати

Гілка для перекладачів

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Дмитро

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Дмитро »

Як вірно писати українською Алма-Ата, Таллінн?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Листопад »

Алмати, Таллінн.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Валентин »

Листопад писав:
Сер грудня 12, 2007 4:09 pm

Алмати, Таллінн.

Воно то так, але й не так, пані ЛЛ. Може вас наштовхне на роздуми ось цей віршик.

Правописна реформа

Назву я німців дойчами,
Жидів назву євреями,
Вірменії не буде вже, а буде Аястан,
Угорці стануть вєнграми,
А ліпше ще - мадярами,
Татар - лишу татарами,
Рома - назву циган.
Грузини стануть джорджами,
А, може, сакартвелами,
А той австрійський Відень я Вєною назву.
Лиш ляхів не чіпатиму
(Хай лишаться поляками)
Та ще назву Росією Московщину й Мордву.
Бо хоч і в Україні вже,
Та мислю по-украінскі,
Тако по-малоросійські хохлом собі й живу.

Якось Російська академія наук розглядала питання написання нових і незвичних назв на зразок Молдова, Білорусь, Таллінн. Вона прийшла до висновку, що треба керуватися традицією вживання власних назв, які склалися у мові (язикє). Ось латиші називають росіян "крійовс", бо колись контактували з кривичами. Естонською Псков буде Плескава, чехи називають німців швабами (трохи й поляки так їх називають). Ну з якого дива я маю називати циганів ромами (римлянами)? /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Листопад »

Ну що Вам на це сказати, пане Валентине... /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
В кожній країні існують закони, і якщо вам не подобається якась стаття, ви завжди можете звернутись до суду і апелювати до закону країни. Однак від відповідальності за невиконання цього закону вас це не звільняє до тих пір, поки закон чинний /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. Це правило я поширюю й на мовні закони. Тож намагаюся дотримуватись чинного правопису, навіть якщо якісь правила мені не подобаються або є спірними /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />. Бо якщо кожен писатиме так, як він уважає за потрібне, настане цілковита мовна анархія...
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення vitaly1 »

Пані Листопад, підтримую Вас на всі 100% /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Savo »

Листопад писав:
Вів грудня 25, 2007 4:09 pm

Ну що Вам на це сказати, пане Валентине... /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
В кожній країні існують закони, і якщо вам не подобається якась стаття, ви завжди можете звернутись до суду і апелювати до закону країни. Однак від відповідальності за невиконання цього закону вас це не звільняє до тих пір, поки закон чинний /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. Це правило я поширюю й на мовні закони. Тож намагаюся дотримуватись чинного правопису, навіть якщо якісь правила мені не подобаються або є спірними /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />. Бо якщо кожен писатиме так, як він уважає за потрібне, настане цілковита мовна анархія...

+1 /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Валентин »

"Бо якщо кожен писатиме так, як він уважає за потрібне, настане цілковита мовна анархія..."
Я не анархіст: закон поганий, але закон! Але скажіть, пані і панове, коли і яким демократичним парламентом схвалено закони, котрі регулюють вживання слів, названих у моєму вірші? Хто були ті законодавці? У якому суді можна оскаржити написання того чи іншого слова? Чи була б українська мова, коли б у царській Росії всі українці керувалися законами Російської імперії? Чи не відчуваєте ви фальші, коли говорите і пишете не так, як класики? (звичайно ж йдеться про термінологію, а не про якість). /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
talvitar

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення talvitar »

1. Як правильно написати та відмінювати слово Таллінн (Таллін)?

А також:
2. Як правильно утворити похідні слова (таллінський чи талліннський?)
3. Як правильно назвати жителів Таллінна?

Щиро дякую за відповідь.

P.S. З Новим роком та Різдвом Христовим!
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Таллінн, Алма-Ати

Повідомлення Savo »

talvitar писав:
Сер січня 02, 2008 4:09 pm

1. Як правильно написати та відмінювати слово Таллінн (Таллін)?

А також:
2. Як правильно утворити похідні слова (таллінський чи талліннський?)
3. Як правильно назвати жителів Таллінна?

Щиро дякую за відповідь.

P.S. З Новим роком та Різдвом Христовим!

Об’єднав вашу тему з уже наявною.
Що ж до написання, то орфографічний словник вам дасть відповідь на всі питання: ось приміром тут http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
талліннський, талліннець, талліннка
Відповісти