Головоломка???

Гілка для перекладачів

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

mariana_scorp
Студент досвідчений
Повідомлень: 57
З нами з: Чет січня 22, 2009 6:15 pm

Головоломка???

Повідомлення mariana_scorp »

Друзі! Чи є переклад цього слова на українську мову? Особисто для мене "головоломка" звучить як русизм. Чи можна сказати по-иншому?
веснянка
Учень старанний
Повідомлень: 20
З нами з: Пон лютого 16, 2009 11:27 pm

Головоломка???

Повідомлення веснянка »

mariana_scorp писав:
Пон березня 09, 2009 4:09 pm

Друзі! Чи є переклад цього слова на українську мову? Особисто для мене "головоломка" звучить як русизм. Чи можна сказати по-иншому?

Ще як "заморочка".С. Караванський радить...Або ж "крута задачка"
Махновець
Коректор пильний
Повідомлень: 159
З нами з: Сер листопада 05, 2008 10:13 am

Головоломка???

Повідомлення Махновець »

mariana_scorp писав:
Пон березня 09, 2009 4:09 pm

Друзі! Чи є переклад цього слова на українську мову? Особисто для мене "головоломка" звучить як русизм. Чи можна сказати по-иншому?

Хіба українцям не можна ламати голову? /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
mariana_scorp
Студент досвідчений
Повідомлень: 57
З нами з: Чет січня 22, 2009 6:15 pm

Головоломка???

Повідомлення mariana_scorp »

Махновець писав:
Пон березня 09, 2009 4:09 pm

Хіба українцям не можна ламати голову? /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />


Та можна)))

Але і слово "заморочка" походить від "морока", що надає йому негативного змісту. "Головоломка" - це щось инше. Чи не так?
Махновець
Коректор пильний
Повідомлень: 159
З нами з: Сер листопада 05, 2008 10:13 am

Головоломка???

Повідомлення Махновець »

mariana_scorp писав:
Вів березня 10, 2009 4:09 pm

Та можна)))

Але і слово "заморочка" походить від "морока", що надає йому негативного змісту. "Головоломка" - це щось инше. Чи не так?

Ну,як на мене, то "заморочка" - це щось ближче до "клопоту".
Я не думаю, що "головоломка" (головоламка) - то русизм.
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Головоломка???

Повідомлення Листопад »

mariana_scorp писав:
Пон березня 09, 2009 4:09 pm

Друзі! Чи є переклад цього слова на українську мову? Особисто для мене "головоломка" звучить як русизм. Чи можна сказати по-иншому?


Головоломка є у ВТСУМ, є і в інших словниках, наприклад, у рос.-укр. словникові з математики та інформатики...
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Головоломка???

Повідомлення Savo »

Так, головоломка є запозиченням з російської, але хіба це означає, що його треба уникати. Якщо ми такі затяті пуристи, то уникаймо всіх запозичених слів.
mariana_scorp
Студент досвідчений
Повідомлень: 57
З нами з: Чет січня 22, 2009 6:15 pm

Головоломка???

Повідомлення mariana_scorp »

Savo писав:
Вів березня 10, 2009 4:09 pm

Так, головоломка є запозиченням з російської, але хіба це означає, що його треба уникати. Якщо ми такі затяті пуристи, то уникаймо всіх запозичених слів.


Не будь таким жорстоким /dirol.gif" style="vertical-align:middle" emoid="B)" border="0" alt="dirol.gif" /> Просто я дуже хотіла знайти гідний замінник. Як немає, то немає...
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Головоломка???

Повідомлення Savo »

mariana_scorp писав:
Вів березня 10, 2009 4:09 pm

Не будь таким жорстоким /dirol.gif" style="vertical-align:middle" emoid="B)" border="0" alt="dirol.gif" />

Та то я хіба прикидаюся :P . А насправді – добряк добряком /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
mariana_scorp
Студент досвідчений
Повідомлень: 57
З нами з: Чет січня 22, 2009 6:15 pm

Головоломка???

Повідомлення mariana_scorp »

Savo писав:
Вів березня 10, 2009 4:09 pm

Та то я хіба прикидаюся :P . А насправді – добряк добряком /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


))) як скажеш /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> :P
Відповісти