Return Value Optimization

Гілка для перекладачів

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Yola
Учень старанний
Повідомлень: 30
З нами з: Чет грудня 31, 2009 9:33 pm

Return Value Optimization

Повідомлення Yola »

Йдеться про послідовність дій, що відбувається коли підпрограма повертає результат роботи в головну програму. Чи підходить переклад - Поліпшення повертання значення. Я думав ще про повернення, але подумав, що це вже як доконана дія, а тут сам процес.

також скажу, що Return value я б переклав як "значення, що повертається".
Yola
Учень старанний
Повідомлень: 30
З нами з: Чет грудня 31, 2009 9:33 pm

Return Value Optimization

Повідомлення Yola »

Yola писав:
Пон серпня 29, 2011 8:03 am

Йдеться про послідовність дій, що відбувається коли підпрограма повертає результат роботи в головну програму. Чи підходить переклад - Поліпшення повертання значення. Я думав ще про повернення, але подумав, що це вже як доконана дія, а тут сам процес.

також скажу, що Return value я б переклав як "значення, що повертається".

Добре, може так:
Якщо мова йде про процес, то як правильніше повертання чи повернення.
Мавка

Return Value Optimization

Повідомлення Мавка »

Можливо, Вам у нагоді стане цей ресурс.
Selyd
Тлумач талановитий
Повідомлень: 652
З нами з: Вів травня 18, 2010 8:35 am

Return Value Optimization

Повідомлення Selyd »

Використовуючи Мавчине посилиння:
пове́рнення (верта́ння) величини оптимізації.
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Return Value Optimization

Повідомлення Основознавець »

Я б переклав як оптимізування вертання значення, але тих -ння надто багато, тому запропоную щось на штиб оптимізування зворотних величин (значень).
Yola
Учень старанний
Повідомлень: 30
З нами з: Чет грудня 31, 2009 9:33 pm

Return Value Optimization

Повідомлення Yola »

Основознавець писав:
Вів серпня 30, 2011 4:25 pm

Я б переклав як оптимізування вертання значення, але тих -ння надто багато, тому запропоную щось на штиб оптимізування зворотних величин (значень).

Сенс у тому, що називається процес, але не величина. Я вже назвав повернення. Але якщо ви покажете, що вертання краще за повернення, або є інший варіант без -ння, буду вдячний.

Ще раз наголошую, що це саме процес вертання, чи повернення, а не зміни самого значення:
Поліпшення повернення значення (англ. return value optimization, RVO) чи просто ППЗ — це техніка оптимізації, яку застосовує компілятор, що серед іншого виключає створення тимчасового об'єкта для збереження значення, що повертається з функції
Selyd
Тлумач талановитий
Повідомлень: 652
З нами з: Вів травня 18, 2010 8:35 am

Return Value Optimization

Повідомлення Selyd »

Коли так, то - оптимізіція процесу повернення значення функції.
Що таке, в даному випадку, ППЗ?
Схоже, що англійський термін усталений.
У нас треба деталізувати, поки не створиться шаблонна фраза.
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Return Value Optimization

Повідомлення Основознавець »

Вертання краще, бо повертання інколи плутають з поворотами. У вікіпедії пише:
Return value optimization, or simply RVO, is a compiler optimization technique that involves eliminating the temporary object created to hold a function's return value.[1] In C++, it is particularly notable for being allowed to change the observable behaviour of the resulting program.[2]
Тобто це технологія оптимізування — процес. А вертання значень — це належить самій функції. І returnvalue — значення повернуте самою функцією, а не процес, тому гадаю тут оце -ння зайве.
Selyd писав:
Сер серпня 31, 2011 9:09 am
Коли так, то - оптимізіція процесу повернення значення функції.
Мене одвічно дивує перед словами з -ння оцей процес. По суті, -ння і є процесом, тобто це тавтологія виходить. Звісно, усе далі з'являються невластиві слова, які не означають дію, як-от, обладнання, значення, телебачення тощо, проте, як на мене, таке варто уникати.
Selyd
Тлумач талановитий
Повідомлень: 652
З нами з: Вів травня 18, 2010 8:35 am

Return Value Optimization

Повідомлення Selyd »

У Вікі є стаття з цього приводу.
І там український варіант - http://en.wikipedia.org/wiki/Return_value_optimization
Оскільки мова йде про компіляцію, створення програмного продукту, то, на мою думку,
слід говорити про "призначення параметрів компіляції для вибору бажаного виду повернення
функції". Компілятор створює певну форму функції після звертання до підпрограми.
А ми маємо можливість обрати деякі параметри для досягнення бажаного результату.
Відповісти