Сторінка 1 з 1

Свыше половины

Додано: Вів вересня 20, 2011 2:26 pm
Fancier
- - ?

Свыше половины

Додано: Вів вересня 20, 2011 2:40 pm
Мавка


Детальніше тут.

"Зміст помилкових фраз типу “На зборах є більша половина мешканців будинку”, “Трактор виорав більшу половину поля” можна змінити. Наприклад, так: “На зборах є більше ніж (як) половина мешканців”, “Трактор виорав більше ніж (як) половину поля”.

Свыше половины

Додано: Вів вересня 20, 2011 5:53 pm
Дмитро
Можна сказати й понад половину (тільки не половини), бо прийменник понад вимагає по собі знахідного, а не родового відмінка. Переважно з родовим відмінком сполучається прийменник поверх — поверх половини, але він трапляється тільки в живій мові та художній літературі.

Свыше половины

Додано: Сер червня 27, 2012 1:51 pm
Мавка
Більше півтораста метрів? Чи правильніше понад півтораста метрів?

Свыше половины

Додано: Сер червня 27, 2012 4:02 pm
Основознавець
Мавка писав:
Сер червня 27, 2012 1:51 pm

Більше півтораста метрів? Чи правильніше понад півтораста метрів?
Більше за півтораста метрів або понад півторасто метрів.

Свыше половины

Додано: Сер червня 27, 2012 4:06 pm
Мавка
Півторасто? Мабуть, не зовсім так.
[quote]Числівник півтораста в називному, знахідному та родовому від­мінках сполучається з іменником у формі родового відмінка мно­жини: півтораста обіцянок, півтораста кавунів, півтораста ме­трів, півтораста марок. А в давальному, орудному та місцевому множини вимагає цих же форм від іменника: півтораста селянам, півтораста ділянками, на півтораста гектарах.
[/quote]

Свыше половины

Додано: Чет липня 12, 2012 9:17 am
lelka
Можна й просто більшість населення. До речі, а можна сказати більшість поля?

Свыше половины

Додано: Чет липня 12, 2012 10:42 am
Листопад
lelka писав:
Чет липня 12, 2012 9:17 am
Можна й просто більшість населення. До речі, а можна сказати більшість поля?


Навряд. На мою думку, потрібно казати більша частина поля.

БІЛЬШІСТЬ , БІЛЬША ЧАСТИНА
У своїй книжці ”Чи правильно ми говоримо?” Євгенія Чак привертає увагу читачів до складних випадків слововживання, подає конкретні рекомендації, як не припускатися помилок у цьому. За спостереженнями авторки, лексема більшість поєднується переважно з іменниками, що означають істот (більшість учнів, більшість дітей, більшість коней), або організації, підприємства, установи, заклади, функціонування яких пов’язане з діяльністю людей (більшість шкіл, більшість заводів). У таких випадках більшість можна замінити синонімічним словосполученням більша частина.
Проте інколи належить писати тільки більша частина. Зокрема більшість не вживається з іменниками, котрі позначають речовину в твердому, рідкому або газоподібному стані (сода, бензин, аміак); конкретні неживі предмети, якщо іменник стоїть в однині (наприклад, не можна сказати більшість стола, треба: більша частина стола); а також із збірними іменниками, що означають сукупність предметів (вугілля, каміння, коріння, листя, одяг та ін.) Не узвичаєно подавати слово більшість у поєднанні з іменниками – назвами конкретних одиничних предметів: більшість зошитів, більшість груш, краще: більша частина зошитів, більша частина груш.