Боковое зрение

Гілка для перекладачів

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Боковое зрение

Повідомлення Танка »

Боковое зрение - ?
lelka
Коректор пильний
Повідомлень: 291
З нами з: Чет травня 06, 2010 3:03 pm

Боковое зрение

Повідомлення lelka »

Ні Жайворонок, ні давніші словники не подають цього вислову, тому пропоную бічний/боковий зір. А ще в народі кажуть краєм ока (помітити тощо).
Зима
Студент досвідчений
Повідомлень: 125
З нами з: Пон січня 04, 2010 10:46 pm

Боковое зрение

Повідомлення Зима »

lelka писав:
Вів липня 02, 2013 1:49 pm

Ні Жайворонок, ні давніші словники не подають цього вислову, тому пропоную бічний/боковий зір. А ще в народі кажуть краєм ока (помітити тощо).


Забужко Оксана "Музей покинутих секретів":
Адькa, моя aудиторія (вся, що мені зостaлaсь!), і він же й мій боковий зір, мій режисерський голос із-зa кaдру, оперaтор потойбіч кaмери і візaжист із пудреницею нaпоготові, як же швидко я передaлa йому всі повновaження своїх колишніх контролюючих інстaнцій! - видaє короткий горловий звук, що його при бaжaнні можнa прирівняти до оплесків


Ірена Карпа, "Фройд би плакав":
Він нічого не продавав і привітався з Марлою, поки та розглядала його боковим зором..."




А ще "боковое зрение" можна перекласти, як периферійний зір.

Вікі пише:

Паличка — клітина-фоторецептор сітківки ока, що відповідає за реєстрацію малоінтенсивного світла й за чорно-білий зір. За кольоровий зір відповідають фоторецептори іншого типу, які називаються колбочками. Палочки розташовані густіше в зовнішніх областях сітківки, а тому важливі для периферійного зору.

Відповісти