В том числе

Гілка для перекладачів

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Анатолій
Учень старанний
Повідомлень: 49
З нами з: Вів жовтня 23, 2007 8:07 am

В том числе

Повідомлення Анатолій »

Як правильно перекласти українською мовою російський вираз "в том числе"? Багато хто перекладає його як "у тому числі". Але чи правильно це?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

В том числе

Повідомлення Листопад »

Анатолій писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

Як правильно перекласти українською мовою російський вираз "в том числе"? Багато хто перекладає його як "у тому числі". Але чи правильно це?


А/і також, зокрема, серед них, поміж ними... Однак деякі мовознавці серед варіантів перекладу подають і "в тому числі".
Анатолій
Учень старанний
Повідомлень: 49
З нами з: Вів жовтня 23, 2007 8:07 am

В том числе

Повідомлення Анатолій »

Листопад писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

А/і також, зокрема, серед них, поміж ними... Однак деякі мовознавці серед варіантів перекладу подають і "в тому числі".

Дякую!!!
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

В том числе

Повідомлення Savo »

Листопад писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

А/і також, зокрема, серед них, поміж ними... Однак деякі мовознавці серед варіантів перекладу подають і "в тому числі".

Cеред цих мовознавців, зокрема, й Марія Пилинська та ще письменник Іван Вирган – автори, вважаю, найякіснішого перекладного російсько-українського словника сталих виразів (що його за радянських часів так і не видали, хоч готовий він був ще наприкінці 50-их). Кого-кого, а їх у несмаку не звинуватиш. Утім таки треба зважати, що у тому числі вони подають серед останніх у ряді варіянтів...
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

В том числе

Повідомлення Zozulka »

Анатолій писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

Як правильно перекласти українською мовою російський вираз "в том числе"? Багато хто перекладає його як "у тому числі". Але чи правильно це?


Книжка "Промова" говорить, що потрібно вживати: зокрема й, навіть і
Анатолій
Учень старанний
Повідомлень: 49
З нами з: Вів жовтня 23, 2007 8:07 am

В том числе

Повідомлення Анатолій »

Zozulka писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

Книжка "Промова" говорить, що потрібно вживати: зокрема й, навіть і

А можна детальніше про цю книжку. Відверто кажучи, вперше про таку чую.
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

В том числе

Повідомлення Zozulka »

Анатолій писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

А можна детальніше про цю книжку. Відверто кажучи, вперше про таку чую.


Це посібник для ведучих, редакторів, журналістів і працівників телебачення. Там наводиться багато розповсюджених мовних ляпів, зокрема і "в тому числі". Це серйозне видання. Я нею часто послуговуюсь.
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

В том числе

Повідомлення Листопад »

Zozulka писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

Це посібник для ведучих, редакторів, журналістів і працівників телебачення. Там наводиться багато розповсюджених мовних ляпів, зокрема і "в тому числі". Це серйозне видання. Я нею часто послуговуюсь.

А хто укладав цю серйозну книжку? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

В том числе

Повідомлення Листопад »

Очевидно, пані Zozulka мала на увазі книгу ”PROМОВА, або Де ми помиляємося...”

До речі, вислів "розповсюджений мовний ляп" мені теж видається ляпом. Утім, можливо, я й помиляюсь.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

В том числе

Повідомлення Savo »

Листопад писав:
Вів жовтня 23, 2007 4:09 pm

Очевидно, пані Zozulka мала на увазі книгу”PROМОВА, або Де ми помиляємося...”

До речі, вислів "розповсюджений мовний ляп" мені теж видається ляпом. Утім, можливо, я й помиляюсь.

Ви взагалі рідко помиляєтесь, пані Листопад /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> І тут теж маєте слушність /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Ляпи ті мали б бути поширеними. Хоч ліпше б їх узагалі не було.
Відповісти