Алёна - як буде ім’я українською?

Гілка для перекладачів

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Ґвинтик
Студент досвідчений
Повідомлень: 57
З нами з: Суб лютого 03, 2007 7:18 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Ґвинтик »

Є підозри, що "Олена" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Валентин »

Ґвинтик писав:
Нед грудня 30, 2007 4:09 pm

Є підозри, що "Олена" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Ніяк не буде, бо це не українське імя, а білоруське, яке набуло популярності через Купріна та "Піснярів". :angry: Коли так батьки записали у паспорт, то що вже вдієш? /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> Звичайно ж, це імя Олена, яким ще у Царгороді охрестили княгиню Ольгу. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Валентин »

Валентин писав:
Нед грудня 30, 2007 4:09 pm

Ніяк не буде, бо це не українське імя, а білоруське, яке набуло популярності через Купріна та "Піснярів". :angry: Коли так батьки записали у паспорт, то що вже вдієш? /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> Звичайно ж, це імя Олена, яким ще у Царгороді охрестили княгиню Ольгу. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Ой, вибачте! Я переплутав Алену й Алєсю. Купрін та "Пісняри" тут не винні...
Даринка

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Даринка »

Ґвинтик писав:
Нед грудня 30, 2007 4:09 pm

Є підозри, що "Олена" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Взагалі-то , Олена це - Елена, просто тут треба дивитися, яка різниця між Альоной і Єлєной в російській мові...
Це так само як із моїм ім’ям, російською пишуть Дарья, а українською спочатку писали Дарія, а тепер Дар’я, але в колі українського люду мене кличуть, як Даринка)))хтось інколи навіть й Одарка...
Ґвинтик
Студент досвідчений
Повідомлень: 57
З нами з: Суб лютого 03, 2007 7:18 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Ґвинтик »

То що, ніхто не знає /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" /> /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" /> ?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Листопад »

Ґвинтик писав:
Чет січня 10, 2008 4:09 pm

То що, ніхто не знає /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" /> /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" /> ?


Та Олена ж /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
http://ru.narod.ru/imn/jenskie/alena.htm
Тиса
Новоприбулий
Повідомлень: 4
З нами з: Вів березня 31, 2009 8:22 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Тиса »

Олена.

Алёну часто називали Олёною серед простого люду, звідти й ім'я.
Також, Дарья це просторічна форма повного імені Дарія. Отож, правильно - Дарія - жіноча форма імені Дарій.
Але, Дарина й Дарена - це суто словянські імена, від імені Дарён("подарованний").
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Основознавець »

Кримський теж за Олену. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Махновець
Коректор пильний
Повідомлень: 159
З нами з: Сер листопада 05, 2008 10:13 am

Алёна - як буде ім’я українською?

Повідомлення Махновець »

Ну, тоді й Джона треба перекладати як "Іван" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти