Безкоштовний

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Безкоштовний

Повідомлення Savo »

Основознавець писав:
Нед вересня 27, 2009 4:09 pm

Переконали, проте три приголосні підряд теж не дуже вкраїнсько. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

А вкраїнсько - двічі по три приголосні. То теж не вкраїнсько? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Безкоштовний

Повідомлення Основознавець »

Savo писав:
Нед вересня 27, 2009 4:09 pm

А вкраїнсько - двічі по три приголосні. То теж не вкраїнсько? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Я б зараз написав незначний щодо цього коментар, але стримаюсь, все ж не буду відхилятись од теми. Наразі, Ваша правда. /hi.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":hi:" border="0" alt="hi.gif" /> (пишіть у приват. Savo )
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Безкоштовний

Повідомлення Валентин »

Основознавець писав:
Нед вересня 27, 2009 4:09 pm

Я б зараз написав незначний щодо цього коментар, але стримаюсь, все ж не буду відхилятись од теми. Наразі, Ваша правда. /hi.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":hi:" border="0" alt="hi.gif" /> (пишіть у приват. Savo )

Усім щиро дякую. Я переконався, що краще не вживати отого безкоштовного, бо то не безплатне. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> /good.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":good:" border="0" alt="good.gif" />
Ґедзь
Новоприбулий
Повідомлень: 9
З нами з: Пон листопада 17, 2008 1:21 am

Безкоштовний

Повідомлення Ґедзь »

Валентин писав:
Чет вересня 24, 2009 8:16 am
Десь років зо 20 тому у нас почали дедалі активніше вживати слово "безкоштовний" у значенні безплатний. Але слово це якесь штучне, привнесене з діаспори і не є справжнім синонімом до "безплатного".

Ну, по перше, звідки така думка що - з діаспори?
Слово це було, існувало дуже давно і є воно цілком справжнім, а не штучним, синонімом слова «безплатно».
І перше і друге слово я особисто чув і вживав ще років 30-40 тому за епохи развітова социалізма, коли про діаспору можна було хіба що крізь завивання кгбістських глушників «Голосу Америки» почути.
«безкоштовний» це не «без» «коштовний»/«некоштовний», а - «безкоштний»=«без»«кошту»=«не коштує нічого».
Як бачимо, слово «безплатний»/«безплатно» відповідає на запитання: «Скільки платити?», а слово «безкоштовний»/«безкоштовно» - на запитання: «Скільки коштує?».
Особисто мені подобається більше і вживаю я більше «безплатний», але обидва варіанти у мові є і вживаються, обидва є правильними і природніми, а не штучними.


Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Безкоштовний

Повідомлення Валентин »

«безкоштовний» це не «без» «коштовний»/«некоштовний», а - «безкоштний»=«без»«кошту»=«не коштує нічого».

Якби було так, як ви пишете, то було б не "безкоштовно", а "безкоштно".
Ґедзь
Новоприбулий
Повідомлень: 9
З нами з: Пон листопада 17, 2008 1:21 am

Безкоштовний

Повідомлення Ґедзь »

Валентин писав:
Сер лютого 17, 2010 3:55 pm

Якби було так, як ви пишете, то було б не "безкоштовно", а "безкоштно".


Ні, це так було би, якби слово відповідало на запитання: «Яким є кошт?»,
а я написав: «Скільки коштує?», інакше - «Скільки коштуватиме
/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти