Що таке "шмата"?

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Анатолій
Учень старанний
Повідомлень: 49
З нами з: Вів жовтня 23, 2007 8:07 am

Що таке "шмата"?

Повідомлення Анатолій »

Що таке "шмата"? Це слово можна почути в пісні "Скрябіна": "А ти мені не дівчина, а просто шмата".
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Що таке "шмата"?

Повідомлення Основознавець »

Частина, кусок чогось. Ще може бути Шмат.
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Що таке "шмата"?

Повідомлення Листопад »

Анатолій писав:
Вів листопада 25, 2008 4:09 pm

Що таке "шмата"? Це слово можна почути в пісні "Скрябіна": "А ти мені не дівчина, а просто шмата".


Шматою у Західній Україні часто називають ганчірку. У переносному значенні "шмата" - безвольна, безхарактерна людина.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Що таке "шмата"?

Повідомлення Валентин »

так само кажуть на Поділлі.
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

Що таке "шмата"?

Повідомлення Лаврін »

Коли Скрябін співав, що, там, його дівчина "шмата", він зовсім не мав на увазі "безвольну, безхарактерну людину". А мав на увазі дешеву хвойду, хуну, яка дешево віддається. Ба більше, котрою можна покористатись і викинути геть - витерти об неї ноги, як ту ж саму , що коло порога.
Десь, мабуть, так...
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Що таке "шмата"?

Повідомлення Листопад »

Лаврін писав:
Сер листопада 26, 2008 4:09 pm

Коли Скрябін співав, що, там, його дівчина "шмата", він зовсім не мав на увазі "безвольну, безхарактерну людину". А мав на увазі дешеву хвойду, хуну, яка дешево віддається. Ба більше, котрою можна покористатись і викинути геть - витерти об неї ноги, як ту ж саму , що коло порога.
Десь, мабуть, так...


Не знаю, що мав на увазі Кузьма, бо крім наведеного "шматочка", більше нічого не чула... /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> Однак однозначно йдеться про ганчірку...
Відповісти