Вогнепальний чи вогнестрільний

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Анатолій
Учень старанний
Повідомлень: 49
З нами з: Вів жовтня 23, 2007 8:07 am

Вогнепальний чи вогнестрільний

Повідомлення Анатолій »

Як правильно: вогнепальний чи вогнестрільний? Чи можна так і так?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Вогнепальний чи вогнестрільний

Повідомлення Листопад »

Анатолій писав:
Сер березня 25, 2009 4:09 pm

Як правильно: вогнепальний чи вогнестрільний? Чи можна так і так?


Вогнепальний.
Smoke
Студент досвідчений
Повідомлень: 81
З нами з: Нед листопада 12, 2006 10:51 am

Вогнепальний чи вогнестрільний

Повідомлення Smoke »

Листопад писав:
Сер березня 25, 2009 4:09 pm

Вогнепальний.

http://www.slovnyk.net/?swrd=%D0%92%D0%9E%...%9D%D0%98%D0%99

У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про вилучення вогнестрільної зброї і бойових припасів у деяких категорій громадян
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1988, N 45, ст. 1071 ) ( Указ затверджено Законом N 6831-XI від 12.11.1988, ВВР, 1988, N 47, ст.1115 )
З метою забезпечення громадської безпеки, запобігання порушенням правил користування вогнестрільною зброєю і бойовими припасами з боку окремих громадян Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:
1. Вогнестрільна зброя і бойові припаси, що належать особам, які систематично порушують громадський порядок, зловживають спиртними напоями, вживають у немедичних цілях наркотичні і одурманюючі засоби, страждають психічними захворюваннями, можуть бути вилучені у них за мотивованою постановою начальника або заступника начальника відділу (управління) внутрішніх справ виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.
2. Про вилучення вогнестрільноїзброї і бойових припасів у випадках, передбачених цим Указом, службова особа органів внутрішніх справ складає протокол, в якому зазначаються марка або модель, калібр, серія і номер зброї, вид і кількість бойових припасів, що підлягають вилученню. Цей протокол приєднується до постанови про вилучення зброї і бойових припасів.
3. У разі відмовлення особи, зазначеної у статті 1 цього Указу, добровільно пред'явити вогнестрільну зброю і бойові припаси, уповноважена на те службова особа органів внутрішніх справ може провести особистий огляд і огляд речей. Особистий огляд провадиться уповноваженою особою однієї статі з оглядуваним і в присутності двох понятих тієї ж статі. Про особистий огляд, огляд речей складається протокол.
4. Постанову начальника або заступника начальника відділу (управління) внутрішніх справ виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів про вилучення вогнестрільної зброї і бойових припасів може бути оскаржено особою, щодо якої винесено постанову, або її представником у порядку, встановленому главою 31-А Цивільного процесуального кодексу Української РСР.
5. Вилучені на підставі статті 1 цього Указу мисливські рушниці і бойові припаси до них передаються для реалізації в спеціалізовані торговельні підприємства. Одержана сума за вирахуванням витрат по їх реалізації видається колишньому власнику або його представнику.
Вогнестрільна зброя і бойові припаси, визнані не придатними для реалізації і використання, знищуються в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ Української РСР, про що складається акт.Голова Президії
Верховної Ради Української РСР
Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР В.ШЕВЧЕНКО
М.ХОМЕНКО
м. Київ, 25 жовтня 1988 року
N 6758-XI

http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1063.2093.0
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Вогнепальний чи вогнестрільний

Повідомлення Savo »

Справді, є й те й те. Проте вогнестрільний – утвір новітніх часів, коли в офіційно-діловому мовленні не надто зважали на власне українську традицію, воліючи калькувати те, що має російська. Приміром, у тридцятих роках цього слова наші словники не знали.
Відповісти