Пунктуація

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Dimitrius
Новоприбулий
Повідомлень: 2
З нами з: П'ят березня 21, 2008 12:58 am

Пунктуація

Повідомлення Dimitrius »

Вітаю всіх!

Допоможіть, будь ласка, з діловою українською мовою.

Головні діючі особи:

Я - поручитель
Петренко Петро Петрович (ППП) - боржник

Речення:

"Прошу підписати договір, де я виступаю майновим поручителем боржника [розділовий знак якщо потрібно] Петренко Петра Петровича [розділовий знак якщо потрібно] за угодою №100"

а. Якщо взагалі без р.з., то виходить, что боржником є не ППП, а хтось інший, хто заборгував пану ППП.

б. В наданому мені варіанті значилося "Прошу підписати договір, де я виступаю майновим поручителем боржника - ППП за угодою №100" На мою думку тире в даному випадку не потрібно.

в. Мій варіант: "Прошу підписати договір, де я виступаю майновим поручителем боржника, ППП, за угодою №100"

г. Ваш варіант /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Дуже дякую за допомогу.

З повагою,
Соломка
Студент досвідчений
Повідомлень: 59
З нами з: П'ят липня 27, 2007 9:01 pm

Пунктуація

Повідомлення Соломка »

На мою думку, саме Ваш варант і є правильним. ППП - це поширена прикладка, тобто конкретизація, яка завжди виділяється комами.
Dimitrius
Новоприбулий
Повідомлень: 2
З нами з: П'ят березня 21, 2008 12:58 am

Пунктуація

Повідомлення Dimitrius »

Дуже дякую, Соломко.

В мене була схожа думка, але я був не впевнений бо не міг сам собі пояснити, лише відчував, що так має бути. З вашим поясненням ця граматична структура для мене має сенс.

Ще раз дякую.
Відповісти