інтернет vs Інтернет

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

bhagavan
Учень старанний
Повідомлень: 22
З нами з: Чет лютого 08, 2007 10:42 am

інтернет vs Інтернет

Повідомлення bhagavan »

Доброго дня!

Я дуже не хочу писати слово інтернет з великої букви. Навіть щоб написати назву теми, мені потрібно було неабияк викручувати свою силу волі і йти на компроміс. Бо Вікіпедія (ну і мабуть її першоджерело теж) вважає інакше /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />.


Може для англійської мови і доречно вживати слова поперемінно то з великою то з маленькою першою літерою, щоб вирізнити з поміж двох інтернетів великий і малий, але ж в українській мові слово інтернет іншомовного походження і вузького галузевого значення, мабуть, немає.

Чи все таки натренувати силу волі? /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Дякую!
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Savo »

Словник-довідник "Велика чи мала літера" Жайворонка, який вийшов під грифом НАН, а отже, є нормативним, підтримує велику літеру в цьому слові. Я теж, коли йдеться власне про назву глобальної мережі. Утім похідні утворення на кшталт інтернет-видання, інтернет-голосування пишу з маленької.
Лихий посіпака

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Лихий посіпака »

Тут цікаво написано
http://lleo.aha.ru/dnevnik/2006/12/10.html
Ґонта
Студент досвідчений
Повідомлень: 69
З нами з: Сер грудня 13, 2006 12:31 pm

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Ґонта »

А можна взагалі обходитися словом Нетрі /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Style)r
Новоприбулий
Повідомлень: 6
З нами з: Пон липня 23, 2007 9:45 am

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Style)r »

Ґонта писав:
Чет вересня 18, 2008 4:09 pm

А можна взагалі обходитися словом Нетрі /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Або тенета)
********
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 916
З нами з: Чет червня 11, 2009 3:36 pm

інтернет vs Інтернет

Повідомлення ******** »

Savo писав:
Сер серпня 27, 2008 4:09 pm

Словник-довідник "Велика чи мала літера" Жайворонка, який вийшов під грифом НАН, а отже, є нормативним, підтримує велику літеру в цьому слові. Я теж, коли йдеться власне про назву глобальної мережі. Утім похідні утворення на кшталт інтернет-видання, інтернет-голосування пишу з маленької.

Тоді: "Цікаве та корисне в Інтернеті" /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Savo »

Родзинка писав:
Вів липня 21, 2009 4:09 pm

Тоді: "Цікаве та корисне в Інтернеті" /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" />

Я б волів писати саме так.
********
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 916
З нами з: Чет червня 11, 2009 3:36 pm

інтернет vs Інтернет

Повідомлення ******** »

Savo писав:
Вів липня 21, 2009 4:09 pm

Я б волів писати саме так.

То, мабуть, слід помилочку у назві розділу виправити. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Savo »

Родзинка писав:
Вів липня 21, 2009 4:09 pm

То, мабуть, слід помилочку у назві розділу виправити. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Можливо.
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

інтернет vs Інтернет

Повідомлення Основознавець »

З маленької! Питання вже піднімалось тут і тут.
Відповісти