Семантика суфіксів

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Herbalissa
Новоприбулий
Повідомлень: 19
З нами з: П'ят грудня 05, 2008 4:22 pm

Семантика суфіксів

Повідомлення Herbalissa »

Прошу допомоги...Дуже потрібно знати які основні суфікси української мови що позначають..тобто наприклад:
суфікс ІСТЬ. іменники с цим суфіксом позначають абстрактне поняття , утворюються від прикметників ( свіжий - свіжість) ( сміливий - сміливість) , рідко від дієслів ( даліти - жалість)....

потрібна така інформація для таких суфіксів: ат, ят, оньк, еньк , ечк, ин, ячк, изн, юг, ищ,от, ство, інь, я ( чорнобров*я), б ( плавба), в ( бурво)


Хто знає щось допоможіть/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Семантика суфіксів

Повідомлення vitaly1 »

В КУМі була книжка, де про це написано. Лиш назви не пригадаю. Десь у підручниках треба шукати. Може Savo точніше знатиме.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Семантика суфіксів

Повідомлення Savo »

vitaly1 писав:
П'ят грудня 05, 2008 4:09 pm

В КУМі була книжка, де про це написано. Лиш назви не пригадаю. Десь у підручниках треба шукати. Може Savo точніше знатиме.

Очевидно, маєш на увазі Кореневий гніздовий словник Карпіловської (сканував незабутній Pere) або несканований (бо то зшита ксерокопія) мій цієї ж авторки Словник афіксальних морфем. Тільки значення морфем ні там, ні там не подається.
Натомість у підручнику Жовтобрюха й Кулика у розділах словотвору кожної з частин мови можна натрапити й на значення суфіксів.
Herbalissa
Новоприбулий
Повідомлень: 19
З нами з: П'ят грудня 05, 2008 4:22 pm

Семантика суфіксів

Повідомлення Herbalissa »

Дякую вам за швидку відповідь і допомогу...зараз буду шукати там/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти