Конструкції з по

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Tolko
Новоприбулий
Повідомлень: 7
З нами з: Пон грудня 08, 2008 12:42 pm

Конструкції з по

Повідомлення Tolko »

Чи правильні такі конструкції: відносини по врегулюваннню (скасуванню, сплаті, стягненню тощо) податкових платежів; відносини по притягненню до юридичної відповідальності? Якщо ні, то як буде правильно (відносини щодо..., відносини з приводу..., відносини з...)?
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Конструкції з по

Повідомлення Savo »

Tolko писав:
Пон грудня 08, 2008 4:09 pm

Чи правильні такі конструкції: відносини по врегулюваннню (скасуванню, сплаті, стягненню тощо) податкових платежів; відносини по притягненню до юридичної відповідальності? Якщо ні, то як буде правильно (відносини щодо..., відносини з приводу..., відносини з...)?

Неправильні. Можна, наприклад, сказати відносини з питань..., у справі... , з приводу... тощо.
Tolko
Новоприбулий
Повідомлень: 7
З нами з: Пон грудня 08, 2008 12:42 pm

Конструкції з по

Повідомлення Tolko »

Дякую
Daniel Bohdan
Студент досвідчений
Повідомлень: 96
З нами з: Сер липня 09, 2008 8:57 pm

Конструкції з по

Повідомлення Daniel Bohdan »

Власне, навіщо тут прийменник? Хіба гірше буде написати "відносини врегулюванння податкових платежів", "відносини притягнення до юридичної відповідальності" тощо?
Tolko
Новоприбулий
Повідомлень: 7
З нами з: Пон грудня 08, 2008 12:42 pm

Конструкції з по

Повідомлення Tolko »

Дякую. Мені теж спадав на думку такий варіант, але я був не дуже впевнений щодо нього. Утім, думаю, що він добрий.
Лесюшка
Учень старанний
Повідомлень: 26
З нами з: Чет грудня 11, 2008 5:10 pm

Конструкції з по

Повідомлення Лесюшка »

Tolko писав:
Пон грудня 08, 2008 4:09 pm

Чи правильні такі конструкції: відносини по врегулюваннню (скасуванню, сплаті, стягненню тощо) податкових платежів; відносини по притягненню до юридичної відповідальності? Якщо ні, то як буде правильно (відносини щодо..., відносини з приводу..., відносини з...)?


вартувало би вказати повнший контекст - що за "відносини" власне...
наразі виглядає,що правильно "відносини із врегулювання (скасування, сплати, стягнення тощо)"
Відповісти