Кома при "як"

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Натуся
Студент досвідчений
Повідомлень: 77
З нами з: Чет листопада 06, 2008 11:30 am

Кома при "як"

Повідомлення Натуся »

Будь ласка, допоможіть!!!! Чи ставиться кома у реченні: "Мислити /як убивця"
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Кома при "як"

Повідомлення Savo »

Натуся писав:
Чет вересня 17, 2009 4:09 pm

Будь ласка, допоможіть!!!! Чи ставиться кома у реченні: "Мислити /як убивця"

Так, ставиться. Це складне речення з неповними компонентами. Повний варіант: Мислити так, як мислить убивця – свідчить про дві граматичні основи (одна з яких односкладна, друга двоскладна), отже, кома потрібна.
Натуся
Студент досвідчений
Повідомлень: 77
З нами з: Чет листопада 06, 2008 11:30 am

Кома при "як"

Повідомлення Натуся »

Savo писав:
Чет вересня 17, 2009 4:09 pm

Так, ставиться. Це складне речення з неповними компонентами. Повний варіант: Мислити так, як мислить убивця – свідчить про дві граматичні основи (одна з яких односкладна, друга двоскладна), отже, кома потрібна.


Я з вами згодна, але мої колеги по роботі вважають, що "вбивця" - це частина іменного складеного присудка. А, як відомо, якщо іменний складений присудок виражений зі словами мов, як, наче, то перед ними кома не ставиться. Допоможіть їх переконати, що це не так!!!!!!!!!!!!!
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Кома при "як"

Повідомлення Savo »

Натуся писав:
П'ят вересня 18, 2009 4:09 pm

Я з вами згодна, але мої колеги по роботі вважають, що "вбивця" - це частина іменного складеного присудка. А, як відомо, якщо іменний складений присудок виражений зі словами мов, як, наче, то перед ними кома не ставиться. Допоможіть їх переконати, що це не так!!!!!!!!!!!!!

Як переконати в чомусь людей, які, судячи з усього, не мають уявлення про різновиди присудка? Мабуть, марна то справа. Утім, якщо все-таки вони бодай щось чули про іменний складений присудок, то мали б розуміти, що раз він складений, отже, повинен мати якісь компоненти-складники. Припустімо, що убивця – іменна частина, тоді маємо вставити в це речення другий обов’язковий компонент –зв’язку, наприклад, є. І що ж виходить?. Правильно – дурня. Тепер гляньмо на справжній складений іменний присудок. Приміром, Дівчина як квіточка. У це речення зв’язка легко вставляється: Дівчина є (була, буде) як квіточка. Коли не переконає це, їх не переконає нічого. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> А Вам то треба?
Відповісти