завершити та закінчити

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

завершити та закінчити

Повідомлення Iryska »

чи є стилістичні й семантичні розбіжності у слів - завершувати і закінчувати, завершення і закінчення?
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

завершити та закінчити

Повідомлення Pere »

Безумовно є. Завершувати часто має забарвлення урочистості. Закінчувати - завжди нейтральне (невтральне /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

завершити та закінчити

Повідомлення Iryska »

Pere писав:
Чет листопада 16, 2006 12:54 pm

Безумовно є. Завершувати часто має забарвлення урочистості. Закінчувати - завжди нейтральне (невтральне /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)

а знаєте, що я знайшла???
як вам такі рядки?
Закінчуватися може щось опредмечене – явище, яке має ознаку вичерпуваності. Протяжні у часі, процесуальні денотати тільки завершуються.
джерело - дуже не надійне. тра все перевіряти. от я і не знаю, як поставитися до цього лінгвістичного питання.
ДОПОМОЖІТЬ!!!!!!!
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

завершити та закінчити

Повідомлення Pere »

З уроків державної мови Бориса Рогози:

[quote]Дієслово закінчити вказує на припинення різноманітних дій, видів роботи, навчання тощо. “Хочу закінчити ще хоч одно оповідання” (Михайло Коцюбинський).

Аналогічне смислове наповнення в дієслова завершити, але йому надаємо перевагу тоді, коли потрібний урочистий тон оповіді. Порівняно із закінчити воно має абстрактніше значення. Так, завершити навчання, освіту, курс, але закінчити школу, інститут. [/quote]
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

завершити та закінчити

Повідомлення Iryska »

от-от, я теж більше Борису Рогозі вірю. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
більше ні в кого зауважень чи роздумів щодо цих слів немає?
mousa
Студент досвідчений
Повідомлень: 87
З нами з: Вів листопада 28, 2006 4:30 pm

завершити та закінчити

Повідомлення mousa »

Є! А які правильні наголоси? ЗавершИти?ЗакінчИти? Чи як по-іншому?
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

завершити та закінчити

Повідомлення Pere »

mousa писав:
Нед січня 07, 2007 4:09 pm

Є! А які правильні наголоси? ЗавершИти?ЗакінчИти?


Саме так
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

завершити та закінчити

Повідомлення Листопад »

Взагалі-то і тлумачний, і орфографічний словники подають два варіанти наголошення : закІнчити і закінчИти. До речі, у тому регіоні, де я живу, "закінчИти" майже не вживається, навіть серед філологів :-).
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

завершити та закінчити

Повідомлення Pere »

Так, орфографічний подає два, люди кажуть і так, і так. За орфоепічним тільки закінчИти. На що орієнтуватися? На те, що вважаєте авторитетнішим.
Відповісти