Займенники

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Христоф_76
Новоприбулий
Повідомлень: 10
З нами з: Нед жовтня 25, 2009 6:19 pm

Займенники

Повідомлення Христоф_76 »

Переглядаючи сьогодні займенники в Словнику.нет, я помітив різницю поміж Словником.нет і Словниками України - on-line (ось лінк - http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ ). Мова йде про знахідний відмінок чоловічого роду і знахідний відмінок множині. У Словнику.нет нема займенників - "мого-моїх", "твого-твоїх", "свого-своїх", "чийого-чиїх". А в займеннику "чий" різниця є також в давальному відмінку. Поясніть цю ситуацію, будь ласка /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Займенники

Повідомлення Savo »

Христоф_76 писав:
Сер травня 12, 2010 6:36 pm

Переглядаючи сьогодні займенники в Словнику.нет, я помітив різницю поміж Словником.нет і Словниками України - on-line (ось лінк - http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ ). Мова йде про знахідний відмінок чоловічого роду і знахідний відмінок множині.

На Словнику.нет наразі тестується бета-версія словоформ. Словоформи генеруються автоматично, тож огріхи неминучі. Знахідний відмінок – один із таких недоглядів. У прикметниках його наче виправлено, виправиться й у займенниках. Дякую за пильність.
Христоф_76 писав:
Сер травня 12, 2010 6:36 pm

У Словнику.нет нема займенників - "мого-моїх", "твого-твоїх", "свого-своїх", "чийого-чиїх".

Цього я не второпав. Форми названих займенників у словнику є. Гляньте уважніше. Правда, у займеннику свій помилка є ще й в орудному відмінку чоловічого роду.

Христоф_76 писав:
Сер травня 12, 2010 6:36 pm

А в займеннику "чий" різниця є також в давальному відмінку. Поясніть цю ситуацію, будь ласка /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

У Словнику.нет форми цього займенника в давальному відмінку наведено відповідно до чинного правопису, різниця, втім, знов-таки, є у згадуваному знахідному відмінку.
Христоф_76
Новоприбулий
Повідомлень: 10
З нами з: Нед жовтня 25, 2009 6:19 pm

Займенники

Повідомлення Христоф_76 »

Sova писав:
Сер травня 12, 2010 9:27 pm

Цього я не второпав. Форми названих займенників у словнику є. Гляньте уважніше.


Я пишу про те, що пишучи сполучення займенника з іменником, в знахідному відмінку потрібно написати, наприклад:
що? - свій дім, свої доми,
а також:
кого? - мого батька, моїх батьків, і т.д.
Річ у тім, що я в знахідному відмінку не знайшов форми - "мого", "моїх", "сого", "своїх" тощо. Краще пояснити того я не вмію. Але може я помиляюсь, може заплутався. Я є поляком, вивчаю гарну українську мову і намагаюся дуже добре вивчити граматику. Словником.нет я найчастіше користуюся, він є для мене справжнім авторитетом/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Займенники

Повідомлення Листопад »

Христоф_76 писав:
Чет травня 13, 2010 7:30 am


Річ у тім, що я в знахідному відмінку не знайшов форми - "мого", "моїх", "свого", "своїх" тощо. Краще пояснити того я не вмію. Але може я помиляюсь, може заплутався. Я є поляком, вивчаю гарну українську мову і намагаюся дуже добре вивчити граматику. Словником.нет я найчастіше користуюся, він є для мене справжнім авторитетом /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Зрозуміло, це стосується істот/неістот. Напр.: Я бачу . Незабаром цей недогляд буде виправлено.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Займенники

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Дуже дякую за зауваження!

Наразі все вже виправлено.
Відповісти