Чи потрібні лапки у цьому реченні?

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Fairy
Новоприбулий
Повідомлень: 16
З нами з: Суб жовтня 16, 2010 7:01 pm

Чи потрібні лапки у цьому реченні?

Повідомлення Fairy »

Запалення дихальних шлхяів та легень називали "застудою", "кольки напали", "ядухою", кишково-шлункові захворювання - "бабаками", очні - "трахомою", "більмом". Народні назви найчастіше відображали зовнішні ознаки захворювань ("жовтяниця", "плаксивці" тощо).
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Чи потрібні лапки у цьому реченні?

Повідомлення Листопад »

Fairy писав:
Сер жовтня 20, 2010 4:19 am
Запалення дихальних шлхяів та легень називали "застудою", "кольки напали", "ядухою", кишково-шлункові захворювання - "бабаками", очні - "трахомою", "більмом". Народні назви найчастіше відображали зовнішні ознаки захворювань ("жовтяниця", "плаксивці" тощо).


"Кольки напали". Але ж можна написати просто .

Як на мене, в лапки брати не варто, однак можна ці назви виділити курсивом.

Fairy
Новоприбулий
Повідомлень: 16
З нами з: Суб жовтня 16, 2010 7:01 pm

Чи потрібні лапки у цьому реченні?

Повідомлення Fairy »

Мені теж здається,що лапки не потрібні, але і без них ці назви виглядають якось не так...
Дмитро
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1402
З нами з: Вів серпня 18, 2009 6:21 pm

Чи потрібні лапки у цьому реченні?

Повідомлення Дмитро »

Fairy писав:
Сер жовтня 20, 2010 6:32 am

Мені теж здається,що лапки не потрібні, але і без них ці назви виглядають якось не так...

Чому? Ядуха, застуда, жовтяниця, гостець, пранці, обклад, колька й безліч інших назв хвороб — звичайні українські слова. Їх фіксують усі лексикографічні праці. На більшість із них можна натрапити й у сучасній медичній літературі, де їх уживано нарівні з латинськими відповідниками.
Fairy
Новоприбулий
Повідомлень: 16
З нами з: Суб жовтня 16, 2010 7:01 pm

Чи потрібні лапки у цьому реченні?

Повідомлення Fairy »

Дякую. Розвіяли мої сумніви. Збивало "напали кольки", але за порадою шановного(ї) Листопад - напишу просто "кольки".
Відповісти