родовий відмінок

Тут запитуйте про правильне написання, вимову слів, словотворення тощо в українській мові.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
міруля
Студент досвідчений
Повідомлень: 51
З нами з: П'ят серпня 22, 2008 12:40 pm

родовий відмінок

Повідомлення міруля »

Добривечір! Як правильно у родовому відмінку буде Синельникове (населений пункт) - міський голова Синельникова чи Синельникового. В інтегрованій лексикографічній системі "Словники України" 3.2 - Синельникового. Я маю сумнів. Допоможіть розібратись!)
Мавка

родовий відмінок

Повідомлення Мавка »

Подібну тему читайте тут.
міруля
Студент досвідчений
Повідомлень: 51
З нами з: П'ят серпня 22, 2008 12:40 pm

родовий відмінок

Повідомлення міруля »

Дякую за посилання, але розібратися це мені не допомогло( .Тож для мене залишається питання, як за правилами сучасної української мови відмінювати Синельникове (офіційна назва!).
Мавка

родовий відмінок

Повідомлення Мавка »

Відповідно до Чинного правопису
[quote]Географічні назви з прикметниковими закінченнями відмінюються як звичайні прикметники: Борове Борового, Боровому; Жуковський – Жуковського, Жуковському; Лозова — Лозової, Лозовій; Рівне — Рівного, Рівному; Чусова – Чусової, Чусовій.[/quote]
Примітка. Від відприкметникових українських назв населених пунктів з кінцевим типу Cва́тове, Сине́льникове, Гарку́шине, Рі́вне, що відмінюються за зразком прикметників у формі середнього роду, слід відрізняти подібні за оформленням назви з кінцевим (нечасті в українській мові, але поширені в инших слов’янських мовах) типу Бородіно́, Ко́сово, Сара́єво, Шереме́тьєво, Гне́зно, Молоде́чно), що відмінюються як іменники середнього роду II відміни.

Тож
Синельникове - Синельникового
Відповісти