дозволити йти за посиланнями "див."

Шукаємо огріхи в роботі лексикографічної системи, конструктивно критикуємо, радимо...

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад, lejastu

Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Andriy »

Досить часто словник у визначенні слова має посилання на інше слово за формою "див. <інше слово>". Було б гарно, якщо б це <інше слово> було гіперпосиланням, щоб можна було перейти на нього простим клацанням.
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Iryska »

dalekiy_obriy писав:
П'ят листопада 10, 2006 3:06 pm

Досить часто словник у визначенні слова має посилання на інше слово за формою "див. <інше слово>". Було б гарно, якщо б це <інше слово> було гіперпосиланням, щоб можна було перейти на нього простим клацанням.

ТАК!!! просто чудова пропозиція.
я теж би так хотіла.
загальну гіпер-посилання-глобалізацію.
/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Anatoliy »

я чомусь дуже сумніваюся, що це можливо
зробити то можна, але, якщо я не помиляюся, десь читав, що кожна стаття у хтмл файлі, так що доведеться для цього правити все вручну. хоча... це питання, мабуть, до програміста, який писав код словника. може, у нього там якийсь модний секрет є /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Та ніякого секрету нема. Насправді, можна зробити. Звичайний аналіз хтмл тексту, і після "див." слово перетворити на посилання. Спробую за вихідні зробити. Просто завтра тут один ДН намічається та ще й підробітки горять... Тому - не певен, що встигну. Але спробую /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Все. Замість того, щоб святкувати вечір п'ятниці - робив цей "див.". У тих випадках, які я перевіряв - працює. Якщо будуть статті, в яких не працюватиме - обов'язково напишіть, в яких саме.

http://www.slovnyk.net/?swrd=%E2%E2%B3%EC%EA%ED%F3%F2%E8

П.С. От тепер піду святкувати /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> :P
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Andriy »

супер! дякую!
тепер би ще до меду ложку /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />

тобто такі варіанти:
СНІГОВИЙ, -а, -е. 1. Прикм. до сніг.
ЛІПЛЕННЯ, -я, с. 1. Дія за знач. ліпити
ЗАСМУТА, -и, ж., розм. Те саме, що смуток.
НОЧУВАЛЬНИЦЯ, -і, діал. Жін. до ночувальник.
...

я так зрозумів, що всі слова виділені жирним і що мають красним позначку наголосу є в словнику....

але то вже таке, якщо святкувати буде нічого і буде нудно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Anatoliy »

Олег Дмитрієв писав:
П'ят листопада 10, 2006 7:32 pm

Та ніякого секрету нема. Насправді, можна зробити. Звичайний аналіз хтмл тексту, і після "див." слово перетворити на посилання. Спробую за вихідні зробити. Просто завтра тут один ДН намічається та ще й підробітки горять... Тому - не певен, що встигну. Але спробую /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />

Ги, працює.
Я також бавився так само з текстом, от тільки вийшов прикол, що замість такого слова (тут "див.") треба було використовувати " див." (з пробілом), бо вийшло так, що якесь слово, яке в кінці речення та закінчується на "див." і після якого щось знову пише, створило купу проблем. Бо перше слово наступного речення перетворювалося на посилання. Ну, може, я не дуже добре пояснив, але сподіваюся, що мене розуміють /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Anatoliy писав:
П'ят листопада 10, 2006 10:37 pm

Ги, працює.
Я також бавився так само з текстом, от тільки вийшов прикол, що замість такого слова (тут "див.") треба було використовувати " див." (з пробілом), бо вийшло так, що якесь слово, яке в кінці речення та закінчується на "див." і після якого щось знову пише, створило купу проблем. Бо перше слово наступного речення перетворювалося на посилання. Ну, може, я не дуже добре пояснив, але сподіваюся, що мене розуміють /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />



Та чудово розумію, бо тут була та сама фігня. Прийшлося робити 2 варіанти - для "див." і для " див." /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />

dalekiy_obriy писав:
П'ят листопада 10, 2006 10:15 pm

супер! дякую!
тепер би ще до меду ложку /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />

тобто такі варіанти:
СНІГОВИЙ, -а, -е. 1. Прикм. до сніг.
ЛІПЛЕННЯ, -я, с. 1. Дія за знач. ліпити
ЗАСМУТА, -и, ж., розм. Те саме, що смуток.
НОЧУВАЛЬНИЦЯ, -і, діал. Жін. до ночувальник.
...

я так зрозумів, що всі слова виділені жирним і що мають красним позначку наголосу є в словнику....

але то вже таке, якщо святкувати буде нічого і буде нудно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Ідея чудова і в принципі можна зробити, причому це досить нескладно, що якщо жирним - то перетворюється на посилання. Але. Є одна проблема. На посилання також перетворяться слова з фразеологізмів. А вони не у називному відмінку. Тобто посилання не працюватимуть. Буду щось думати.
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Anatoliy »

Олег Дмитрієв писав:
Суб листопада 11, 2006 8:51 am

Та чудово розумію, бо тут була та сама фігня. Прийшлося робити 2 варіанти - для "див." і для " див." /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />

о! значить є ще в мене щось в голові, а то думав, то крім павутиння там ніц не залишилося /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

дозволити йти за посиланнями "див."

Повідомлення Anatoliy »

ще є одна штука схожа на " див." - "Те саме, що" і слово. (було б прикольно, якби і тут було посилання)

ПІДНІЖОК, -жка, ч. 1. Підставка для ніг. 2. Те саме, що підніжка 1. 3. перен., зневажл. Той, хто плазує перед ким-небудь.
Відповісти