Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Шукаємо огріхи в роботі лексикографічної системи, конструктивно критикуємо, радимо...

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад, lejastu

Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення Savo »

стожари писав:
Суб жовтня 24, 2009 4:09 pm

В ролі Шерлока Холмса /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />

Ну тоді в мене варіянти /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />








стожари

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення стожари »

А цей варіант?

Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення Листопад »

стожари писав:
Суб жовтня 24, 2009 4:09 pm

А цей варіант?


Цей найкращий, бо "стилістично" нейтральний /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

ЛАСКА
ДЕДУКЦІЯ

З приводу Шерлока Холмса. В мене дуже велика слабкість саме до радянської версії фільма з Лівановим і взагалі до творчості Дойла (незважаючи на різні чутки про нього). Я колись ходив у студію з гри на піаніно, але кинув десь років у 10. За 3 роки після того, я почув, як мій двоюрідний брат (Дмитро Петішкін - один з родоначальників української андерграунд-музики, група "Іван-Самшит") заграв музику Дашкевича з "Шерлока Холмса". З тих пір я повернувся до гри на фортепіано./smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення vitaly1 »

Ідея справді цікава й багатьом користувачам буде корисною. Разом з тим дуже хочеться зберегти вигляд, властивий науковим виданням філологічного тлумачного словника. Тому, як на мене, варто явно відділити картинки від тлумачень. Краще за все внизу сторінки зробити розділ "Картинки", поставити їх по номерах до відповідних значень (якщо картинка не одна або до інших значень не підходить). І дати повторюване пояснення згори над цим розділом - мовляв, ось можлива ілюстрація, знайдена в Мережі, може сприяти розумінню, щось таке.

В ідеалі також дозволити користувачеві вибирати - виводити словникові статті з картинками або без. Можливо, в когось повільний інтернет або просто треба швидко глянути тлумачення, тоді ілюстрації до статей навряд чи потрібні.
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення vitaly1 »

І, відверто кажучи, до вовчанки зовсім не зрозуміла ілюстрація. Він же кульгає, хіба ні? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />

Якщо тут якийсь тонкий натяк, зрозумілий лише глядачам серіалу, то тим більше варто відділити таку картинку від статті, бо просто може заплутати.
стожари

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення стожари »

СЛАВКА, -и, ж. Невелика співоча пташка з родини славкових, що гніздиться переважно на гілках кущів, на високих стеблах трави, іноді – на землі.

Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

vitaly1 писав:
Суб жовтня 24, 2009 4:09 pm

Краще за все внизу сторінки зробити розділ "Картинки", поставити їх по номерах до відповідних значень (якщо картинка не одна або до інших значень не підходить).


В принципі, таке в планах є. Після запуску модуля фотогалерея. Але наразі я не готовий сказати, коли саме це буде реалізовано.

vitaly1 писав:
Суб жовтня 24, 2009 4:09 pm

В ідеалі також дозволити користувачеві вибирати - виводити словникові статті з картинками або без. Можливо, в когось повільний інтернет або просто треба швидко глянути тлумачення, тоді ілюстрації до статей навряд чи потрібні.


Я розгляну даний варіант. Просто сама картинка, яка йде безпосередньо до тлумачення - невелика (10-25Кб). І зараз, коли broadband доступ до Інтернет вже фактично є нормою в усіх регіонах України, це не надто уповільнює завантаження сторінки. До того ж, я не розраховую на те, що найближчий рік картинки будуть хоча б у 5% слів /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

vitaly1 писав:
Нед жовтня 25, 2009 4:09 pm

І, відверто кажучи, до вовчанки зовсім не зрозуміла ілюстрація. Він же кульгає, хіба ні? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />

Якщо тут якийсь тонкий натяк, зрозумілий лише глядачам серіалу, то тим більше варто відділити таку картинку від статті, бо просто може заплутати.


От зразу видно, що ти не дивишся серіал/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. Більшість моїх друзів, які дивляться, оцінили ілюстрацію /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. Насправді, якщо ти не дивишся серіал, то навряд без такого прямого лінку, який я поставив, ти б зайшов на це слово. Я певен, що якщо людина шукає це слово, то ймовірність 90%, що саме через серіал /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />.
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення Танка »

vitaly1 писав:
Суб жовтня 24, 2009 4:09 pm

Ідея справді цікава й багатьом користувачам буде корисною. Разом з тим дуже хочеться зберегти вигляд, властивий науковим виданням філологічного тлумачного словника. Тому, як на мене, варто явно відділити картинки від тлумачень. Краще за все внизу сторінки зробити розділ "Картинки", поставити їх по номерах до відповідних значень (якщо картинка не одна або до інших значень не підходить). І дати повторюване пояснення згори над цим розділом - мовляв, ось можлива ілюстрація, знайдена в Мережі, може сприяти розумінню, щось таке.

В ідеалі також дозволити користувачеві вибирати - виводити словникові статті з картинками або без. Можливо, в когось повільний інтернет або просто треба швидко глянути тлумачення, тоді ілюстрації до статей навряд чи потрібні.


А що, як зробити текстові ілюстрації до певних слів, показуючи приклади вживання в літературі (бажано, класичній)?
Це може бути окрема кнопка, а може й ні.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Ілюстрації до тлумачень на СЛОВНИК.нет

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

стожари писав:
Нед жовтня 25, 2009 4:09 pm

СЛАВКА, -и, ж. Невелика співоча пташка з родини славкових, що гніздиться переважно на гілках кущів, на високих стеблах трави, іноді – на землі.


СЛАВКА


Танка писав:
Нед жовтня 25, 2009 4:09 pm

А що, як зробити текстові ілюстрації до певних слів, показуючи приклади вживання в літературі (бажано, класичній)?
Це може бути окрема кнопка, а може й ні.


Я вже давно мрію про це. Сподіваюся, до кінця року вже буде/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти