Тестування адмінзони

Шукаємо огріхи в роботі лексикографічної системи, конструктивно критикуємо, радимо...

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад, lejastu

Відповісти
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Тестування адмінзони

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Вітаю!

Сьогодні нарешті закінчили "технологічну" бета-версію адміністративної зони СЛОВНИК.нет. У ній кожен зареєстрований відвідувач може редагувати наявні тлумачення й додавати нові. Звичайно, премодеровано. Наразі модераторів двоє – Sova та я. З часом кількість модераторів буде збільшуватися.

Адреса - http://dev.slovnyk.net.

За логіном та паролем звертайтеся до мене через особисте повідомлення. Насправді, пароль там стоїть виключно проти пошукових машин - щоб Гугл не індексував сторінки.

Відомі недоліки бета версії:

- Працює лише в Firefox та IE (при чому в IE, якщо в полі перевірки слова натиснути "Enter", а не на кнопку "Перевірити", видає противнючий "ПИ-БИМ", але працює. Розбираємося з цією проблемою). Поки що не працює в Chrome та Safari.
- Дизайн "технологічний". Я навіть думав десь зверху написати "Без паніки" (С "Путівник по Галактиці для космотуристів" Д. Адамс). Людський дизайн в процесі створення.
- Немає можливості додавати малюнки та приклади вживання слів. Буде найближчим часом.
- Алгоритм генерації словоформ спрощений (придуманий мною з програмістом десь за півгодини. Після пляшки горілки /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ). За місяць-два буде оновлений алгоритм, що базуватиметься на статистичній імовірності.

Ну і, звичайно, адмінка може іноді не працювати або працювати "дивно". Над нею йде робота.
Поки що шлях до додавання\редагування слова лише через меню зверху, яке з'являється після авторизації - "Додати слово". Також там інформація про слова користувача - скільки додано, скільки відкинуто і чому - "Мій профайл". З часом, кнопки будуть під тлумаченням.

Хто зацікавився, прошу писати мені. В цю гілку прошу викладати всі ідеї, помічені глюки та побажання з приводу адмінки.

П.С. Прохання реєструватися під тими ж ніками, які у вас на форумі. Якщо ви бажаєте інший, то, будь ласка, повідомте. Просто мені так буде простіше ідентифікувати вас/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. У разі, якщо якийсь спритник займе ваш форумний нік на сайті - прохання також мені про це повідомити. В такому разі я зареєструю вас вручну.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Тестування адмінзони

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

І все ж таки варто було написати "Без паніки":)

Інструкція до адмінки (додавання\редагування слова):

1. Треба зареєструватися.
2. Треба увійти на сайт під своїм акаунтом.

3. Після входу вгорі з'являється меню. В ньому необхідно вибрати "Додати слово"

4. В полі "Слово" необхідно ввести слово, яке Ви хочете додати\редагувати, а потім треба натиснути "Перевірити наявність"

5. Якщо таке слово вже є, то система запропонує Вам "Редагувати" тлумачення, або додати нове. В разі редагування, потрібно натиснути на "Редагувати" (1). Система відкриє меню редагування слова. Якщо слова немає в базі, то фактично буде така саме картинка, тільки без існуючого тлумачення. Ви можете вибрати приклад за типом мови (8) - цей вибір одночасно (після першого вибору) продублюється в полі генерації словоформ (5) і система згенерує словоформи.

6. Редагуємо (пишемо нове) тлумачення (2).
7. У разі, коли тлумачення суттєво відрізняється або це нове тлумачення, пишемо коментар для модератора (3) - звідки це слово і т.п. Це допоможе модераторам в оцінці тлумачення та прийняття рішення про включення до бази цього слова.
8. Не забуваємо про словоформи. Якщо в базі вже є словоформи, то система запропонує їх відредагувати. Вибір словоформ з коротким описом - (4). Якщо словоформи на дане слово немає, то автоматично буде обрано пункт "Додати нову словоформу".
9. Змінюємо (за потреби) характеристики слова (5). Система буде автоматично змінювати словоформи.
10. Перевіряємо правильність згенерованих словоформ (6).
11. Коли тлумачення слова та його словоформи відображаються правильно - натискаємо "Застосувати" (7) і це слово відправляється до тимчасової бази, доки модератори не перевірять його і не приймуть рішення про занесення абе незанесення в основну базу.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Тестування адмінзони

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Інструкція до сторінки модератора.

1. Заходимо на сайт під своїм акаунтом.
2. В меню зверху вибираємо "Модерація" (1)

3. Отримуємо список авторів та нових\відредагованих слів (2)
4. Клікаємо на ім'я автора. Отримуємо список слів, доданих\відредагованих даним автором. Клікаємо на "переглянути"

5. Попадаємо на сторінку з інформацією про слово. Тут є можливість переглянути тлумачення та словоформи, а також внести правки за потреби.

6. Якщо автор не вніс словоформи, то потрібно вибрати тип слова, живе\неживе і т.п. і натиснути "автоматична генерація" (1)
7. За потреби, модератор може заповнити поле коментар (це швидше потрібно у тому разі, якщо слово відкидається) для автора (чому слово не прийнято, що для нових слів варто врахувати, або "Супер, так тримати" тощо) (2)
8. Внести слово до основної бази або відкинути його (в разі відкидання, бажано зробити коментар для автора - чому саме слово відкинуто) (3)
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Тестування адмінзони

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Статистика "Мої слова"
Кожен користувач може переглянути статистику своїх доданих\відредагованих слів. Для цього потрібно:

1. Зайти на сайт під своїм акаунтом.
2. Вибрати в меню "Профайл" (1)

3. На сторінці профайла клікнути на "Мої слова" (2). Тут можна побачити, скільки слов додано, скільки відкинуто, скільки очікують на модерацію (3)
4. Для перегляду інформації про слова, необхідно клікнути на кількість слів (4)
5. Попадаємо на перелік слів в кожній категорії (в залежності від того, на що клікнули). Для детальної інформації клікаємо на слово

6. На цій сторінці ми бачимо детальну інформацію про слово (редагувати тут не можна), а також коментар модератора
Відповісти