Словоформи на словник.net

Шукаємо огріхи в роботі лексикографічної системи, конструктивно критикуємо, радимо...

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад, lejastu

Sclerolith
Учень старанний
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят червня 06, 2008 4:09 am

Словоформи на словник.net

Повідомлення Sclerolith »

Coва писав:
Чет липня 01, 2010 12:23 pm

Тож крапки таки потрібні, як я вже зазначав, аби засвідчити неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника.

А навіщо засвідчувати неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника? Добре, а словоформа місцевого відмінка прикметника може існувати сама по собі? Вона не може існувати без прийменника з одного боку та іменника з іншого. То поставте крапки з обох боків. /ae.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":ae:" border="0" alt="ae.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Словоформи на словник.net

Повідомлення Savo »

Sclerolith писав:
П'ят липня 02, 2010 6:09 am

А навіщо засвідчувати неможливість існування словоформи місцевого відмінка без прийменника? Добре, а словоформа місцевого відмінка прикметника може існувати сама по собі? Вона не може існувати без прийменника з одного боку та іменника з іншого. То поставте крапки з обох боків. /ae.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":ae:" border="0" alt="ae.gif" />

Бо, по-перше, це логічно. У чому логіка, я пояснив перед цим. А по-друге – для мільйонів користувачів, які можуть цього не знати. Зокрема й для тих, хто тільки вивчає українську. Тож під таблицею відмінкової парадигми я б давав ще й примітку, наприклад, таку: * у місцевому відмінку обов’язково вживаються прийменники в (у), на, по, при, об (о).
Sclerolith писав:
П'ят липня 02, 2010 6:09 am

Вона не може існувати без прийменника з одного боку та іменника з іншого. То поставте крапки з обох боків.

Даруйте, але якщо вам невтямки визначення прийменника, я навряд чи ще чимось поможу. Прийменник перед прикметником не означає, що службове слово вступає з цим самостійним у граматичний зв’язок. Хоч крапки, як на мене, можна лишати й перед прикметником: врешті, вони засвідчуватимуть лише обов’язкову прийменниковість місцевого відмінка.
Sclerolith
Учень старанний
Повідомлень: 24
З нами з: П'ят червня 06, 2008 4:09 am

Словоформи на словник.net

Повідомлення Sclerolith »

Coва писав:
П'ят липня 02, 2010 7:06 am

Бо, по-перше, це логічно. У чому логіка, я пояснив перед цим.

Ані прийменник, ані крапки не є частиною місцевого відмінка. Тому логічно їх не додавати. Якби прийменник писався разом з іменником (тобто якби місцевий відмінок утворювався приєднанням закінчення і префікса), то я згоден, що треба було б поставити риску.

Припускаю, що цю логіку можна було б поширити на прийменники та додати крапки, але тоді логічно було б додати крапки в дужках до інших відмінків, де прийменник не обов’язковий.
Coва писав:
П'ят липня 02, 2010 7:06 am

А по-друге – для мільйонів користувачів, які можуть цього не знати. Зокрема й для тих, хто тільки вивчає українську.

Якщо користувачі таблиці не знають, що місцевий відмінок не може вживатися без прийменника, то вони повинні це узнати з іншого джерела. Призначення таблиці словоформ полягає в тому, щоб показати, як утворюються словоформи. З’ясування вживання відмінків виходить за межі компетенції цієї таблиці.
Coва писав:
П'ят липня 02, 2010 7:06 am

Тож під таблицею відмінкової парадигми я б давав ще й примітку, наприклад, таку: * у місцевому відмінку обов’язково вживаються прийменники в (у), на, по, при, об (о).

Тоді логічно буде ще перелічити всі прийменники до інших відмінків.
Coва писав:
П'ят липня 02, 2010 7:06 am

Даруйте, але якщо вам невтямки визначення прийменника, я навряд чи ще чимось поможу.

Пане Сово, не відхиляйтеся від теми. Ми не обговорюємо тут мої розумові здібності. /acute.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":acute:" border="0" alt="acute.gif" />
natch
Новоприбулий
Повідомлень: 1
З нами з: Суб липня 17, 2010 7:40 am

Словоформи на словник.net

Повідомлення natch »

Іменник число
форма Р. в., множ.
Зараз: числ
Правильно: чисел
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Словоформи на словник.net

Повідомлення Танка »

Навздогін.

ВЕСЛО...
У родовому відмінку множини весел, а не весл.

КРІСЛО...
У родовому відмінку множини крісел, а не крісл.

ТЛО...
А множини, мабуть, немає в українській мові.
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

Словоформи на словник.net

Повідомлення ***** »

ТОРГ
Місцевий відмінок - зайва літера г: на/у торгу.

КРИЛО
Множина, орудний відмінок: крилами (або крильми)

ГІСТЬ
Множина, орудний відмінок: гостями (або гістьми).

КІНЬ
Множина, орудний відмінок: кіньми (конями).

ЧОБІТ
Неправильно подані орудний і місцевий відмінки однини (і множина має помилки - О. і М. в.).
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Словоформи на словник.net

Повідомлення Танка »

СВЕРДЛО...
Родовий відмінок множини - свердел чи свердл (як в тлумаченні)?
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

Словоформи на словник.net

Повідомлення ***** »

ПЕРСТЕНЬ

Множина: персні або перстені (згадаймо збірку поезій Б.-І. Антонича "Три перстені").
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Словоформи на словник.net

Повідомлення Танка »

БОРОТИ...

Зверніть увагу на теперішній час (однину, множину, дієприслівник), наказовий спосіб (одину і множину).
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Словоформи на словник.net

Повідомлення Танка »

КОЗАК...
Виправити кличну форму однини.
Відповісти