Книгосховище українського мовця

Тут можна знайти інформацію про бібліотеки електронних книг, що є в Інтернеті

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Листопад »

Svensson писав:
Чет березня 12, 2009 4:09 pm

Дуже дякую! Тепер все гаразд.
А як туди закачувати книжки?
Чи краще переслати готовий файл комусь на Книгосховище, щоб закачали?

Якщо не секрет, що хочете закачати?
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Savo »

Svensson писав:
Чет березня 12, 2009 4:09 pm

А як туди закачувати книжки?
Чи краще переслати готовий файл комусь на Книгосховище, щоб закачали?

Напряму ви не зможете самі туди нічого завантажити. Та якщо є бажання долучитися до КУМ-партії, ласкаво просимо /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Завантажте ваші електронні книжки на якийсь файлообмінник і прорелізьте, приміром, тут або тут (в другому випадку, щоб зайти на форум, потрібна реєстрація). До речі, КУМ – дзеркало фтп форуму ру-борду, між якими періодично відбувається синхронізація.
Можете й просто надсилати посилання на файл мені або Vitaly1
Svensson
Учень старанний
Повідомлень: 26
З нами з: Нед березня 08, 2009 2:55 pm

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Svensson »

Листопад писав:
П'ят березня 13, 2009 4:09 pm

Якщо не секрет, що хочете закачати?

Я спершу думав про рідкісний "Словник місцевих слів..." Огієнка (Жовква, 1934), але бачу, що є у сховищі. А на загал, то тут, якщо обмежуватися лише мовознавством, то варто й фахові періодичні видання, й популярні, велика маса фольклору (наприклад, ужгородські "Карпати" десь у 1970-х видавали чудову серію казок та легенд). Здається, немає тут "Записок НТШ" (чи окремих статей, чи й томів Філологічної секції; скажімо: т.161 (1953); т.180 (1965); т.185 (1969)).
Трохи погано, що зараз починаються якісь нові "електронні" проекти, які не завжди погоджені між собою, тому виходять накладки. З довідкових видань варто було б цифрувати "Історію міст і сіл УРСР" (хоча й анахронізм, але кращого й новішого наразі немає), але досі цього не зустрічав. Одним словом: роботи - непочатий край.

Savo писав:
П'ят березня 13, 2009 4:09 pm

Напряму ви не зможете самі туди нічого завантажити. Та якщо є бажання долучитися до КУМ-партії, ласкаво просимо /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Завантажте ваші електронні книжки на якийсь файлообмінник і прорелізьте, приміром, тут або тут (в другому випадку, щоб зайти на форум, потрібна реєстрація). До речі, КУМ – дзеркало фтп форуму ру-борду, між якими періодично відбувається синхронізація.
Можете й просто надсилати посилання на файл мені або Vitaly1

Добре, дякую. Тут проблема - лише час викороїти на цю роботу. Файли DjVU чи PDF я зроблю, а з закачуванням, то наразі занадто складно - постараюся переслати.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Savo »

Svensson писав:
П'ят березня 13, 2009 4:09 pm

Я спершу думав про рідкісний "Словник місцевих слів..." Огієнка (Жовква, 1934), але бачу, що є у сховищі.

Так, колись потрапив мені до рук – за дві години був оцифрований /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Svensson писав:
П'ят березня 13, 2009 4:09 pm

А на загал, то тут, якщо обмежуватися лише мовознавством, то варто й фахові періодичні видання, й популярні, велика маса фольклору (наприклад, ужгородські "Карпати" десь у 1970-х видавали чудову серію казок та легенд). Здається, немає тут "Записок НТШ" (чи окремих статей, чи й томів Філологічної секції; скажімо: т.161 (1953); т.180 (1965); т.185 (1969)).

Безумовно, всяке цікаве українське видання, зокрема й періодичне, хай і немовознавче, було б корисне читачеві й знайшло б своє місце у КУМі. А Записки НТШ – то взагалі скарб.
Svensson
Учень старанний
Повідомлень: 26
З нами з: Нед березня 08, 2009 2:55 pm

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Svensson »

Savo писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

Безумовно, всяке цікаве українське видання, зокрема й періодичне, хай і немовознавче, було б корисне читачеві й знайшло б своє місце у КУМі. А Записки НТШ – то взагалі скарб.

Нові томи Записок НТШ (від 221 до 246, але не всі) є на проекті "АНТРОПОС – відкритий гуманітарний архів":
http://www.dspace.humanities.org.ua/dspace/
Зокрема, 6 томів - Праці Філологічної секції, 3 томи - Праці Секції етнографії та фольклористики. Там можна стягати постатейно.
Також багато оцифрованих видань (у т. ч. словники) на сайті Наукової бібліотеки ЛНУ:
http://www.franko.lviv.ua/library/el_vid.html
Тут варто якось скоординувати дії, щоб не дублювати роботу.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Savo »

Svensson писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

Нові томи Записок НТШ (від 221 до 246, але не всі) є на проекті "АНТРОПОС – відкритий гуманітарний архів":
http://www.dspace.humanities.org.ua/dspace/
Зокрема, 6 томів - Праці Філологічної секції, 3 томи - Праці Секції етнографії та фольклористики. Там можна стягати постатейно.
Також багато оцифрованих видань (у т. ч. словники) на сайті Наукової бібліотеки ЛНУ:
http://www.franko.lviv.ua/library/el_vid.html
Тут варто якось скоординувати дії, щоб не дублювати роботу.

Так, про ті випуски НТШ я знаю.
А хіба сайт Наукової бібліотеки ЛНУ дає вільний доступ до своїх електронних ресурсів?

Скоординувати роботу справді варто. Тільки нині інтенсивної сканувальної праці, на жаль, начебто не ведеться. Коли взяти останній рік, то, за моїми спостереженнями, щось іще сканують Smoke, деколи Anatoliy, він же Kovpaсk, ну й ваш покірний слуга. Рідко коли знайдеться ще хтось. Так що особливо координувати нікого /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
Svensson
Учень старанний
Повідомлень: 26
З нами з: Нед березня 08, 2009 2:55 pm

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Svensson »

Savo писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

А хіба сайт Наукової бібліотеки ЛНУ дає вільний доступ до своїх електронних ресурсів?
Скоординувати роботу справді варто. Тільки нині інтенсивної сканувальної праці, на жаль, начебто не ведеться. Коли взяти останній рік, то, за моїми спостереженнями, щось іще сканують Smoke, деколи Anatoliy, він же Kovpaсk, ну й ваш покірний слуга. Рідко коли знайдеться ще хтось. Так що особливо координувати нікого


На сайті бібліотеки ЛНУ вибираєте потрібну категорію (Біобібліографія вчених ЛНУ; Українська біобібліографія; Каталоги книгозбірні; Мемуари і документи; Дрібненька бібліотека; тощо), а далі скачуєте потрібне видання без проблем (наприклад - "Марта МАРТИНЮК, Богдан ЯКИМОВИЧ. Ділове українське мовлення"), файли в PDF-форматі.
А я писав про координацію саме з бібліотекою ЛНУ (вона задіяна й в Антропосі).
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Savo »

Svensson писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

На сайті бібліотеки ЛНУ вибираєте потрібну категорію (Біобібліографія вчених ЛНУ; Українська біобібліографія; Каталоги книгозбірні; Мемуари і документи; Дрібненька бібліотека; тощо), а далі скачуєте потрібне видання без проблем (наприклад - "Марта МАРТИНЮК, Богдан ЯКИМОВИЧ. Ділове українське мовлення"), файли в PDF-форматі.

Дякую, зрозумів.
Svensson писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

А я писав про координацію саме з бібліотекою ЛНУ (вона задіяна й в Антропосі).

Бібліотека цифруватиме тільки те, з чим не матиме мороки щодо авторського права. З давніх видань, що не є об’єктами авторського права (їх і цифрують переважно по бібліотеках), пересічний сканувальник навряд чи щось матиме. Тож збіги, як на мене, малоймовірні. Між іншим, коли цікавить славістика загалом, зайдіть ще сюди. Багато що цікавого знайдете.
Svensson
Учень старанний
Повідомлень: 26
З нами з: Нед березня 08, 2009 2:55 pm

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Svensson »

Savo писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

Бібліотека цифруватиме тільки те, з чим не матиме мороки щодо авторського права. З давніх видань, що не є об’єктами авторського права (їх і цифрують переважно по бібліотеках), пересічний сканувальник навряд чи щось матиме. Тож збіги, як на мене, малоймовірні. Між іншим, коли цікавить славістика загалом, зайдіть ще сюди. Багато що цікавого знайдете.

Наскільки знаю, то бібліотека легалізує нові видання, підписуючи договори з авторами, щоб не порушувати "копірайт". Зокрема, НТШ дало дозвіл на розміщення цих томів.
Дякую за цікаве посилання (мене більше цікавить у цій царині бібліографія).
Багато оцифрованих видань (у т.ч. із мовознавства) є тут. Список регулярно поповнюється.
У Польщі цифрують стародруки та книги окремі бібліотеки, але все зведене також на одному сайті тут.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Книгосховище українського мовця

Повідомлення Savo »

Svensson писав:
Суб березня 14, 2009 4:09 pm

Наскільки знаю, то бібліотека легалізує нові видання, підписуючи договори з авторами, щоб не порушувати "копірайт". Зокрема, НТШ дало дозвіл на розміщення цих томів.
Дякую за цікаве посилання (мене більше цікавить у цій царині бібліографія).
Багато оцифрованих видань (у т.ч. із мовознавства) є тут. Список регулярно поповнюється.
У Польщі цифрують стародруки та книги окремі бібліотеки, але все зведене також на одному сайті тут.

Так, знаю про обидва джерела.
І дуже добре, що бібліотека легально цифрує нові видання. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Та, думаю, гірша справа з неновими, але й не стародруками. А саме тут основна сфера нашого зацікавлення, бо книг тут – океан.
Відповісти