Словник Кримського онлайн

Тут можна знайти інформацію про мережеві словники, крім Словника.нет, різноманітну довідкову літературу з мови

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Andriy писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

тобто з моїх спостережень більшість (граничних) випадків виглядають так:
1) (обмежений пошук є типовим) користувач клацає, нічого не бачить, знизує плечима і йде - робота виконана

А чому ж нічого не бачить? Наскільки я розумію, саме обмежений пошук має йому видати потрібне слово як головне слово статті (ну й ще спільнокореневі мабуть).

Що то за слова, які загальний пошук знаходить, а не обмежений ні?

Щодо шаблонів, то мабуть варто детальніше пояснити, що вона таке - краще за допомогою прикладу.
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

А чому ж нічого не бачить? Наскільки я розумію, саме обмежений пошук має йому видати потрібне слово як головне слово статті (ну й ще спільнокореневі мабуть).

Що то за слова, які загальний пошук знаходить, а не обмежений ні?

тут є декілька варіантів:
- скажімо "баклуши" - воно зустрічається один раз як головне (грубим шрифтом) в статті "Баклушничать" і один раз як допоміжне (курсивом) в статті "Бить"; але є слова, що зустрічаються лише як допоміжні (в курсиві)
- частковим випадком попереднього є слова на Р-Я, яких (здебільшого) немає в головних позиціях, оскільки 4й том було знищено, але вони можуть зустрічатися, як допоміжні (правда також інколи, як грубі в посиланнях, але рідше)
- допоміжні слова часто йдуть в множині, відмінені, тобто з ними може дати дещо більше випадків (робити аналіз спільнокореневих не дуже проста задача, хоча деякі засобив мене для цього є і в майбутньому я над цим поміркую)...

тобто, як на мене, в типовому режимі видати забагато результатів менше зло ніж не видати нічого, окрім того в більшості варіантів користувачу не треба думати над радіокнопками аж до тих пір, поки будуть незадовільні результати... і ще - в майбутньому я планую зробити підтримку OpenSearch - там має бути типовий режим, який би шукав по всьому, а далі вже через посилання/підказки на сторінці результатів можна було б маніпулювати параметрами...

окрім того, я зараз, якщо результат обмежено макс. кількістю статей, даю підказку з посиланням на обмеження пошуку - має зняти частину проблеми...

vitaly1 писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

Щодо шаблонів, то мабуть варто детальніше пояснити, що вона таке - краще за допомогою прикладу.

дякую, додам приклад


переїхали на постійну адресу:
http://www.r2u.org.ua/
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

окрім того, я зараз, якщо результат обмежено макс. кількістю статей, даю підказку з посиланням на обмеження пошуку - має зняти частину проблеми...

Ага, зрозумів, дякую за пояснення. А може варто було б зробити такий собі універсальний пошук: спочатку обмежений пошук, тобто по головних рос. словах, потім - загальний. І виводити результати в такому ж порядку: спершу те, що знайшов обмежений, а тоді - загальний. Якщо обмежений нічого не знайде, не страшно - загальний виручить. Разом з тим більша ймовірність, що шукане слово опиниться на початку переліку статей, а не десь у кінці. Користувачу все це можна не повідомляти - він бачить лише результат пошуку.

Як на мій хлопський розум, реалізувати це не мало би бути дуже складно - основні режими вже є, залишилося запускати їх один за одним і результати виводити спершу одного, потім другого. Що скажеш?

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

переїхали на постійну адресу:
http://www.r2u.org.ua/

Можна рекламувати? /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

Дякую за Кримського! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Зустрів такий баг: шукаю "корова" - видає перші 20 статей, серед яких корови нема /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> (закінчується на "избодать").

додав пораду, тепер після "забагато результатів" в типовому пошуку для корови буде пропозиція з посиланням на "лише російською", яке знаходить вже лише 15 статей і "справжню" "корову" видно зразу /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

І ще чомусь не відкрився лінк на результати пошуку корови, каже: Помилка: порожній запит.

я дещо підправив посилання, тепер validator.w3.org взагалі не скаржиться на посилання (лише на перекивні блоки для цитат та висвітлювання, але їх прибрати буде майже неможливо), спробуй, будь ласка

і ще, посилання, що ти тут навів стосується "многоязычный" а не "корова", в будь-якому випадку, в мене в Firefoix, IE 6 та Konqueror (кузен Safari) все працює...
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

А стара адреса з часом не буде дійсна?

О, як ми з тобою одночасно написали /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

Ага, зрозумів, дякую за пояснення. А може варто було б зробити такий собі універсальний пошук: спочатку обмежений пошук, тобто по головних рос. словах, потім - загальний. І виводити результати в такому ж порядку: спершу те, що знайшов обмежений, а тоді - загальний. Якщо обмежений нічого не знайде, не страшно - загальний виручить. Разом з тим більша ймовірність, що шукане слово опиниться на початку переліку статей, а не десь у кінці. Користувачу все це можна не повідомляти - він бачить лише результат пошуку.

Як на мій хлопський розум, реалізувати це не мало би бути дуже складно - основні режими вже є, залишилося запускати їх один за одним і результати виводити спершу одного, потім другого. Що скажеш?

я думав, про покрокову систему, коли якщо немає результатів розширювати область, але все ж таки надав перевагу іншому піходу:

тут є два підходи:
1) видавати якнаймога більше і давати користувачу звужувати ділянку з огляду на рез-ти
2) видавати головне, якщо нічого нема, давати більше, потім ще більше...

обидва варіанти мають право на життя, але я все ж таки схиляюся більше до поточної реалізації (1), це більше відповідає пошуковикам - спочатку робиться загальний пошук і якщо серед виданого вручну знайти потрібне важко лізеш у "Advanced"...

скажімо так, якщо ще в 1й варіант ще додати рейтингування то думаю це буде найкращий варіант

додатковий аргумент на користь (1) - зараз дивлюсь журнал доступу і запитів, що видали 0 результатів набагато більше ніж тих, що видали забагато (>25), насправді порожніх рез-тів навіть більше ніж результатів з кількістю статей > 7-8, тобто переважна більшість запитів має проблему не "забагато" а "замало" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

до речі "покрокову" систему я можливо спробую впровадити для словоформ, тобто якщо вказане слово не знайдене взагалі, спробувати знайти його відмінені форми... але це на майбутнє...
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

додав пораду, тепер після "забагато результатів" в типовому пошуку для корови буде пропозиція з посиланням на "лише російською", яке знаходить вже лише 15 статей і "справжню" "корову" видно зразу /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Справді, тепер видно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

я дещо підправив посилання, тепер validator.w3.org взагалі не скаржиться на посилання (лише на перекивні блоки для цитат та висвітлювання, але їх прибрати буде майже неможливо), спробуй, будь ласка

Спробував - те саме. Вже не через Макстон, просто відкрив ІЕ - ті самі порожні запити. І на корові, і на многоязичному. Роблю так: шукаю корову, потім копію в буфер лінк і пробую відкрити в новому вікні, каже помилка. Якщо просто клацаю у вікні пошуку, не переходячи в нове вікно, то лінк спрацьовує.

Хай би ще хтось спробував - може то в мене локальні глюки.

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

і ще, посилання, що ти тут навів стосується "многоязычный" а не "корова", в будь-якому випадку, в мене в Firefoix, IE 6 та Konqueror (кузен Safari) все працює...

Так, справді помилився /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> Але принципово це на роботу лінків не впливає /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

Можна рекламувати? /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

я там "відмазку" поставив щодо дизайну :-), наврядчи вона заканає, але якщо думаєш, що це ок, тоді можна рекламувати (бажано зауважити про дизайн, бо з'їдять мій мозок "вбогістю" незважаючи ні на які попередження на сайті)

стара адреса напевне буде жити, але краще її не публікувати
є шанс, хоч і малий, що колись r2u переїде на інший хостинг і тоди вони будуть відрізнятися...
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

я думав, про покрокову систему, коли якщо немає результатів розширювати область, але все ж таки надав перевагу іншому піходу:

тут є два підходи:
1) видавати якнаймога більше і давати користувачу звужувати ділянку з огляду на рез-ти
2) видавати головне, якщо нічого нема, давати більше, потім ще більше...

обидва варіанти мають право на життя, але я все ж таки схиляюся більше до поточної реалізації (1), це більше відповідає пошуковикам - спочатку робиться загальний пошук і якщо серед виданого вручну знайти потрібне важко лізеш у "Advanced"...

Я загалом теж за твій підхід /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Єдине, що мені хотілося б змінити в наявній системі, - це додати можливість при початкових налаштуванях отримувати результати, в яких шукане слово, якщо воно є серед головних, потрапляло максимльно близько до початку переліку статей. Ось на це й спрямовані мої пропозиції /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

А яким чином буде здійснюватися рейтингування?


Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

я там "відмазку" поставив щодо дизайну :-), наврядчи вона заканає, але якщо думаєш, що це ок, тоді можна рекламувати (бажано зауважити про дизайн, бо з'їдять мій мозок "вбогістю" незважаючи ні на які попередження на сайті)

Думаю, вже варто /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Все одно новина розійдеться, то яка різниця - зараз чи за кілька днів. А дизайн? Якщо хтось приставатиме, то це вже з категорії "вам шашечки или ехать?".

Andriy писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

стара адреса напевне буде жити, але краще її не публікувати
є шанс, хоч і малий, що колись r2u переїде на інший хостинг і тоди вони будуть відрізнятися...

Ок, зрозумів.
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

Справді, тепер видно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Спробував - те саме. Вже не через Макстон, просто відкрив ІЕ - ті самі порожні запити. І на корові, і на многоязичному. Роблю так: шукаю корову, потім копію в буфер

ага, копіювати в IE я й не пробував раніше /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
Фокс хаває, а ІЄ тупить
закодував посилання на сторінку - запрацювало в ІЄ, якщо підтвердиш, що в тебе працює виправлю інші посилання також....

vitaly1 писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

А яким чином буде здійснюватися рейтингування?

ну так тобі зразу ноу-хау тут при всіх.... :-D

насправді, поки що ідея в мене проста, скажімо так:
1. наявність в грубому шрифті російських слів: вага 40
2. наявність в українському тексті без цитат: вага 30
3. допоміжні російські слова (курсив): вага 20
4. українські цитати: 15

а там далі крутити чи помножувати це на кількість знайдених випадків всередині статті і т.п.

рейтингування по іншим ознакам добряче ускладнить механізм і не знаю чи принесе багато користі...

але все це після відпустки - завтра о 6й ранку валізи в руки і на літак!!!!!! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти