Словник Кримського онлайн

Тут можна знайти інформацію про мережеві словники, крім Словника.нет, різноманітну довідкову літературу з мови

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

Бета-версія онлайн-версії словника Кримського

http://www.r2u.org.ua/

Двигун пошуку майже готовий, але дизайн буде змінено.

Буду радий почути коментарі і побажання щодо опцій і результатів пошуку.
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Дякую за Кримського! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Зустрів такий баг: шукаю "корова" - видає перші 20 статей, серед яких корови нема /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> (закінчується на "избодать"). І ще чомусь не відкрився лінк на результати пошуку корови, каже: Помилка: порожній запит.
DmitriY
Студент досвідчений
Повідомлень: 85
З нами з: Суб червня 23, 2007 7:45 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення DmitriY »

На головній сторінці оте "Зауваги:" думаю краще замінити на "Зауваження"
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Чим краще?
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

Дякую за Кримського! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Зустрів такий баг: шукаю "корова" - видає перші 20 статей, серед яких корови нема /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> (закінчується на "избодать").

власне, для цього там після "20" є порада звузити пошук, якщо вибрати "російські слова", або "головні російські" має дати правильну "корову"

теоретично можна, ще ввести рейтинг знайденого - це не зовсім просто, і сортування тоді треба мати опцію: рейтинг/алфавіт, треба подумати...

vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

І ще чомусь не відкрився
лінк на результати пошуку корови, каже: Помилка: порожній запит.

який навігатор? в мене в ФФ це посилання відкрилося без питань...


DmitriY писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

На головній сторінці оте "Зауваги:" думаю краще замінити на "Зауваження"

Кримський як раз дає обидва варіанти, так що мені нейтрально, але "зауваги" попросили спонсори...
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Iryska »

чудово!
дякую за словник!!!
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

Словник Кримського онлайн

Повідомлення vitaly1 »

Andriy писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

власне, для цього там після "20" є порада звузити пошук, якщо вибрати "російські слова", або "головні російські" має дати правильну "корову"

Тоді може варто зробити початковою саме цю опцію? Бо ж не має нова людина здогадуватися, що для пошуку корови їй треба спочатку щось міняти в налаштуваннях.

Andriy писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

теоретично можна, ще ввести рейтинг знайденого - це не зовсім просто, і сортування тоді треба мати опцію: рейтинг/алфавіт, треба подумати...

А не може пошукова система першим видавати точний збіг з головним шуканим рос. словом, а далі вже за алфітом решту?

Andriy писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

який навігатор? в мене в ФФ це посилання відкрилося без питань...

Макстон 1.3.1 Юнікод на базі IE 6.0 SP2
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

Тоді може варто зробити початковою саме цю опцію? Бо ж не має нова людина здогадуватися, що для пошуку корови їй треба спочатку щось міняти в налаштуваннях.

тут палка о двох кінцях: фактично більшість народу очікують просто забити слово і клацнути кнопку, а там має бути "блюдєчко с галубой кайомочкой" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

в мене спочатку була типовою опція "лише по головним російським", але як показує практика, народ не любить міняти опції і клікати ще раз, а потім можливо ще раз
тому штатний режим шукає по всьому

тобто з моїх спостережень більшість (граничних) випадків виглядають так:
1) (обмежений пошук є типовим) користувач клацає, нічого не бачить, знизує плечима і йде - робота виконана
2) (типовий - по всьому) користувач клацає, бачить "33" сторінки, або знає, що щось є і йде, або інколи йому таки треба точніший варіант

тобто хоча другий варіант теж не ідеальний, він більше сприяє натуральному ходу речей
я спробую, можливо додати пару посилань, в повідомлення обмеження, щоб взагалі було просто там клацнути посилання, ніж міняти опції...

до речі, схоже, народ вже стукається в стелю - обмеження в 20 статей обмежує деякі варіанти, коли звузити пошук неможливо, підніму сьогодні до 25 і буду спостерігати...

vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

А не може пошукова система першим видавати точний збіг з головним шуканим рос. словом, а далі вже за алфітом решту?
Макстон 1.3.1 Юнікод на базі IE 6.0 SP2

точний/неточний збіг тут (з технічної точки зору) не таке вже просте розмежування, можна зробити, спочатку видавати (або виділяти іншим тлом) знайдені в головних російських позиціях, а потім решту...
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

до речі, на цьому форумі мають бути люди несповорені технічними клепками в голові /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

таке питання:
чи зрозуміле під полем вводу оце "" ?

скажімо я бачу запит "келих", а потім "келех", або купу варіантів на штиб "в нахлест", "внахлыст"... такі запити можна спростити за допомогою шаблонів, тобто:
1) кел?х - видасть келех і келих (та ще й "келіх")
2) в*нахл*ст має видати все з "нахльостом/нахлистом"

власне запитання, чи очевидно це для тих, хто займається по життю чимсь більш благородним ніж програми писати? /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

Словник Кримського онлайн

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

Макстон 1.3.1 Юнікод на базі IE 6.0 SP2

схоже це через незакодовану кирилицю в посиланнях...
це нестандарт, але всі головні навігатори розуміють...
на жаль швидко виправити не вийде, але після відпустки обов'язково зроблю - додав в TODO
Відповісти