Сиду, лету, дуркую

Розділ для ігор, загадок, ребусів, шарад, анекдотів тощо на мовні теми.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

ласочка
Коректор пильний
Повідомлень: 260
З нами з: Сер червня 17, 2009 6:18 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення ласочка »

Ця річ поряд з тарілочкою.
Малий перекрутив початкові літери і залишив лиш "лочку". /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Дмитро
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1402
З нами з: Вів серпня 18, 2009 6:21 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення Дмитро »

ласочка писав:
Сер квітня 07, 2010 6:34 pm

Ця річ поряд з тарілочкою.
Малий перекрутив початкові літери і залишив лиш "лочку". /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Спробую дати ще одну відповідь. Виделочка?
ласочка
Коректор пильний
Повідомлень: 260
З нами з: Сер червня 17, 2009 6:18 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення ласочка »

Зрання мене будить:
- Вставай, валялюйка ! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
ласочка
Коректор пильний
Повідомлень: 260
З нами з: Сер червня 17, 2009 6:18 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення ласочка »

Балабайка -це ??? (відразу кажу,що не балалайка)
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення Танка »

ласочка писав:
Сер червня 16, 2010 12:15 pm

Балабайка -це ??? (відразу кажу,що не балалайка)


Часом, не Барабашка чи Бабайка якийсь? /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" />
ласочка
Коректор пильний
Повідомлень: 260
З нами з: Сер червня 17, 2009 6:18 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення ласочка »

Не відгадаєте. /nea.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":nea:" border="0" alt="nea.gif" />
Це мухобійка або клапайка, як кажуть на Закарпатті. /ah.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":ah:" border="0" alt="ah.gif" />
Чому саме так він її назвав, не знаю. /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" />
До речі, в словнику мухобійки нема. Може я щось не правильно написала? В українській мові є таке слово?
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення Танка »

Письменник Юрій Винничук слово мухобійка знає.
Тут:
[quote]Але що в тісній хаті хрестити малого неслуха замашною різкою було незручно, то вона так і лежала без діла, а моєю дупцею гуляли тріпачка, ремінь, віник чи мухобійка. [/quote]

І у Миколи Куліша ("Міна Мазало") є:
[quote]5
Увійшла Мазайлижа з якоюсь химерною електричною мухобійкою в руках. Почала ляскати на мух. Поляскавши, вийшла.
6
М а з а й л о увів Баронову-Козина.
Зачинив Мокієві двері. Тоді до Барокової:
— Навіть мух я наказав вибити електричною мухобійкою власного винаходу, щоб навіть мухи нам не заважали. Починайте, будь ласка! [/quote]
Завада
Коректор пильний
Повідомлень: 247
З нами з: Сер листопада 25, 2009 12:28 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення Завада »

ласочка писав:
П'ят червня 18, 2010 9:21 am

До речі, в словнику мухобійки нема.

А словоформи є.
У кеші: ЛАМПАЧКА, -и, ж. Мухобійка.

Дмитро
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1402
З нами з: Вів серпня 18, 2009 6:21 pm

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення Дмитро »

Щиро кажучи, про лампачку ніколи не чув. Таке слово знайшов лише в Псковському обласному словникові з історичними відомостями. Однак що воно означає у мові псков'ян — загадка. Цікаво було б дізнатися про етимологію цього слова.
Натомість, клапайка (клапачка) походить від клапати — дієслова, відомого літературній мові. А що клапати — синонім дієслова хляпати, то можливий варіант і хляпавка. Найчастіше це слово трапляється в значенні , проте Російсько-український словник Агатангела Кримського та Сергія Єфремова фіксує його і в як відповідник до російської "мухобойки". До речі, від українських мовців часто можна почути саме такий зросійщений варіант — мухобойка. Трапляється він і в художніх творах. Та я б його все ж таки виправив на мухобійку.
Поряд із клапайкою та хляпавкою стоїть і той варіант, що я його чув змалечку від своїх дідусів та бабусь — ляпавка. До речі, таке значення ляпавки фіксує Етимологічний словник української мови:
[attachmentid=218]
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

Сиду, лету, дуркую

Повідомлення ***** »

Як варіант може бути і ляскалка (до речі, саме так у дитинстві я називала мухобійку).
Відповісти