Додати слово до словника

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
ua_il
Новоприбулий
Повідомлень: 3
З нами з: Нед листопада 19, 2006 4:23 pm

Додати слово до словника

Повідомлення ua_il »

Пропоную додати слово ґляґ, -у і ґляґа (частина шлунка жуйних тварин, уживана для звурджування молока).
Посилання на джерела - тут.
Алекс

Додати слово до словника

Повідомлення Алекс »

Читаємо в Словнику: БРУК, -у, ч. Дорога або вулиця (мостова), вимощена камінням, брукняком.
Саме ж слово "мостова" - у Словнику відсутнє.
Як взагалі можна одним словом назвати асфальтовану частину вулиці для проїзду транспорту, тільки проїжджа частина, чи якось ще? Караванський пропонує - їздня, але якось воно не дуже калиново /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Додати слово до словника

Повідомлення Pere »

Слово «мостова» - розмовне.
Алекс

Додати слово до словника

Повідомлення Алекс »

Pere писав:
Суб листопада 25, 2006 11:04 am

Слово «мостова» - розмовне.


Це зрозуміло, що розмовне, суржикове. Але що я маю на увазі, ось для пішоходів є хідник. Але для авто нічого такого нема. Може десь серед діалектної (львівської?) міської говірки, є щось таке, що б заповнити цю лакуну.
Caia
Новоприбулий
Повідомлень: 4
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 1:55 pm

Додати слово до словника

Повідомлення Caia »

Алекс писав:
Суб листопада 25, 2006 4:09 pm

Але для авто нічого такого нема. Може десь серед діалектної (львівської?) міської говірки, є щось таке, що б заповнити цю лакуну.
Для авто є слово "бруківка", яке вживається для всіх доріг з покриттям, не лише брукованих, а й асфальтованих тощо. І не думаю, що це тільки галицький вжиток. А його у словнику, на жаль, нема /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Додати слово до словника

Повідомлення Pere »

Я знайшов у словникові брук і бруківку /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. А ще колись називали кам'янкою.
Відповісти