Нові слова

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

рівноденник
Студент досвідчений
Повідомлень: 90
З нами з: Чет листопада 09, 2006 8:36 pm

Нові слова

Повідомлення рівноденник »

Листопад писав:
Вів лютого 20, 2007 4:09 pm

Я теж так думала, аж ось прочитала, що є Шевченківський і Жовтневий міськрайонні центри зайнятості міста Запоріжжя, і засумнівалася /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" />

гм, може якийся сенс є у http://216.239.59.104/search?q=cache:hmU5M...cd=40&gl=ua ?

б) у тексті Кодексу слова “районний (міський)” у всіх відмінках і формах числа замінити словами “районний, районний у місті, міський, міськрайонний” у відповідному відмінку і числі.
Гість

Нові слова

Повідомлення Гість »

що таке урдхварет. Це людина яка ...... ніде не можу знайти
Денис

Нові слова

Повідомлення Денис »

Юродива дівчина
Петя

Нові слова

Повідомлення Петя »

Чи знає хто-небудь, що означає слово "калябуха"?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Нові слова

Повідомлення Листопад »

Петя писав:
Пон лютого 26, 2007 4:09 pm

Чи знає хто-небудь, що означає слово "калябуха"?


Калабуха - це хлібний виріб круглої, точніше кулястої форми, щось на зразок колобка.
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Нові слова

Повідомлення Pere »

Гість писав:
Нед лютого 25, 2007 4:09 pm

що таке урдхварет. Це людина яка ...... ніде не можу знайти


Урдхварета — один з типів йоги.

Спробуйте посилання з ґуґлу:
http://www.google.com/search?hl=en&rls...amp;btnG=Search

Денис писав:
Нед лютого 25, 2007 4:09 pm

Юродива дівчина


Див у словнику «юродивий»
Каріна

Нові слова

Повідомлення Каріна »

Мені необхідно знайти різницю між словами жират-жирант і індосат-індосант, в вашому словнику немає різниці між жират-індосат та жирант-індосант. Мій вчитель стверджує зворотнє. Якщо Ваша ласка, поясніть, будь-ласка, в чому різниця в цих термінах. /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Нові слова

Повідомлення Pere »

Каріна писав:
Чет березня 01, 2007 4:09 pm

Мені необхідно знайти різницю між словами жират-жирант і індосат-індосант, в вашому словнику немає різниці між жират-індосат та жирант-індосант. Мій вчитель стверджує зворотнє. Якщо Ваша ласка, поясніть, будь-ласка, в чому різниця в цих термінах. /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" />


жират
1) (нім.) особа, на яку жирант переводить вексель чи чек.
2) (угор.) суддя.

жирант
(нім., з іт., від переказати (суму)) особа, яка робить на звороті векселя або чека передавальний напис.
Каріна

Нові слова

Повідомлення Каріна »

Те ж саме стосується слів комфортний і комфортабельний. В чому між ними різниця? /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" />

Pere писав:
Чет березня 01, 2007 4:09 pm

жират
1) (нім.) особа, на яку жирант переводить вексель чи чек.
2) (угор.) суддя.

жирант
(нім., з іт., від переказати (суму)) особа, яка робить на звороті векселя або чека передавальний напис.


Це я зрозуміла. А в чому різниця між словами жират і індосат? жирант та індосант??... Не можу ніде знайти /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />

Знову ж таки, в словнику не відображена різниця між поняттями ухвала та ухвалення... /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Нові слова

Повідомлення Pere »

Те ж саме стосується слів комфортний і комфортабельний. В чому між ними різниця?


Це синоніми. Деколи ми вживаємо «комфортний», як от «мені було комфортно у цій компанії», а «комфортабельний» у реченнях такого штибу як правило не вживаємо. Зате: «комфортабельний салон» = «салон з усілякими вигодами, що роблять його затишним, приємним» але «комфортний салон» = «салон, у якому комфортно, зручно, затишно». — радше чуттєва характеристика, аніж технічна.


Знову ж таки, в словнику не відображена різниця між поняттями ухвала та ухвалення...


У словнику це є. Ухвала — це, фактично, постанова певного типу. Ухвалення —дія, процес відповідний до дієслова «ухвалювати»
Відповісти