Роскаль, шуфля, штрика

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Radist

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Radist »

РОСКАЛЬ, -і, ж., заст. Бездоріжжя.


Роскаль - штикова лопата
Шуфля - совкова лопата
Штрика - залізна дорога
Шандер - міліціонер, поліцай

А взагалі я приємно вражений /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Iryska »

Radist писав:
Вів серпня 28, 2007 4:09 pm

Роскаль - штикова лопата
Шуфля - совкова лопата
Штрика - залізна дорога
Шандер - міліціонер, поліцай

А взагалі я приємно вражений /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

на тернопільщині кажуть рИскаль про лопату.
/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Лаврін »

Рскаль, штрка, шандр більше вживаються.

. - так по голій спині малому джиґусові проводять пальцями (трошки, щоб навіть боляче було), креслять щось наче як залізницю, аж поки той від такого "масажу" не стане звиватися, як в'юн. /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Savo »

Лаврін писав:
Вів серпня 28, 2007 4:09 pm

Рскаль, штрка, шандр більше вживаються.

А що значить більше не вживаються? Ще й як уживаються! І саме в народному мовленні. І якраз рИскаль, штрЕка, шандар (шандарь). Принаймні в Карпатах.
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Лаврін »

Лаврін писав:
Вів серпня 28, 2007 4:09 pm

Рскаль, штрка, шандр більше вживаються.

Savo писав:
Сер серпня 29, 2007 4:09 pm

А що значить більше не вживаються? Ще й як уживаються! І саме в народному мовленні. І якраз рИскаль, штрЕка, шандар (шандарь). Принаймні в Карпатах.

А я як сказав, пане Savo?! Саме так і сказав: вони вживаються більше, частіше. Радше так, аніж як оце навів Radist.

Так, там трохи неправильно я ту приповідку навів... (не треба так пізно сидіти в нетрях)
Має бути так. Дітисько просить у батька: тату, зроби мені "штреку"! Той віднікується, бо, мовляв, зайнятий, немає часу, трохи пізніше і т.д.. Малий знов просить: тат, ну зроби мені "штреку"! "Добре, давай лягай на канапу/ліжко/підлогу. Малий оголив свою спину, ліг і чекає. Батько нахилився і давай ребром долоні чи пальцем (двома-трьома), як кілочком, вести по спині, примовляючи: рейси-рейси (повздовж спини), шпали-шпали (упоперек багато разів), їхав поїзд до Варшави. Ууууууу!.. Чух... чух... чух... чух... І при цьому тааак "поїздить" своїми чоловічими руками по спині малюкові, що той, як уже добре припече йому такий "масаж спини", стане аж звиватися під батьковими руками і лементувати! Хотів "штреку" - маєш.
(То гарна порада Сонячній Елоїзі, яка "дає" своєму "малюкові" перса... /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" /> )
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Savo »

Лаврін писав:
Сер серпня 29, 2007 4:09 pm

А я як сказав, пане Savo?! Саме так і сказав: вони вживаються більше, частіше. Радше так, аніж як оце навів Radist.

Даруйте, то я, видно, перечитався. Чомусь мені привиділася частка перед вашим "вживаються" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Хреститися треба...
Ign1111
Студент досвідчений
Повідомлень: 76
З нами з: Нед лютого 25, 2007 6:34 pm

Роскаль, шуфля, штрика

Повідомлення Ign1111 »

Radist писав:
Вів серпня 28, 2007 4:09 pm
Шуфля - совкова лопата


Як з'ясувалося слово Шухля поширено не тільки на західноукраїнску...
Відповісти