капа

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

капа

Повідомлення Танка »

Словник:
КАПА

Здається, у слова КАПА є ще й таке значення?
КАПА - пристрій (прилад?) з гнучкої пластмаси, що його надівають (?) на зуби, аби захистити їх під час спортивних тренувань або змагань.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

капа

Повідомлення Валентин »

Танка писав:
Суб червня 12, 2010 4:34 pm

Словник:
КАПА

Здається, у слова КАПА є ще й таке значення?
КАПА - пристрій (прилад?) з гнучкої пластмаси, що його надівають (?) на зуби, аби захистити їх під час спортивних тренувань або змагань.

У нас чомусь капою називали (і називають) покривало на ліжко.
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

капа

Повідомлення Листопад »

Валентин писав:
Нед червня 13, 2010 7:11 am

У нас чомусь капою називали (і називають) покривало на ліжко.


До слова, тема про капу (ліжник) уже обговорювалася на форумі. Мабуть, варто додати друге значення цього слова з поначкою .
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

капа

Повідомлення Валентин »

Листопад писав:
Нед червня 13, 2010 7:45 am

До слова, тема про капу (ліжник) уже обговорювалася на форумі. Мабуть, варто додати друге значення цього слова з поначкою .

Але до якого діалекту його віднести, коли воно поширене і на Волині, і на Поділлі, і у Галичині. і на Київщині?.. Чи не краще подати ще одне значення слова без приміток про невідомо який діалект?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

капа

Повідомлення Листопад »

Валентин писав:
Нед червня 13, 2010 8:36 am

Але до якого діалекту його віднести, коли воно поширене і на Волині, і на Поділлі, і у Галичині. і на Київщині?.. Чи не краще подати ще одне значення слова без приміток про невідомо який діалект?


Може, воно й так... Однак, приміром, у тій частині Волині, звідки я родом, слово "капа" не вживають. /pardon.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":pardon:" border="0" alt="pardon.gif" />

Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

капа

Повідомлення Валентин »

Листопад писав:
Нед червня 13, 2010 4:09 pm

Може, воно й так... Однак, приміром, у тій частині Волині, звідки я родом, слово "капа" не вживають. /pardon.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":pardon:" border="0" alt="pardon.gif" />

По-перше, це - не аргумент, а по-друге, звідки ви взяли, що не вживають? Найкраще це перевіряти на базарі.
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

капа

Повідомлення Листопад »

Валентин писав:
Пон червня 14, 2010 7:06 am

По-перше, це - не аргумент, а по-друге, звідки ви взяли, що не вживають? Найкраще це перевіряти на базарі.


По-перше, я не наводжу це як аргумент. І за всю Волинь не розписуюсь. У селі і найближчому від села базарі місцевий люд радше скаже покривало, рядно чи коц, але не капа.

Та, схоже, й у літературі це слово нечасто трапляється. Якщо наведете із десяток прикладів, уважатиму це серйозним аргументом. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

капа

Повідомлення Валентин »

Листопад писав:
Пон червня 14, 2010 7:44 am

По-перше, я не наводжу це як аргумент. І за всю Волинь не розписуюсь. У селі і найближчому від села базарі місцевий люд радше скаже покривало, рядно чи коц, але не капа.

Та, схоже, й у літературі це слово нечасто трапляється. Якщо наведете із десяток прикладів, уважатиму це серйозним аргументом. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Література - то важливо, але я знайшов ось тут масу згадок про капу: http://www.google.ru/search?num=100&hl...q=&gs_rfai=
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

капа

Повідомлення ***** »

Валентин писав:
Пон червня 14, 2010 9:49 am

Література - то важливо, але я знайшов ось тут масу згадок про капу: http://www.google.ru/search?num=100&hl...q=&gs_rfai=

Маєте рацію, пане Валентине. Капа у значенні покривало (або ще попона) згадується і в словнику Бориса Грінченка.
Відповісти