Єгова

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
A3AP
Новоприбулий
Повідомлень: 3
З нами з: Сер жовтня 22, 2008 9:11 am

Єгова

Повідомлення A3AP »

Доброго чогось!
Дуже поважаю і радо користуюсь цим прекрасним словником. Саме тому хочу дещо уточнити значення слова.

Таке тлумачення у словнику:
ЄГОВА, -и, ч. Піднесена, урочиста назва Бога в Біблії.

Оскільки я є віруюча людина і поважаю Бога, хочу зауважити, що Він не предмет, щоб мати "назву".
Він має багато титулів, як-от Бог (євр. Елогім), Господь (євр. Адонай), Воїн (євр. Саваот). Також, як і всі ми (адже ми створені на його образ і подобу), він має особисте ім'я - Єгова.
Багато теологів, особливо традиційних церков, заперечують, що це є ім'я і називають його одним із титулів. Деколи, навіть, кажуть, що ім'я Бога - Господь. Але це суперечить логіці, адже "Господь" завжди в нашій мові означало особу, що обіймає владу, але не її особисте ім'я. До того ж, часто, словом "Господь" перерекладають єврейську тетраграму ЙГВГ, а імена, як відомо, транслітеруються, а не перекладаються.
Щодо того, чи "Єгова" титул, чи ім'я Бога, варто судити з наступних фактів. Тетраграма ЙГВГ походить від єврейського дієслова "гаваг" ("ставати"). Таким чином це ім'я означає буквально "Він спричиняє ставати" або, більш зрозуміло, "Він той, хто може зробити все, що забажає, стати ким потрібно, для виконання свого наміру". Саме значення слова ЙГВГ чітко свідчить, що слово "Господь" не передає його суть. Тетраграма ЙГВГ зустрічається у єврейсько-арамейських писаннях ("Старому Завіті") 6828 разів, що є набагато частіше, ніж у випадку інших титулів. Це слово ніколи не стосується нікого іншого, крім Бога. При цьому саме слово бог іноді стосується Сатани, ідолів і, навіть, людей. Так само "Господь" вживається до інших осіб, наприклад до Ісуса (якщо буде потрібно, наведу конкретні вірші з Біблії, просто зараз мало часу шукати, пізно вже).
З усього цього можна зробити висновок, що ЙГВГ (в українській транслітерується "Єгова") - це особисте ім'я Бога, який, згідно з Біблією, створив усесвіт.

Тому пропоную змінити тлумачення на таке:
Єгова - особисте ім'я Бога в Біблії.

Можна уточнити, що в багатьох загальнопоширених перекладах замінене на слово "Господь".
Чому замінене - це дуже цікава, але досить довга історія. Коли цікаво, напишу.

Спасибі!
Відповісти