паздерити

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

паздерити

Повідомлення ***** »

ПАЗДЕРИТИ, Сильно бити, лупцювати.

У Грінченка ("Словарь української мови"). В "Етнографічному збірнику". У "Словнику бойківських говірок".
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

паздерити

Повідомлення Валентин »

Злата писав:
Пон липня 19, 2010 5:16 pm

ПАЗДЕРИТИ, Сильно бити, лупцювати.

У Грінченка ("Словарь української мови"). В "Етнографічному збірнику". У "Словнику бойківських говірок".

Це слово знайоме мені з дитинства: "Так його відпаздерив!", "Буду паздерити, аж..." тощо. У цитаті з Грінченка помилка: має бути не "щенки", а "щепки". Мабуть, пішло від процесу вибивання і тіпання конопель, коли вибивали та витіпували з вимочених і висушених конопель кострицю. Підозрюю, що воно синонім до костерити. Гадаю, що білоруський "кастричнік" від тієї ж костриці.
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

паздерити

Повідомлення ***** »

Підозрюю, що воно синонім до костерити. Гадаю, що білоруський "кастричнік" від тієї ж костриці.

Відшукала костерить в Російсько-українському академічному словникові з посиланням на кастить.
Ка[о]сти́ть– паску́дити; а ещё:
1) (бранить) чеса́ти, чи́стити кого́;
2) (испражняться) валя́ти, уробля́тися.

А от чи є в українській мові саме ? /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" />
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

паздерити

Повідомлення Валентин »

Злата писав:
Вів липня 20, 2010 10:16 am

Відшукала костерить в Російсько-українському академічному словникові з посиланням на кастить.

А от чи є в українській мові саме ? /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" />

Не знаю, але у російській нема костриці, з якої можна було б вивести "костерить".
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

паздерити

Повідомлення ***** »

Від паздерити й походить прізвище Паздера.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

паздерити

Повідомлення Savo »

Мабуть, і ось це тоді зацікавить. Паздір’я в нас досі кажуть.
Відповісти