Притягання і притягування

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Voldemar
Новоприбулий
Повідомлень: 1
З нами з: Сер серпня 03, 2011 4:52 pm

Притягання і притягування

Повідомлення Voldemar »

Нещодавно отримав повістку до суду як третя особа. В ухвалі сказано, що я притягуюсь до справи. Це формулювання мені дуже не сподобалось, бо в судовій практиці, наскільки мені відомо, це слово означає застосування примусової дії до особи, що вчинила правопорушення. Я ж поки що таким не відзначився, тим більше, що справа цивільна. Тому хочу оскаржити це формулювання.
Шукаючи підтвердження правоти своєї думки, натрапив на ваш словник, де слово притягування і притягання визначені як рівнозначні. Вважаю, що це не зовсім вірно і пропоную ввести окреме тлумачення лексеми "притягування":
1. Застосування примусової дії до особи чи предмета з метою їх переміщення (притягти несправний автомобіль до СТО; притягти п'яного додому);
2. В юридичній термінології: застосування примусових дій до особи, що вчинила правопорушення з метою покарання (притягнути особу до кримінальної чи адміністративої відповідальності).
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Притягання і притягування

Повідомлення Основознавець »

Різниця між притягуванням і притягненням та ж сама, що між притягнути і притягувати. Точніше: перше доконана форма. Тому ваше розмежування абсурдне.

Щодо значення слова у юридичній термінології, то тут необов'язково до особи, що здійснила правопорушення. У вашому першому випадку значення зовсім не юридичне, а радше побутове, тому оце «примусової» немає жодного сенсу.
Відповісти