Чи потрібен сервіс пошуку рим?

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Мені один мій друг прислав ось таке посилання. http://lleo.livejournal.com/146250.html. (обережно - нецензурні вислови). Каже, що йому було б цікаво. Хотів спитати вашу думку. Чи взагалі доцільно і чи комусь таке потрібно.
Гість

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Гість »

Олег Дмитрієв писав:
Пон листопада 27, 2006 7:21 am

Мені один мій друг прислав ось таке посилання. http://lleo.livejournal.com/146250.html. (обережно - нецензурні вислови). Каже, що йому було б цікаво. Хотів спитати вашу думку. Чи взагалі доцільно і чи комусь таке потрібно.

так, було б непогано. /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Pere »

Має сенс робити словник українських рим. Зокрема є такий за авторством Святослава Караванського. Дебела книжечка, я її гортав, досить цікава.
Passion

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Passion »

Це дуже актуально. Я сама вже давно шукаю подібні книжки, та поки-що без успіхів. Думаю для поетів, це було б чудово. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Містик
Учень старанний
Повідомлень: 28
З нами з: Пон травня 14, 2007 2:00 pm

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Містик »

Та це штука би була дуже хороша, бо інколи буває, що мучишся над якимось словом, а воно все не те, а так заглянув у словник і вже якісь шляхи вимальовуються.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Savo »

Містик писав:
Чет червня 07, 2007 4:09 pm

Та це штука би була дуже хороша, бо інколи буває, що мучишся над якимось словом, а воно все не те, а так заглянув у словник і вже якісь шляхи вимальовуються.

Скористайтеся інверсійним словником. Я, зокрема, зробив його версію у дежавю. Є у КУМі. Ще не видалили й звідси.
Smoke
Студент досвідчений
Повідомлень: 81
З нами з: Нед листопада 12, 2006 10:51 am

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Smoke »

Інверсний словник це не те...
Це всеодно, що мені потрбні були словники - "бери прагму"... (м"яко кажучи г... порівняно із Кримським)
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Savo »

Smoke писав:
Вів червня 12, 2007 4:09 pm

Інверсний словник це не те...

Може, й не те. Та, думаю, краще, ніж нічого /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> ...
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Валентин »

Savo писав:
Сер червня 13, 2007 4:09 pm

Може, й не те. Та, думаю, краще, ніж нічого /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> ...

Бувають іноді такі випадки, коли жалкуєш, що нема словника рим. /dirol.gif" style="vertical-align:middle" emoid="B)" border="0" alt="dirol.gif" />
Philippe de Chènevière
Новоприбулий
Повідомлень: 3
З нами з: Суб лютого 20, 2010 2:06 pm

Чи потрібен сервіс пошуку рим?

Повідомлення Philippe de Chènevière »

Здається, ще років зо два тому був в інтернеті чудовий електронний український словник рим, укладений Присяжнюком. Я цим словником користувався кілька років. Був упевнений, що це прекрасне надбання буде тільки вдосконалюватися і розширюватися. Сам надсилав авторові деякі пропозиції. Користуватися словником було не так зручно, як російським, проте значно зручніше, ніж обома паперовими (і Бурячка, і Караванського).
Та після того, як пан Присяжнюк помер, словник перестав існувати. Чи десь у когось він зберігся - не знаю. Із Присяжнюком особисто знайомий не був, про його смерть довідався випадково. Втрата для української лексикографії дуже болюча - єдиний до сьогодні електронний словник рим - і втрачений. Не хочеться вірити, що назавжди.
Відповісти