Нові слова

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

********
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 916
З нами з: Чет червня 11, 2009 3:36 pm

Нові слова

Повідомлення ******** »

Погодьтеся, що "різновид гарбуза" в цьому випадку - занадто широке пояснення.

Коли діяти за Вашою логікою, то й огірок візьмімо сюди. Адже до родини гарбузових належать і огірок, і кабачок, і патисон, гарбуз, кавун, диня. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Однак якщо вірити ЕСУМ, горгонка, горгопка - це все ж таки патисон.
Завада
Коректор пильний
Повідомлень: 247
З нами з: Сер листопада 25, 2009 12:28 pm

Нові слова

Повідомлення Завада »

Родзинка писав:
Чет грудня 31, 2009 4:50 pm

Однак якщо вірити ЕСУМ, горгонка, горгопка - це все ж таки патисон.

А якщо вірити СУМ, горгонка - Cucurbita Pepo var ovifera.
А якщо вірити Інтернету, Cucurbita рepo var ovifera - той самий патисон.


Родзинка писав:
Чет грудня 31, 2009 4:50 pm

Погодьтеся, що "різновид гарбуза" в цьому випадку - занадто широке пояснення.

Коли діяти за Вашою логікою, то й огірок візьмімо сюди. Адже до родини гарбузових належать і огірок, і кабачок, і патисон, гарбуз, кавун, диня. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Однак якщо вірити ЕСУМ, горгонка, горгопка - це все ж таки патисон.

На відміну від огірка, кавуна та дині, кабачок і патисон - різновиди саме гарбуза, але без прикметника після слова "гарбуза" (звичайного/твердокорого) вираз "різновид гарбуза" невірно сприймається. Російською мовою патисон ще зветься "тарельчатая тыква", але назви "тарілчастий гарбуз" я не зустрічав.
Статтю "Горгонка" не завадило б модифікувати (можна додати посилання на статтю "Патисон").
Олесь Мартиненко
Коректор пильний
Повідомлень: 218
З нами з: Сер листопада 25, 2009 11:57 am

Нові слова

Повідомлення Олесь Мартиненко »

Sergiy писав:
Сер грудня 30, 2009 2:53 pm
Десант писав:
Сер грудня 30, 2009 12:49 pm

Я так бачу, що мій псто про "аватар" залишився поза увагою. Ну і нехай. А як на рахунок слова "ГУРТІВНЯ"? Досить таки частовживане.

Типу, купа, багато? Схоже на діалектне слово.

а я би підтримав пана Десанта. по-перше, "гуртівня" є питомо українським словом, по-друге, звучить органічно для української мови на відміну від чужинських "опт" (язика можна зламати!!!), "оптовий", по-третє, одним влучним словом позначає неоковирні словосполучення "оптова база" або "оптовий магазин", або "оптовий продаж", а по-четверте, цей термін і так уже ввійшов у тіло мови - на половині України ті заклади саме так і позначаються.

до "купи" й до "багато" слово "гуртівня", звісно, має стосунок, але позначає воно саме те місце, до зорганізована торгівля "гуртом", тобто не в роздріб.

Олесь Мартиненко писав:
Нед січня 03, 2010 2:09 pm

Sergiy писав:
Сер грудня 30, 2009 2:53 pm
Десант писав:
Сер грудня 30, 2009 12:49 pm

Я так бачу, що мій псто про "аватар" залишився поза увагою. Ну і нехай. А як на рахунок слова "ГУРТІВНЯ"? Досить таки частовживане.

Типу, купа, багато? Схоже на діалектне слово.

а я би підтримав пана Десанта. по-перше, "гуртівня" є питомо українським словом, по-друге, звучить органічно для української мови на відміну від чужинських "опт" (язика можна зламати!!!), "оптовий", по-третє, одним влучним словом позначає неоковирні словосполучення "оптова база" або "оптовий магазин", або "оптовий продаж", а по-четверте, цей термін і так уже ввійшов у тіло мови - на половині України ті заклади саме так і позначаються.

до "купи" й до "багато" слово "гуртівня", звісно, має стосунок, але позначає воно саме те місце, до зорганізована торгівля "гуртом", тобто не в роздріб.

даруйте, помилився - не перевірив перше у Словникові. а у чім тут, власне, питання тоді? єдине, що я бачу, то це прив"язку цього слова до діалектизмів, але просто на наших очах та прив"язка втрачає сенс бо слово набуває ознак загальновживаного.
Sergiy
Учень старанний
Повідомлень: 25
З нами з: П'ят грудня 04, 2009 4:21 pm

Нові слова

Повідомлення Sergiy »

Слово "Ярило"(Яровит, Руєвит)-у міфології східних слов'ян бог сонця, кохання та весняної плодючості.
Sergiy
Учень старанний
Повідомлень: 25
З нами з: П'ят грудня 04, 2009 4:21 pm

Нові слова

Повідомлення Sergiy »

ГЕТЬМАНЩИНА, -и, ж. 1. Напівофіційна назва території Лівобережної України, якою з 1667 р. по 1764 р. управляв гетьман. 2. Форма державного управління на чолі з гетьманом. // Час, коли на Україні була влада гетьманів.

Зауваження:
До Гетьманщини входили не лише лівобережні області, а і правобережні(Черкащина, Вінничина, Київщина, приміром). Давайте не забувати, що Гетьманщина(Військо Запорізьке) утворилась не з 1667 року, а з 1648 після Зборівського договору. З 1667 р. ми говоримо лише про російську частину Гетьманщини, а це лівий берег Дніпра. Тому прошу внести зміни і вказати, що Гетьманщина-це території лівого і правого берегів Дніпра, тобто Центральна і Північна Україна.
Зима
Студент досвідчений
Повідомлень: 125
З нами з: Пон січня 04, 2010 10:46 pm

Нові слова

Повідомлення Зима »

Олег Дмитрієв писав:
Вів листопада 28, 2006 3:03 pm

Якщо ви впевнені, що набрали слово без помилок, то тут ви можете запропонувати це слово, для додання до бази, а також подати його тлумачення.

Привіт! Не знайшла в Вашому словнику слова "екзиль", хоч його вживають наші ЗМІ, наприклад:

... назву «Центральної країни» за південно-китайськими землями саме завдяки тому, що вони були традиційним місцем екзилю етнічної китайської влади. ..

або "В 65-річчя екзилю уряду УНР(1920-1985)",

або "... Бо я — для тебе, ти — для всіх. В уламки викручене серце, Вогню проміння, сльози хвиль. Біль розростається і рветься — То твій тріумф, то мій екзиль. ... ",

або "вони відновили видання науково-мистецького часопису „Екзиль”"
ласочка
Коректор пильний
Повідомлень: 260
З нами з: Сер червня 17, 2009 6:18 pm

Нові слова

Повідомлення ласочка »

Нема слова біскорню. Сам термін означає асиметричний, дивачний, неправильний, нестандартний.

БІСКОРНЮ
Зима
Студент досвідчений
Повідомлень: 125
З нами з: Пон січня 04, 2010 10:46 pm

Нові слова

Повідомлення Зима »

Що таке офіруватись? Прочитала у Володимира Кашки:
...Боюся мислити, аби не звіщувати
недолі друзям, жінці, дітям, —
не офіруюсь я, то хто ж?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Нові слова

Повідомлення Листопад »

Зима писав:
Вів січня 05, 2010 4:11 pm

Що таке офіруватись? Прочитала у Володимира Кашки:
...Боюся мислити, аби не звіщувати
недолі друзям, жінці, дітям, —
не офіруюсь я, то хто ж?

ОФІРУВАТИ
Завада
Коректор пильний
Повідомлень: 247
З нами з: Сер листопада 25, 2009 12:28 pm

Нові слова

Повідомлення Завада »

ОФІРУВАТИСЯ
Відповісти