Нові слова

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Нові слова

Повідомлення Savo »

Танка писав:
Чет березня 26, 2009 4:09 pm

В повісті Ольги Кобилянської "Людина" вживається слово "драбисько".
Яке тлумачення у цього слова?
Як воно звучить у російському перекладі?

Похідне від діалектизму ДРАБ. Уживається як лайливе слово на кшталт тощо.

Гляньте ще СУМ:



також ЕСУМ:

Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Нові слова

Повідомлення Танка »

Шановний Savo, щиро вам вдячна за змістовну відповідь.
Spacer
Новоприбулий
Повідомлень: 3
З нами з: Чет жовтня 30, 2008 11:09 am

Нові слова

Повідомлення Spacer »

Не знайшов слова "герольд" /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />

От що виходить, якщо скласти все, що надибав в іншіх джерелах:

a.makukha
Учень старанний
Повідомлень: 21
З нами з: Чет квітня 02, 2009 2:51 pm

Нові слова

Повідомлення a.makukha »

1) Слово «розд́атний» – український відповідник слова (наприклад, = ) відповідно до:«Російсько-український словник ділової мови» 1930 р. (М. Дорошенко, М. Станиславський, В. Страшкевич)2) Хіба у слів «наробок» чи «наробіток» немає значення «те, що зроблене» (як у слова «доробок»)? Наприклад, . Принаймні в цьому значенні ці слова вживаються, а слово «наработка» у цьому значенні є у російській мові відповідно до: «Толковый словарь русского языка» (Ожегов, Шведова)ps. В останньому значенні вживається також слово «напрацювання».
VovanKaban
Новоприбулий
Повідомлень: 3
З нами з: Суб квітня 04, 2009 6:09 pm

Нові слова

Повідомлення VovanKaban »

Пампітна(пампітний)
в інтернеті, на жаль, знайшов всього два речення з цим словом і обидва у одного автора.
ВАСИЛЬ СТУС

І сукня на ній дуже панська і дуже пампітна, але якого кольору (боронь боже, аби тільки не не до лиця). Ти не знаєш, Валю, може: Твоя помаранчева сукня мені ...


ВАСИЛЬ СТУС

Не вигадуй — і не сердься; і не перепрошуй мене — аж-аж: я не такий пампітний, як каже моя мама. Карточку свою вишли! ...

може у кого є інші тлумачення цього слова.
але на мій погляд воно означає пишна, гарна і в іншому значенні дуже прохана, сором'язлива...
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

Нові слова

Повідомлення Лаврін »

VovanKaban писав:
Суб квітня 04, 2009 4:09 pm

Пампітна (пампітний)
може у кого є інші тлумачення цього слова.
але на мій погляд воно означає пишна, гарна і в іншому значенні дуже прохана, сором'язлива...

Паралелі з англійським словом 'pump' не вчуваються? Часом на сленгу pump не означає букв. "надутий", "вздутий", штучно надиманий? Та й дуже схоже з pompous - помпезний, ефектний, високопарний, пишний, пиндючний, пафосний, пишномовний, напушистий (стиль), бомбастичний.
Бомбастичні слова.
Зорганізоване почуття українців не висловлюється бомбастично й нахабно, як у людей із номадським підложжям.

А я, бачте, грaфіті і різних там "новшеств" на культурних памятках не люблю, бо вважаю, що старина має залишатися в такому вигляді, якому була (правда, відреставрована), проте для мене далеко миліша цвіль на стінах, ніж бомбастичний косметичний камуфляж "а ля євро-ремонт".
olenkka
Новоприбулий
Повідомлень: 6
З нами з: Пон квітня 13, 2009 10:58 am

Нові слова

Повідомлення olenkka »

Чомусь немає у Вас слова "комікс" .....
Hanna
Новоприбулий
Повідомлень: 2
З нами з: Сер квітня 15, 2009 7:24 pm

Нові слова

Повідомлення Hanna »

Дзень добры! Спрабую перакласці песню гурту "Мертви півень" "Beautiful Карпати". Там ёсць радок: "Парує сивий дим проваль". Слова "проваль" я ў вас не знайшла. Падкажыце, калі ласка, што яно азначае.
Дзякуй! Ганна (Мінск)
a.makukha
Учень старанний
Повідомлень: 21
З нами з: Чет квітня 02, 2009 2:51 pm

Нові слова

Повідомлення a.makukha »

Hanna писав:
Сер квітня 15, 2009 4:09 pm

Дзень добры! Спрабую перакласці песню гурту "Мертви півень" "Beautiful Карпати". Там ёсць радок: "Парує сивий дим проваль". Слова "проваль" я ў вас не знайшла. Падкажыце, калі ласка, што яно азначае.
Дзякуй! Ганна (Мінск)

Це є слово «провалля» у родовому відмінку ("родны склон"). Пераклад.

Най щастить! /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Нові слова

Повідомлення Savo »

olenkka писав:
Вів квітня 14, 2009 4:09 pm

Чомусь немає у Вас слова "комікс" .....

Зате є КОМІКСИ /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />
Справді, форма однини не завадила б. Утім ця хиба доволі часта в словнику.
Відповісти