Карний чи все ж таки кримінальний?

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

mousa
Студент досвідчений
Повідомлень: 87
З нами з: Вів листопада 28, 2006 4:30 pm

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення mousa »

То що скажете, панове, з приводу "карного"? Бути йому чи не бути? Чи є йому місце у СЛОВНИКУ у тому значенні, яке нині визначено? Не даремно ж я цілий стос макулатури на ваш розгляд виносила на форумі? /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення Pere »

Як мінімум, варто додати до статтей про карний ти кримінальний посилання на ваші дописи на форумі. Пророблено питання дуже глибоко.
mousa
Студент досвідчений
Повідомлень: 87
З нами з: Вів листопада 28, 2006 4:30 pm

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення mousa »

Я думаю, що тому, кому ця інформація потрібна негайно (а саме для того, я вважаю, і існує он-лайн!) навряд чи стане часу на копирсання у мовознавчих нетрях. Гадаю, тут слід вирішувати щось однозначно. або виправляти або ні.
Я до речі, спілкувалася ще з кількома юристами та списувалася з іншими знавцями з царини філології - усі вони за кримінальний!!! Проте лише пан Гінзбург був такий ласкавий надати розгорнуте пояснення /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />
якщо на Ваш суд "карний" у зазначеному в СЛОВНИКУ значенні недоречність, слід її позбутися. /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення Pere »

Так, відповідна стаття у словникові - фіксована у тому сенсі, що вона відтворює статтю із затвердженого паперового видання ВТС СУМ. Навіть якщо можна було б її змінити (у чому не певен, бо самий факт довільної зміни таких статтей натякає користувачам, що вони не завжди можуть покладатися на словник.нет як онлайновий відповідник до книги), все одне, реальні судові справи чи будь-яка офіційна діяльність не може посилатися на якийсь онлайновий ресурс. Остаточно вони мусять використовувати паперову версію, а там ніхто нічого змінити не може аж до часів перевидання.

Бачите, яка ситуація. Корегування статті нічого не розв'яже. А от доповнення, щоб зацікавлений користувач зміг прочитати вашу інформацію і сконтактувати фахівців, на котрих ви посилаєтеся, якщо треба експертизу провести чи підтвердити таке тлумачення, оце справа хороша. Найважливішу, далеко не марну роботу ви проробили (та ще й як! за це вам величезне спасибі). Інформація доступна. Залишилось лише зробити її ще трохи доступнішою. І тоді все буде гаразд, і той кому треба, знайде її та й скористається.
mousa
Студент досвідчений
Повідомлень: 87
З нами з: Вів листопада 28, 2006 4:30 pm

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення mousa »

Ну гаразд /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
але, я сподіваюся. що певні зауваження обговорені на ФОРУМІ матимуть вплив на наступне паперове видання? /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
і до того ж моя заслуга у вищезазначеній роботі невелика :huh: .
То все пан професор Гінзбург. а я просто поцікавилася. /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" />
zav

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення zav »

Pere писав:
Суб грудня 02, 2006 8:16 am
самий факт довільної зміни таких статтей натякає користувачам, що вони не завжди можуть покладатися на словник.нет як онлайновий відповідник до книги
Є така пропозиціія: дописувати виправлення до словарних статей із приписом "Джерело - форум". Хто захоче - не зважатиме... але нотатка збережеться.
SS.
Редактор вмілий
Повідомлень: 363
З нами з: Вів грудня 12, 2006 6:31 pm
Контактна інформація:

Карний чи все ж таки кримінальний?

Повідомлення SS. »

Я навіть статтю якось надрукував під назвою: “Карний” vs “кримінальний”, або до Впорядкування національної правничої термінології.

Суть полягає в тому, що я пропоную "з метою уникнути двозначності і залежності від контексту, на означення вживати термін кримінальний, а на означення – термін карний". Стаття надрукована у: Проблеми української термінології: Збірник наукових праць – Львів: Ліга-Прес, 2004. На жаль в мережу вони текст не виклали.

Але це лише мої пропозиції, бо в реальності для всього цього в юридичному контектсі вживається лише кримінальний. Все інше - література.
Відповісти