ПЕРСА, дати перси малюку

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Сонячна Елоїза

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Сонячна Елоїза »

Добрий день, турбує вас спільнота із ЖЖ grudne_moloko . У нас тут виникла проблема. Для вживання у лексиці і лозунгах для поширення інформаціі про годування - слово груди, трохи грубувате, циця - пардон, трохи несерйозно. Знайли слово перса -перси (мн.)

ПЕРСА
ПЕРСА, рідко ПЕРСИ, -ів, мн. 1. Жіночі груди. 2. рідко. Те саме, що груди 1. // Передня частина тулуба коня від кінця шиї до початку ніг.

http://www.slovnyk.net/?swrd=%EF%E5%F0%F1%E0

Тепер хочемо повернути це слово у люди. І ось, що вийшло

Заперечте, коли щось не так.

НАПЕРСНЫЙ (КРЕСТ) - пишется (и произносится) без "т". Происхождение от "перси" - груди. наперсный = нагрудный. Очень часто пишется с ошибкой, которая попала даже в словарь Даля: "наперстный". К перстам, т. е. пальцам, конечно же, никакого отношения ( взято із гугл )

виходячи з цих даних, коли у нас є слово наперсний= нагрудний прибираємо префікс і отримуємо персний =грудний,

звідци персний малюк - грудной ребенок ( рос.)
персне вигодовування = грудне вигодовування
годування персами ( кормити груддю), зцідити перси, дати дитині персу- нагодувати персою, персою нагодувала, і сповила і приспала ( імпровізація )

ВИГОДОВУВАТИСЯ, -уюся, -уєшся, недок., ВИГОДУВАТИСЯ, -уюся, -уєшся, док. Годуючись, одержуючи їжу, рости, виростати.

ВИГОДОВУВАННЯ, -я, с. Дія за знач. вигодовувати 1. ** Штучне вигодовування – вигодовування немовляти молоком тварин або спеціально виготовленими поживними сумішами.



Тепер, для зручності, проробила аналогію по закінченням аби провідміняти - преса і перли, здалися більш схожими, для цієї справи.

---------- Однина -------- Множина ----- ---------- Прикметник

Н. перса -преса --- перси - перли --- персний малюк
Р. перси - преси --- персів- перлів --- персного малюка
Д персі - пресі --- персам- перлам --- персному малюку- малюкові
З персу -пресу --- перси - перли --- персного малюка
О персою -пресою --- персами - перлами --- персним малюком
М на персі - у пресі --- на персах - на перлах -- на персному малюку
К персо - пресо --- перси - перли --- персний малюче



Потрібна думка.
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Лаврін »

Сонячна Елоїза писав:
Сер серпня 15, 2007 4:09 pm

Для вживання у лексиці і лозунгах для поширення інформаціі про годування - слово груди, , циця - пардон, трохи несерйозно. Знайшли слово перса - перси (мн.)

Ані на йоту не підтримую! :o

Здавніх-давен українська жінка-мати вигодовує немовля ГРУДЬМИ. Еге ж, навіть не "груддю", як подекуди можна почути, а гру-дьми. І ніякими не . "Перса" (не перси!) - то вже еротика, інтимні стосунки між чоловіком і жінкою.

Е, бачу, тут далеко з вами можна зайти... /unsure.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unsure:" border="0" alt="unsure.gif" />
Ґонта
Студент досвідчений
Повідомлень: 69
З нами з: Сер грудня 13, 2006 12:31 pm

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Ґонта »

Підтримую Лавріна.
Давати малюку перса замість грудей, все одно що показувати на медичному огляді хірургу нефритовий стрижень замість члена
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Лаврін »

Н. перса -преса --- перси - перли --- персний малюк...

Ну нє, я нічо проти не маю: може, там малося на увазі, коли якійсь там жінці то вельми до вподоби, що її малюк (рос. "малыш") вже з раннього дитинства... звикає пестити жіночі перса. Жінці то приємно, мабуть, удвійзі, ніж коли б це був дорослий, статевозрілий чоловік. Нові відчуття, там, розумієте... Але ж і дитині то на півсвідомому рівні теж... приємно!.. (Отакої, скажете ви!..) Але, бігме, десь чув, що це дослідив Зиґмунд Фройд (ну, той, котрий людську поведінку визначив, як похідну від її сексуальності, чи як там). Так от, як там казав дідо Фройд, у дитини на півсвідомому рівні теж виникають сексуальні фантазії. Котрих, однак, наше "цивілізоване" суспільство вважає за збочення: мовляв, розбещення малолітніх.
Одно слово, чим далі в ліс, тим більше дров... /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" />
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Iryska »

питання таке - чим слово груди видається грубим?
а грудной ребенок - то хіба не немовля?
Сонячна Елоїза

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Сонячна Елоїза »

Iryska писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

питання таке - чим слово груди видається грубим?
а грудной ребенок - то хіба не немовля?


Немовля, але в даний момент, нас бентежить питання про перси.



В Україні "перси" збереглося у поєзії, і тому така реакція у Лавріна і Ґонти. Тим не менше,
в церковній лексиці є - наперсний, перси, дуже поширене це слово там ( бо то сайт де я взяла інфо) з церковного словника.


Чи відомо вам, що у польській мові слово перса( збереглося від старослов'янської) і вживається у трохи видозміненому варіанті, відносно персогодування /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />?

По друге, чомусь одразу мені здалося, що я потрапила у діалог із збочинцями ( пардон коли кого образила) у яких перси це тілько предмет сексуального задоволення.

Я так думаю, це менталітет, і тому в Україні так погано з персогодуванням, бо більшість баче сексуальний контекст у цьому ритуалі.

Доречі це слово, визвало захват у мам які годують персами, у тому числі і у мене. Маючи стаж 3 років годування і до нині, мені ріже вухо слово грудь, і циця. І коли дитина просе дай мені цицю поїсти, хочеться якогось більш романтичного слова.



Можете пропонувати альтернативні назви слову перса !

кому цікаво ласкавопросимо http://community.livejournal.com/grudne_moloko/



чим слово груди видається грубим?



ГРУди- ГРУбий , коли грудне годування мене не стосувалося, мене не бентежила термінологія, скажіть ви годували? чи годуєте? і як довго коли так?
Сонячна Елоїза

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Сонячна Елоїза »

Ґонта писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

Підтримую Лавріна.
Давати малюку перси замість грудей, все одно що показувати на медичному огляді хірургу нефритовий стрижень замість члена


Думайте ширше пане!


Лаврін писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

Жінці то приємно, мабуть, удвійзі, ніж коли б це був дорослий, статевозрілий чоловік.




Розумієте, у чоловіків знімає дах, від пишних цицьок, бо на підсвідомості, це закладено у нього( потомство буде нагодоване ) і тому усі ласки асоциюються на підсвідомості з тим, що немовля не помре з голоду( раніше суміші не було) і нема молока ( немає можливості знайти заміну годувальниці) означає приречення потомства.





Піду цицьку дам дитині /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

- ми не намагаємося витіснити, це слово, але згодьтеся, цицька і грудь - мало
чим слово груди видається грубим
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Лаврін »

а грудной ребенок - то хіба не немовля?

Авжеж, немовля. Тільки визначення там трохи різні: "грудна дитина" - дитина, яка ще (поки що) ссе материні груди, є "при грудях", а "немовля" - від того, що ще "не мовить", не може говорити. Є ще інше слово - "маля" ("малята" - яке гарне слово! - у множині): воно вже позначає просто маленьку дитину, і невідомо, чи при грудях вона чи ні, вже говорить чи ще ні.

Сонячна Елоїза писав:
Чет серпня 16, 2007 4:09 pm

В Україні "перси" збереглося у поєзії, і тому така реакція у Лавріна і Ґонти. Тим не менше, в церковній лексиці є - наперсний, перси, дуже поширене це слово там ( бо то сайт де я взяла інфо) з церковного словника.
[...]
По друге, чомусь одразу мені здалося, що я потрапила у діалог із збочинцями (пардон коли кого образила), у яких перси це тілько предмет сексуального задоволення.
Я так думаю, це менталітет, і тому в Україні так погано з переогодуванням, бо більшість баче сексуальний контекст у цьому ритуалі.

Доречі це слово, визвало захват у мам які годують персами, у тому числі і у мене. Маючи стаж 3 років годування і до нині, мені ріже вухо слово грудь, і циця. І коли дитина просе дай мені цицю поїсти, хочеться якогось більш романтичного слова.

У поезіїї, ліриці - та тому що там оспівували красу жіночого тіла і край! Згадайте біблійну "Пісню Пісень"? Еротичнішого твору за всіх часів і народів годі й пошукати, як на мене. І там ужито саме "перса".

А який контекст інший може бути в слові "перса", як не еротично-сексуальний?
Ще раз наголошую: немовляті мати дає ссати груди; у лексиці дитини, у її уяві материні груди постають не інакше, як "циця", "цицька" (маля ссе цицьку).
Ну, а коло жіночих персів заходиться вже статевозрілий чоловік: там уже можна ссати, смоктати, мняти, пестити - головне, щоб було за взаємною згодою...

І коли дитина просе дай мені цицю поїсти, хочеться якогось більш романтичного слова.

І на здоров'я! Хай і далі прохає в мами цицю! А щодо "романтики", то колись вона підросте і сама все зрозуміє.
Доречі це слово, визвало захват у мам які годують персами, у тому числі і у мене. Маючи стаж 3 років годування і до нині, мені ріже вухо слово грудь, і циця.

А мені тут одразу здалося, що натрапив на екзальтованих, емансипованих (щоб не сказати так, як ви ото сказали) жіночок.
Таке воно, сьогодення... :huh:
Ґонта
Студент досвідчений
Повідомлень: 69
З нами з: Сер грудня 13, 2006 12:31 pm

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Ґонта »

Лавріне, здається, зараз Вам докорятимуть, що Ви вживаєте грубе слово «ссати» /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

ПЕРСА, дати перси малюку

Повідомлення Savo »

Без коментарів. Тільки ілюстарції з академічного СУМа, котрі наочно вказують переважний контекст уживання цього слова:

ПЕРСА, рідко ПЕРСИ, ів, мн. 1. Жіночі груди. Очі її горіли, перса важко дихали, коси розпустилися (Коцюб., І, 1955, 273); Міцна й струнка, ішла вона поруч чоловіка, і сотник скоса милувався з її рівної, як стовбур, шиї і високих пружних персів (Тулуб, Людолови, І, 1957, 36); * У порівн. Ніжна блакитна хвиля, чиста і тепла, як перса дівчини, кидала на берег тонке мереживо піни (Коцюб., І, 1955, 402).

А ось приклади вживання іншого слова в художній літературі:

Мене ж ти від землі родила, земні твої я груди ссав, по горах, по полях гайсав (Тич., II, 1957, 109);
Тучна земля диха на неї теплом, як колись мамині груди (Коцюб., II. 1956, 42).
Закривши хусткою груди, вона почала годувати дитину (Кучер, Чорноморці, 1956, 156).
Відповісти