словникові слова - чергування в та у

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Гість

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Гість »

Помітив, що у словнику немає слова

вдати (вдавати) 1) грати певну роль, показувати наявність у собі певних якостей, ознак чи дій, якими насправді не володієш (наприклад: "він вдавав із себе майстра", "Катруся вдавала що спить").

також, слова

вдаватися -
отримувати позитивний (очікуваний) результат (наприклад:"мені вдалося це добре зробити", "вишивка мені гарно вдається")
Гість

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Гість »

Прошу пробачення, все є.
Потрібно було ввести "УДАВАТИ"... /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Pere »

Так, варто було б у словникові мати обидві форми слів з чергуванням у/в
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Pere писав:
Сер листопада 29, 2006 8:43 am

Так, варто було б у словникові мати обидві форми слів з чергуванням у/в


Угу. Звичайно варто було б. А ще чергування г і ... А-а-а-а! В мене в клавіатурі на новій роботі немає українського "г". :angry: .....\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\/\/\їїїЇЁ ґґґґҐҐҐ /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> О. Помінявся з нашим сисадміном. Його все одно в офісі поки немає. Але на жаль, це неможливо зробити якось автоматично. А руками перебирати всі слова - на це немає часу /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Pere »

Але можна зробити інакше: якщо введеного слова не знайдено з першої спроби, перевірити, чи не починається воно на у, в, г, ґ, й, і. Якщо якщо це так, автоматично сформувати новий запит зі словом, у якому першу літеру замінено на її відповідник. Користувачеві повернути результат.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Pere писав:
Сер листопада 29, 2006 2:21 pm

Але можна зробити інакше: якщо введеного слова не знайдено з першої спроби, перевірити, чи не починається воно на у, в, г, ґ, й, і. Якщо якщо це так, автоматично сформувати новий запит зі словом, у якому першу літеру замінено на її відповідник. Користувачеві повернути результат.


Можна. Крім варіанту з буквою ґ. Там складніше, оскільки треба робити ще заміни і в середині слова - "ґирлиґа", наприклад. Треба тільки подумати, чи не будуть знаходитися слова з іншим значенням. Наприклад, хтось шукає "врок", а отримає "урок".

П.С. Взагалі, це обговорення треба буде перенести в гілку пропозиції. Іриско, не хочеш потренуватися у перенесенні тем? /dirol.gif" style="vertical-align:middle" emoid="B)" border="0" alt="dirol.gif" />
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Iryska »

Олег Дмитрієв писав:
Сер листопада 29, 2006 3:44 pm


П.С. Взагалі, це обговорення треба буде перенести в гілку пропозиції. Іриско, не хочеш потренуватися у перенесенні тем? /dirol.gif" style="vertical-align:middle" emoid="B)" border="0" alt="dirol.gif" />

так, запросто. тільки давай завтра, гаразд?
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Iryska »

Iryska писав:
Сер листопада 29, 2006 9:23 pm

так, запросто. тільки давай завтра, гаразд?

модератор в повному розпачі. хочу вирізати кавалок теми про обговорення отого, що тра перенести, створити нову тему. тобто тра розділити тему. а в опціях модератора того нема. є з'єднати тему. а мені ж тра навпкаи - роз'єднати дещо і перенести в пропозиції. /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
пи.си. те саме ще в одній темі тра зробити... а я не знаю - як. Супер-пупер радж летить на допомогу????
врахуй, гугл ток у нас заборонили. таке враження, що мені відтяли очі та язик без того гуглтоку.
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Iryska писав:
Чет листопада 30, 2006 8:38 am

модератор в повному розпачі. хочу вирізати кавалок теми про обговорення отого, що тра перенести, створити нову тему. тобто тра розділити тему. а в опціях модератора того нема. є з'єднати тему. а мені ж тра навпкаи - роз'єднати дещо і перенести в пропозиції. /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
пи.си. те саме ще в одній темі тра зробити... а я не знаю - як. Супер-пупер радж летить на допомогу????
врахуй, гугл ток у нас заборонили. таке враження, що мені відтяли очі та язик без того гуглтоку.


Праворуч там щось є про розділення теми. Спочатку треба відмітити потрібні пости, потім вибрати що робити, а потім "з відміченими".

Без гуглтоку?!???!!!! А-а-а-а. Треба щось придумати. Скайп? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

словникові слова - чергування в та у

Повідомлення Iryska »

тсссс...
я тихесенько запустила. але всюди шпигуни... так що залазь тихесенько.
я тобі розповідала, як я в Київ їздила?
Відповісти