ошамненький, ошамненько

У цьому розділі можна пропонувати до внесення в СЛОВНИК.НЕТ нові слова, вказувати на знайдені помилки, недогляди, чортики тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

ошамненький, ошамненько

Повідомлення Лаврін »

- ошамне́нько – осторо́жно (рос.), обере́жно, бе́режко, сто́рожко, з осторо́гою, оба́чно, з о́глядом (Кримський)

Де вжито:
[quote]А проте трохи ніби втихомирився і вже поклав дядька Володька на землю ошамненько. (Марко Вовчок - Як Хапко солоду відрікся)[/quote]
[quote]Чого-то я не чув, чого-то я не бачив? Чого не траплялось, чого не доводилось! І не сказати, і не змалювати! Що вам оце в дивовижу, то мені в обідень, що вам чудно та дивно, то мені воно так, як в борщі сало, або улітечку травиця, а на Водохрещі мороз. Приміром кажучи, якби вам той чорт пострічався, то у вас з переляку, мабуть, очкур би луснув, а я стрів, то мені й за ухом не засвербіло: чортяка, то нехай і чортяка, страшний, то нехай і страшний... Не в такому горщику наварювали, та дякувати Богу – ошамненько виїдали. (Марко Вовчок - Чортова пригода)[/quote]
[quote]Треба було пильнувати ошамненько. Я не згірший мисливець, знав, що качка птиця вередлива: боронь Боже її полохать, коли хочеш, щоб вивела діти, бо сполохнеш, то вона і гнізда відцурається. (Марко Вовчок - Гайдамаки)[/quote]
[quote]Йвась ошамненько
Ступив тихенько
Через поріг.
В диму кімната.
Бордюг пикатий
На стіл наліг. (Сидір Бельський (1899–1975) - XI. Повернення розносної (Лють урядникова))[/quote]
Відповісти