назви країн та їх похідні

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення Andriy »

Iryska писав:
Сер березня 07, 2007 4:09 pm

дякую за відповідь про амхарську мову.

у мене тепер таке питання - Tigrinya - тигріні чи тигрінья?

Pronunciation: IPA: /tɨg.rɨ.ɲa/
тобто "тігрінья" або "тигрінья", як на мене
рівноденник
Студент досвідчений
Повідомлень: 90
З нами з: Чет листопада 09, 2006 8:36 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення рівноденник »

Латина? <_<
тепер втссум дає:
[quote]латина -и, заст. , Латинська мова.[/quote]
чи таке воно вже й застаріле, і чи не варто його знову вживати? blink.gif
латиняни ж є в словникові:
[quote]латиняни -нян, ( латинянин, -а, ; латинянка, -и, ), Жителі стародавньої італійської області Лаціуму, а також підлеглих Римові міст.[/quote]
та хіба вони окремий нарід? unsure.gif
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення Andriy »

annette24 писав:
Пон лютого 19, 2007 4:09 pm

http://unicode.org/cldr/apps/survey?s=ZbbB...amp;x=languages - за цим посиланням можна знайти мови, формати, країни, грошові одиниці тощо українською мовою, які було стандартизовано (умовно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ) для використання в локалізаціях різних продуктів спільнотою Юнікод. Весь світ бере ці дані саме звідси. На цьому ж сайті є ці відомості і для багатьох інших мов. Сподіваюся, я буду далі працювати над цим проектом, тому приймаю всі зауваження, щоб виправити все, що неправильно, цього року /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Пишіть /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

в переліку мов з посилання вище знайшов десь з десяток розбіжностей з їх відповідниками зі slovnyk.net, майже всі вони - це "і" на unicode.org замість "и" в slovnyk.net, також "африкаанс" замість "африканс"
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення Andriy »

annette24 писав:
Пон лютого 19, 2007 4:09 pm

http://unicode.org/cldr/apps/survey?s=ZbbB...amp;x=languages - за цим посиланням можна знайти мови, формати, країни, грошові одиниці тощо українською мовою, які було стандартизовано (умовно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ) для використання в локалізаціях різних продуктів спільнотою Юнікод. Весь світ бере ці дані саме звідси. На цьому ж сайті є ці відомості і для багатьох інших мов. Сподіваюся, я буду далі працювати над цим проектом, тому приймаю всі зауваження, щоб виправити все, що неправильно, цього року /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Пишіть /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


здається, вищевказані проблеми є неслідування правилу дев'ятки...

також на сайті замість апострофа (') 0x0027. # APOSTROPHE
ви (помилково) користуєтесь символом (’) 0x2019. # RIGHT SINGLE QUOTATION MARK
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення Andriy »

annette24 писав:
Пон лютого 19, 2007 4:09 pm

http://unicode.org/cldr/apps/survey?s=ZbbB...amp;x=languages - за цим посиланням можна знайти мови, формати, країни, грошові одиниці тощо українською мовою, які було стандартизовано (умовно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ) для використання в локалізаціях різних продуктів спільнотою Юнікод. Весь світ бере ці дані саме звідси. На цьому ж сайті є ці відомості і для багатьох інших мов. Сподіваюся, я буду далі працювати над цим проектом, тому приймаю всі зауваження, щоб виправити все, що неправильно, цього року /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Пишіть /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

також в скриптах:
Мʼянмар
хоча країна М'янма


Iryska писав:
Сер лютого 28, 2007 4:09 pm

нюношк - точно. саме перекладала недавно, наткнулася.

...


а в жж обговорили цю тему теж. підтвердили, шо справді нюношк, а не так як в рос. буде цікаво - читайте http://valcury.livejournal.com/31328.html


про "шк" я зрозумів, а от куди поділася літера "r" ? /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
annette24

назви країн та їх похідні

Повідомлення annette24 »

також на сайті замість апострофа (') 0x0027. # APOSTROPHE
ви (помилково) користуєтесь символом (’) 0x2019. # RIGHT SINGLE QUOTATION MARK - дякую, обов’язково перевіримо /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
До речі, проект уже почався, наступного тижня вже буду вносити всі зауваження спільноти /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. У зв’язку з цим хотілося б задати таке питання: є цей нещасний держстандарт, в якому дуже багато помилок, але це єдиний офіційний документ, на який можна послатися. Наші проблеми з правописом у світі нікого не цікавлять. Тому що робити - писати як у держстандарті й усіх невдоволених до нього і посилати, або ж писати згідно із здоровим глуздом? Якщо останнє - то як однозначно довести, що пропонований варіант має право на існування для всіх користувачів, а не тільки для окремих мовознавців?
Чекаю на поради /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />.
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

назви країн та їх похідні

Повідомлення Pere »

Я за здоровий глузд, бо не трохи анархіст і не надто довіряю державним стандартизаторам /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення Andriy »

Pere писав:
Пон березня 19, 2007 4:09 pm

Я за здоровий глузд, бо не трохи анархіст і не надто довіряю державним стандартизаторам /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

гммм, в іншій ситуації я б погодивася щодо недовіри стандартизаторам, але в даному випадку ми не маємо альтернативного авторитетного джерела, тобто кожен пише країни, як йому заманеться, що на мою думку, гірше ніж один, хай дещо горбатий, стандарт, окрім того цей державний класифікатор буде вживатися в державних паперах...
тому я б користувався цим стандартом, а те, що він не покриває вже віддава би в царину здорового глузду...

сподіваюсь ми прийдемо до якоїсь спільної думки, бо я цього тижня збирався випустити оновлений spell-uk з країнами з цього стандарту та купою національностей/мов, які на ньому базуються... /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
annette24

назви країн та їх похідні

Повідомлення annette24 »

Andriy писав:
Нед березня 18, 2007 4:09 pm

також на сайті замість апострофа (') 0x0027. # APOSTROPHE
ви (помилково) користуєтесь символом (’) 0x2019. # RIGHT SINGLE QUOTATION MARK


За цим посиланням можна знайти згадку на стандарти Юнікода щодо апострофів. У проекті використовується загальноухвалений апостроф, ми перевірили. Дякую за зауваження /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BF%...BD%D0%B8%D1%8F)
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

назви країн та їх похідні

Повідомлення Andriy »

annette24 писав:
П'ят березня 23, 2007 4:09 pm

За цим посиланням можна знайти згадку на стандарти Юнікода щодо апострофів. У проекті використовується загальноухвалений апостроф, ми перевірили. Дякую за зауваження /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BF%...BD%D0%B8%D1%8F)

Ви праві, вибачаюсь
кожен день щось нове взнаєш /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти