Проблема місцевого відмінка

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Черепаха
Редактор вмілий
Повідомлень: 398
З нами з: Нед вересня 23, 2007 12:15 pm

Проблема місцевого відмінка

Повідомлення Черепаха »

Цитата
Savo @ 2.9.2009, 0:15)

Проте скажіть, товариство, а чи так легко з такої форми виводиться початкова? Чи вийде в усякого чоловічий дудук, а не жіноча дудука?


Слушно. Це, мабуть, найбільша з усіх "рацій" на користь відмови від форми з -ці.
АЛЕ.
Якщо у тексті вище вже було вжито слово "дудук" у називному відмінку, або, припустимо, стаття має такий заголовок, то наврядчи тут виникнуть у когось сумніви щодо того, про що йдеться.

Я думаю, що справжня причина, чому рука сама виправляє форму з -ці на форму з -ку може бути дуже банальною. От наберемо у ворді "на дудуці". І що? у кого працює перевірка орфографії, підкреслить червоним і запропонує варіанти: "на дудці"? Якась дудка виходить.
От тут справді часто-густо правиться задля "аби не подумали, що ...".
Таким чином, з форми з -ці можна вивести не лише дудуку, але й дудку (з огляду на частоту механічних помилок під час набору).
Отже, якщо нема контексту, можливо дійсно варто уникнути форми з -ці. А якщо контекст (тобто форма у називному) є, то чому б?
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Проблема місцевого відмінка

Повідомлення Savo »

Черепаха писав:
Суб вересня 05, 2009 4:09 pm

Отже, якщо нема контексту, можливо дійсно варто уникнути форми з -ці. А якщо контекст (тобто форма у називному) є, то чому б?

Саме так і я думаю.
Відповісти