Тлумачення прізвища

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
maksym
Новоприбулий
Повідомлень: 1
З нами з: Вів травня 26, 2009 8:27 pm

Тлумачення прізвища

Повідомлення maksym »

Друзі допоможіть мені дізнатися про тлумачення свого прізвища - Хижниченко, або Хіжніченко. Наперед дякую.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Тлумачення прізвища

Повідомлення Валентин »

Гадаю, що походить воно від слова ХИЖА - ну, хата така собі. А Тому мало б писатися через "И" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Ось, що словник подає про хижу: ХИЖА, -і, ж., розм. 1. Те саме, що комора 1, 2. 2. Те саме, що хата 1; невелика убога хата; халупа.
чайник
Учень старанний
Повідомлень: 39
З нами з: Чет березня 06, 2008 7:41 pm

Тлумачення прізвища

Повідомлення чайник »

Валентин писав:
Нед травня 31, 2009 4:09 pm

Гадаю, що походить воно від слова ХИЖА - ну, хата така собі. А Тому мало б писатися через "И" /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Ось, що словник подає про хижу: ХИЖА, -і, ж., розм. 1. Те саме, що комора 1, 2. 2. Те саме, що хата 1; невелика убога хата; халупа.

-
до речі, порівняти з російським словом "хижина"
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Тлумачення прізвища

Повідомлення Танка »

maksym писав:
Вів травня 26, 2009 4:09 pm

Друзі допоможіть мені дізнатися про тлумачення свого прізвища - Хижниченко, або Хіжніченко. Наперед дякую.


Поясніть, що значить Хижниченко або Хіжніченко. Як математик за фахом можу ще запропонувати варіанти Хіжниченко, Хижніченко... А як ви самі відчуваете, як себе ідентифікуєте? Розумію, що можуть бути різні пригоди з помилками під час створення певних документів, але ж від батька та діда має бути відомо, як саме правильно нести далі власне прізвище.
Я не мала на думці вас образити. Просто дуже часто трапляються, на жаль, прикрі помилки, які призводять до спотворення прізвищ і того, що в одній родині люди носять різні прізвища.
Чи треба таке виправляти?
ria
Новоприбулий
Повідомлень: 12
З нами з: Нед червня 07, 2009 2:41 pm

Тлумачення прізвища

Повідомлення ria »

Хижниченко (варіант - Хижняченко) - син Хижника (Хижняка).

Щодо хижника може бути декілька припущень:Комірник (завскладом)CторожЛюдина, що живе у хижі, наймач, квартирант
Відповісти