Про примовку "Вікно псує три речі..."

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Про примовку "Вікно псує три речі..."

Повідомлення Танка »

Читаючи Грінченка, натрапила серед інших на таку ілюстрацію до слова «річ»:
«… 3) Вещь, предметъ. Вікно три речі псує: атрамент, сіль і молоду жінку. Ном. № 5914…»

Давайте-но обговоримо, чому саме ці три речі і як вікно їх псує? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" /> /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Завада
Коректор пильний
Повідомлень: 247
З нами з: Сер листопада 25, 2009 12:28 pm

Про примовку "Вікно псує три речі..."

Повідомлення Завада »

Можливо, написане атраментом вицвітає від сонця, сіль стає грудкуватою, а молоду жінку те, що за вікном, відволікає від хатніх справ.
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Про примовку "Вікно псує три речі..."

Повідомлення Танка »

Щодо солі у мене особисто була така версія (вона не суперечить версії пана Зававди, а дещо збігається з нею), і хочу поділитися, може, комусь буде цікаво.
Поміж рамами подвійного вікна раніше клали невеличку посудинку з сіллю, яка вбирала в себе вологу, тоді вікна не пітніли. Така сіль насправді ставала грудкуватою, використовувати її бодай для чого вже не можна було. Отже, сіль було якоюсь мірою зіпсовано. Таке я бачила ще у своєму дитинстві у селі.
Мавка

Про примовку "Вікно псує три речі..."

Повідомлення Мавка »

У "Знаках..." В. Жайворонка говориться про те, що вікно псує ще й сірник.
[quote]«Вікно псує три речі: сірник, сіль і гарну жінку», тобто «сірник від сонця згорить, сіль звітріє, а жінка, яка весь час виглядає у вікно, не до­тримує гаразд своїх обов’язків»).[/quote]
Відповісти