дитяча іграшка

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
lelka
Коректор пильний
Повідомлень: 291
З нами з: Чет травня 06, 2010 3:03 pm

дитяча іграшка

Повідомлення lelka »

Це словосполучення трапляється не тільки в мовленні. Знайшла його, гортаючи СУМ. Щось воно мені масло масляне нагадує. А вам?
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

дитяча іграшка

Повідомлення Andriy »

lelka писав:
Вів квітня 02, 2013 2:08 pm

Це словосполучення трапляється не тільки в мовленні. Знайшла його, гортаючи СУМ. Щось воно мені масло масляне нагадує. А вам?

чому ж, є ще сполука «іграшка для дорослих» /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
lelka
Коректор пильний
Повідомлень: 291
З нами з: Чет травня 06, 2010 3:03 pm

дитяча іграшка

Повідомлення lelka »

Я міркую так:
1. СУМ тлумачить слово іграшка як річ, призначену дітям для гри. Отже, означення дитячий уже входить в семантику цього іменника.
2. Уточнення для дорослих , на мою думку, ще раз доводить: первинне призначення іграшки - для дітей. Тепер, наприклад, продають шампанське для дітей, але ж у щоденному мовленні ніхто не став конкретизувати шампанське для дорослих.
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

дитяча іграшка

Повідомлення Andriy »

як на мене «дитяча іграшка» — це щось для маленьких, скажімо до 3-4 років, якщо купуєш іграшку для дорослішої дитини, скажімо 10-15 років то я б її «дитячою» вже не назвав, тоді це вже просто «іграшка» але можливо це моє суб'єктивне сприйняття
Відповісти