Петро Порошенко - ударение

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Орлин
Новоприбулий
Повідомлень: 19
З нами з: Суб квітня 28, 2012 7:20 am

Петро Порошенко - ударение

Повідомлення Орлин »

Привет всем! На какой слог падает ударение в имени нововыбранного украинского президента Петро Порошенко? По болгарском телевидении я слышал его имя с ударением на 1-м, и на 2-м слоге, а мне лично ударение на 1-м слоге кажется более логичным. Как ваш новый президент произносит свое имя?
Спасибо заранее!
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Петро Порошенко - ударение

Повідомлення Танка »

Орлин писав:
Суб червня 07, 2014 6:29 am

Привет всем! На какой слог падает ударение в имени нововыбранного украинского президента Петро Порошенко? По болгарском телевидении я слышал его имя с ударением на 1-м, и на 2-м слоге, а мне лично ударение на 1-м слоге кажется более логичным. Как ваш новый президент произносит свое имя?
Спасибо заранее!



ПетрО ПорошЕнко - на украински език така ще бъде.
На руски ПЁтр ПорошЕнко

Може би, по-български казват ПЕтър?
Shiver2005
Новоприбулий
Повідомлень: 4
З нами з: Нед січня 15, 2012 5:10 pm

Петро Порошенко - ударение

Повідомлення Shiver2005 »

Не знаю, наскільки тут доречно згадувати про російську мову. Проте, відповідно до норм російської і так само української мови, імена та прізвища з іноземної мови передаються до іншої - в такій самій формі. Себто російською має писатись: Пэтро Порошэнко.
Орлин
Новоприбулий
Повідомлень: 19
З нами з: Суб квітня 28, 2012 7:20 am

Петро Порошенко - ударение

Повідомлення Орлин »

Танка писав:
Чет червня 26, 2014 4:38 pm

ПетрО ПорошЕнко - на украински език така ще бъде.
На руски ПЁтр ПорошЕнко

Може би, по-български казват ПЕтър?

По българската телевизия казват или Петро, или Петро (получерна е ударената гласна), но напоследък, изглежда, се научиха да го изговарят с ударение на последната сричка, както е на украински.
Орлин
Новоприбулий
Повідомлень: 19
З нами з: Суб квітня 28, 2012 7:20 am

Петро Порошенко - ударение

Повідомлення Орлин »

Shiver2005 писав:
Нед червня 29, 2014 9:06 pm

Не знаю, наскільки тут доречно згадувати про російську мову. Проте, відповідно до норм російської і так само української мови, імена та прізвища з іноземної мови передаються до іншої - в такій самій формі. Себто російською має писатись: Пэтро Порошэнко.

Кстати, насколько я знаю, нельзя писать Порошэнко, так как буква э никогда не пишется после ш - всегда употребляется е. Также, если я не ошибаюсь, имя Петро останет Петро по-русски.
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Петро Порошенко - ударение

Повідомлення Танка »

Орлин писав:
Суб липня 05, 2014 9:02 am

Кстати, насколько я знаю, нельзя писать Порошэнко, так как буква э никогда не пишется после ш - всегда употребляется е. Также, если я не ошибаюсь, имя Петро останет Петро по-русски.


Совершенно правильно, Орлин!
Відповісти